Продовжуємо розвіювати міфи та інформувати щодо нового Закону України «Про медіа», ухвалення якого є одним із кроків, визначених Європейською Комісією для подальшого руху України до членства в ЄС.

➡️ Так, український медіапростір довгий час існував за застарілими правилами. Наше законодавство було ухвалене в часи, коли онлайн-медіа не вважали основним джерелом інформації, а платформ на кшталт YouTube та Netflix не існувало. Нове законодавство змінює підхід. Зокрема, тепер воно поширюється на онлайн-медіа. Інтернет ЗМІ отримали не лише офіційний статус, але і права та захист згідно Закону.

☝️Крім того, новий Закон обмежує діяльність ЗМІ, власниками яких є громадяни країни-агресора, а також створює інструменти для запобігання монополізації медіа.

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції повідомляє, що з нової інфографіки ви дізнаєтесь, як новий закон:

⚙️ створює необхідні сучасні європейські умови для розвитку сфери;

⚙️ зменшує вплив приватного інтересу в медіа;

⚙️ протидіє російській агресії в інформаційному полі;

⚙️ посилює захист користувачів медіа сервісів;

⚙️ запроваджує механізму співрегулювання сфери;

⚙️ посилює повноваження регулятора та його фінансової незалежності.

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення