У 2017 році внесено зміни до Податкового кодексу України і доповнено підрозділ 6 пунктом 9, відповідно до якого установлено, що індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків. У 2018 році ці зміни продовжено до 2024 року.  

Через непроведення індексації нормативно-грошової оцінки землі місцеві бюджети щорічно втрачають 2,0 млрд грн. 

Фото без опису

Асоціація міст України спільно з народним депутатом України Зіновієм Андрійовичем для забезпечення зміцнення фінансової спроможності  місцевого самоврядування та відновлення норми щодо проведення індексації нормативно-грошової оцінки землі розробила проєкт Закону «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо проведення індексації нормативної грошової оцінки землі)», який зарестрований за №2561 від 09.12.2019 р. Законопроєктом запропоновано відновлення норми Податкового кодексу України щодо проведення індексації нормативно-грошової оцінки землі шляхом виключення, починаючи з 2020 року, пункту 9 підрозділу 6 Розділу XX «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ». 

АМУ надіслала експертний висновок щодо Законопроєкту №2561 до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, в якому законопроєкт  №2561 знаходиться на розгляді.

Асоціація міст України підтримує прийняття проєкту Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо проведення індексації нормативної грошової оцінки землі)» від 09.12.2019 №2561. Відміна непроведення індексації протягом 2017-2024 років забезпечить надходження до місцевих бюджетів податку у розмірі, передбаченому основними положеннями Податкового кодексу України, що були призупинені у 2017 році  без передбачення відповідної компенсації втрат місцевим бюджетам від дії таких норм.