Новини євроінтеграційні за тиждень – тут: https://cutt.ly/zwZQHQjS
Йдеться зокрема про:
🔹 У Брюсселі відбулась установча зустріч щодо започаткування скринінгу в межах підготовки до початку переговорів про вступ до ЄС;
🔹 Словаччина повністю підтримує євроінтеграційні прагнення України;
🔹 Від початку повномасштабної війни Польща надала Україні військової допомоги на суму майже 3,5 млрд доларів;
🔹 ЄС та Литва виділили 15,5 млн євро на бомбосховища для шкіл в Україні;
🔹 ЄС та Світовий банк запустили Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві;
Та інші.
📩 Підписуйтесь та отримуйте #Євроінтеграційний_дайджест прямо на поштову скриньку: https://cutt.ly/digestform

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

 

Вийшов щорічний звіт про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

На даний момент Україна виконала вже 72% всіх зобов'язань, передбачених Угодою. У 2022 році загальний хід виконання Угоди збільшився на 9%.

«Попри повномасштабні війну, ми продовжуємо активний процес наближення українського законодавства до законодавства ЄС. Представлений доповідь є результатом чудової командної роботи міністерств, парламенту та інших установ. Є чітке зобов'язання української сторони підтримувати високу динаміку євроінтеграційних процесів. Наразі завершуємо виконання 7 рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом зі статусом кандидата; уряд запустив самоперегляд для оцінки відповідності законодавства України законодавству ЄС – всі ці процеси покликані пришвидшити рух України до наступний етап - переговори про вступ до ЄС”, - відзначила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефані

Звіт доступний українською та англійською мовами: https://cutt.ly/04Immh1

 

 

ЄВРОПЕЙСЬКА ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Європейський дослідницький простір

Інтеграція України до Європейського дослідницького простору є частиною імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Відповідно до статтей 375-376 Угоди співробітництво між Україною та ЄС у сфері науки і технологій спрямоване на залучення України до Європейського дослідницького простору через підтримку реформування та реорганізації системи управління науковою сферою та наукових установ,  участі у рамкових програмах ЄС з досліджень та інновацій, спільної реалізації міжнародних наукових програм та проведення спільних досліджень. Для українських вчених інтеграція до Європейського дослідницького простору є можливістю поглибити співпрацю з науковою спільнотою ЄС, а для держави - інструментом адаптації стандартів і норм Європейського Союзу у сфері науки та інновацій. У 2021 році наказом Міністерства освіти і науки (від 10.02.2021 № 167) було затверджено оновлену дорожню карту інтеграції України до ЄДП, яка є стратегічним документом, що охоплює багатосторонні процеси з метою системної підтримки науки та інновацій.

У євроатлантичному векторі співробітництво у сфері науки та інновацій здійснюється через посилення взаємодії з міжнародними організаціями. Міністерство освіти і науки координує участь України в програмі НАТО “Наука заради миру та безпеки”.

Міністерство також сприяє встановленню сталих зв’язків для розширення співпраці на основі двосторонніх угод. З переліком чинних двосторонніх міжнародних договорів про наукове і технологічне співробітництво можна ознайомитись нижче.

Інтерактивна карта міжнародних договорів в сфері науки