❗️Як переселенцям оформити житлову субсидію

Внутрішні переселенці можуть оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидія надається за місцем фактичного проживання особи. При цьому укладання договору наймання (оренди) житла не вимагається, а склад домогосподарства зазначається заявником у декларації.

⚡️Куди звертатися?

Для отримання субсидії ВПО можуть звернутися особисто до одного із зазначених органів:

- уповноважена посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;

- центр надання адміністративних послуг;

- сервісний центр Пенсійного фонду України.

Житлову субсидію також можна оформити в електронній формі, обравши один із сервісів:

• портал «Дія»,

• вебпортал електронних послуг ПФУ,

• мобільний додаток Пенсійного фонду України. Завантажити його можна для Android та для IOS.

⚡️Які документи потрібні для отримання субсидії?

1. Заява про призначення субсидії (за встановленою формою).

2. Декларація про доходи та витрати (за встановленою формою).

3. Дані про мешканців домогосподарства.

4. Паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

5. Довідка про статус ВПО.

❗️Увага. Розмір допомоги залежить від вартості житлово-комунальних послуг, якими користується родина, і від рівня її доходів. При цьому допомога на проживання, що надається ВПО, не враховується до сукупного доходу при призначенні житлової субсидії.

❗️Дізнатися, чи призначили субсидію та її розмір, можна онлайн, скориставшись порталом subsidii.ioc.gov.ua. Пошук інформації у реєстрі здійснюється за адресою домогосподарства. Після заповнення необхідних даних з’явиться вся інформація про статус заяви на субсидію.

Посилання на веб-портали в нашому телеграм каналі 👇

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

#Мінреінтеграції #Дія #ПФУ

Методичні матеріали щодо забезпечення прав ВПО та цивільного населення, що постраждало внаслідок збройної агресії РФ проти України

З початком повномасштабної війни кількість ВПО в Україні значно зросла. За даними Міжнародної організації з міграції, станом на 1 вересня 6,9 млн осіб стали внутрішньо переміщеними. Більшість із них вперше опинилися в таких умовах і зараз їм необхідно зрозуміти, які права вони мають і яку допомогу можуть отримати. Команда розробників зібрала методичні рекомендації для внутрішньо переміщених осіб та людей, які постраждали від війни. У матеріалі зібрана законодавча база, вказані права, які мають внутрішньо переміщені українці, а також покрокові інструкції, як отримати допомогу для ВПО, дітей, осіб з інвалідністю.