У парламенті зареєстровано законопроєкт,який збереже місцеві бюджети в умовах карантину

Дата: 26.03.2020 10:49

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки громадян, територіальних громад, малого та середнього бізнесу під час запровадження карантинних заходів». (№3263  від 25.03.2020 р.). Ініціатором законопроєкту виступив народний депутат України Зіновій Андрійович. До розробки законопроєкту були залучені експерти Асоціації міст України.

Внесення змін до Податкового кодексу стало критично необхідними у зв’язку з прийняттям Закону 533-IX від 17.03.2020, яким скасовано на два місяці податок на нерухомість і плату за землю у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

Законопроєкт №3263 направлений на:
- підтримку малого та середнього бізнесу, який найбільш уразливий в умовах пандемії;
- забезпечення збалансованості місцевих бюджетів для виконання органами місцевого самоврядування повноважень у соціальній сфері;
- захист інтересів громадян на отримання орендної плати за власні земельні ділянки.
Законопроєктом пропонується внесення наступних змін до Податкового кодексу України:

• обмеження дії окремих норм Податкового кодексу України, що звужують права органів місцевого самоврядування в частині оперативного внесення змін до чинних рішень про встановлення місцевих податків та зборів та надання пільг по них;
  • надання платникам безвідсоткової відстрочки щодо сплати ними податкових зобов’язань з платі за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нарахованих за два місяці;
  • поновлення права приватних землевласників в отриманні ними доходу від оренди землі у повному обсязі.

Асоціація міст України сподівається, що на позачерговій сесії Верховна Рада України розгляне законопроєкт №3263, який збереже місцеві бюджети від «фінансового провалля».

АМУ наголошує, місцеве самоврядування першим відреагувало на виклики, які постали перед країною у зв'язку з загрозою поширення корона вірусу, і почало вишукувати фінансові ресурси для протидії. А реалізація Закону 533-IXпризведе до втрати з бюджетів територіальних громад 13% їх загальних доходів і, як наслідок, до колапсу всієї країни.