Фото без описуФото без опису

У п'ятницю, 10 листопада, за дорученням начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма, його заступник Юрій Гранатуров взяв участь в підсумковій нараді стосовно підбиття підсумків пілотного проєкту «Посилення спроможності закладів охорони здоров'я та формування стійкості працівників медичної сфери», який реалізується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олена Зеленська та втілюється Координаційний центр КМУ / Mental Health UA та ГО «Безбар'єрність» у співпраці з Міністерство охорони здоров'я України.

Проєкт успішно працює в трьох областях, а саме в Миколаївській, Харківській та Запорізькій. У цифрах це виглядає наступним чином: 9 лікарень, 15 психологів, 32 навчальних години, 36 годин супервізійних зустрічей, 3304 індивідуальних консультацій, 2658 групових консультацій.

Так, під час підбиття підсумків, вітальне слово сказала директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру КМУ, радниця Прем’єр-міністра України Ірина Микичак.

Далі голова ГО «Безбарʼєрність», голова Координаційного центру з питань психічного здоровʼя КМУ Оксана Збітнєва представила результати, наголосила на важливості питання підтримки ментального здоровʼя в медичних працівників.

👉Своєю чергою, заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Юрій Гранатуров, перша заступниця начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОВА Ірина Ткаченко та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Миколаївській області Руслана Омелянчук вручили сертифікати учасникам проєкту.

Учасниками проєкту в Миколаївській області стали штатні психологи трьох лікувальних закладів:

🔸психологи Віталій Древус та Наталя Джижевська в Миколаївському обласному клінічному госпіталі ветеранів війни;

🔸психолог Юлія Лосицька в Миколаївському обласному центрі психічного здоров’я;

🔸психолог Ксенія Рижук в міській лікарні № 4 м. Миколаєва.

Після трьох місяців тренінгів та супервізій, учасники проєкту тепер на практиці застосовують нові знання та навички.

«Проєкт повністю себе виправдав, він виявився саме на часі. Ми разом переконалися в цьому – ефективність психологічних служб при лікарнях стала значно вище, і головне – служби стали потрібні. Вони допомагають пережити довготривале лікування пацієнтам та підтримують своїх колег. Досвід лікарень пілотного проєкту є неоціненним, його буде систематизовано та поширено», – наголосила кураторка проєкту, старша експертка з психічного здоровʼя Координаційного центру Любов Чигринська.

#тияк