26 лютого відбулось засідання Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Під час засідання було прийнято один важливий акт, що стосується діяльності органів місцевого самоврядування у сфері освіти.
Йдеться про прийняття постанови Кабміну від 26.02.2020 року «Деякі питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам із особливими освітніми потребами» (проєктпорівняльна таблиця).

Фото без опису

Актом внесено зміни до Порядку та умов надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017 року № 88, а також доручено обласним державним адміністраціям здійснити розподіл обсягу субвенції між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Змінами передбачено, що кошти субвенції також можуть бути спрямовані на здобувачів із особливими освітніми потребами закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які одночасно з набуттям кваліфікацій професійно-технічної освіти здобувають загальну середню освіту, а також придбання для них спеціальних засобів корекції.

Органи місцевого самоврядування зможуть спрямувати 504 млн грн на:

  • оплату корекційно-розвиткових занять і придбання спеціальних засобів корекції. Для учнів інклюзивних класів шкіл – 410,1 млн грн, вихованців інклюзивних груп дитсадків – 87,5 млн грн, слухачів інклюзивних груп закладів профосвіти – 4,9 млн грн.
  • придбання спеціальних засобів корекції для слухачів інклюзивних груп закладів профосвіти – 1,8 млн грн.

Окрім того, визначено, що залишки субвенції за 2019 рік, передбачені для оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів, можуть бути спрямовані на закупівлю обладнання оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів, що будуть створені в 2020 році.