Герб міста Новий Буг

Статут герба

Герб є символом міста Новий Буг, який відображає його географічне місце знаходження, історичну ґрунтовність заснування, природні особливості та стверджує єдність міської громади у праці, їх прагнення увічнити історичне минуле міста, а також є зовнішнім атрибутом влади.

Еталон герба у кольоровому зображенні на форматі А4, а також його комп’ютерна версія зберігаються у голови міської ради м. Новий Буг.

Автор герба – Кислий А.Є. (м. Новий Буг), співавтор - Янушкевич І.Д. член ради Українського геральдичного товариства (м. Миколаїв).

Опис герба

Щит перетятий, у нижньому синьому полі срібна балка і такий же по центру щита стовп, між якими золоті стиглі пшеничні колоски китицями вгору утворюють коло, обмежуючи балку і стовп по своєму внутрішньому краю. Всередині пшеничного кола розкрита книга із срібними сторінками і золотою обкладинкою.

У червоній главі навхрест покладені два козацькі списи із золотими древками і срібними наконечниками, зверху яких розміщений срібний православний хрест із золотим сяйвом.

Геральдичний щит прямокутної форми із закругленням внизу має співвідношення сторін 5:6. Щит обрамований  декоративним бароковим картушем золотого кольору у національному українському стилі.

Щит увiнчаний срібною мурованою короною із трьома бланками (зубцями),  що означає для Нового Буга статус міста.

Прапор міста Новий Буг

Статус прапора

Прапор міста Новий Буг є офiцiйним атрибутом мiсцевого самоврядування, символом єдностi територіальної громади міста та взаєморозумiння його мешканцiв.

Прапор є cимволом духовної  височини, спрямованостi до моральних iдеалiв, стабiльностi i мирного спiввiснування, символом краси сучасного міста, історичної спадщини та природнього багатства мiсцевостi, де розташований Новий Буг.

Автор прапора: Кислий А.Є. (м. Новий Буг), співавтор Янушкевич І.Д. – член ради  Українського геральдичного товариства (м. Миколаїв).

Опис прапора

Прапором міста Нового Бугу є прямокутне полотнище трьох кольорів із співвідношенням сторін 2 : 3.

Полотнище прапора розділене на три частини горизонтальними лініями по висоті 0.5; 0.25; 0.25 висоти.

Верхня частина прапора, 0,5 висоти, кольору блакитного мирного чистого неба, про яке у всі часи мріяли жителі міста. Нижня частина прапора, 0,25 висоти, є – малинового кольору.

Слідуючи історичній правді, Бузький уланський полк був сформований з половини 4-го українського уланського полку і половини Бузьких козаків.

У всі часи прапори козаків були малинового кольору. Цей колір домінував на всіх знаках, флюгерах, хоругвах, деталях козацького одягу і на клейнодах козацької влади.

Середня частина прапора, 0,25 висоти – жовтого кольору. Жовтий колір в кольоровій гамі прапора – це символ стиглого пшеничного поля, сонця та віри.

Геральдичною фігурою прапора є мальтійський хрест червоного кольору з роздвоєними кінцями, обрамлений золотою каймою з сяйвом.

Такий хрест був основною геральдичною фігурою прапора 4-го Бузького уланського полку.

Співвідношення висоти геральдичної фігури до висоти полотнища 1 : 4.

Паралельно древку по вертикальній лінії по всій висоті полотнища прапор прикрашений українським орнаментом.

Древко прапора увінчане навершям у вигляді прорізної піки із вписаним тризубом.

Зворотна сторона прапора має дзеркальне відображення.

Еталонний прапор. Ідентичний міському прапору за винятком того, що з 3-х сторін прикрашений золотою бахромою. Древко прапора прикрашено червоною стрічкою із золотою бахромою по кінцях, на якій в середині золотої кайми розміщено золоте дубове-калинове лиштво, та напис золотими літерами “місто Новий Буг”. По кінцях стрічки розміщені зменшені зображення міського герба.