Символіка м. Новий Буг

Герб міста Новий Буг

Статут герба

Герб є символом міста Новий Буг, який відображає його географічне місце знаходження, історичну ґрунтовність заснування, природні особливості та стверджує єдність міської громади у праці, їх прагнення увічнити історичне минуле міста, а також є зовнішнім атрибутом влади.

Еталон герба у кольоровому зображенні на форматі А4, а також його комп’ютерна версія зберігаються у голови міської ради м. Новий Буг.

Автор герба – Кислий А.Є. (м. Новий Буг), співавтор - Янушкевич І.Д. член ради Українського геральдичного товариства (м. Миколаїв).

Опис герба

Щит перетятий, у нижньому синьому полі срібна балка і такий же по центру щита стовп, між якими золоті стиглі пшеничні колоски китицями вгору утворюють коло, обмежуючи балку і стовп по своєму внутрішньому краю. Всередині пшеничного кола розкрита книга із срібними сторінками і золотою обкладинкою.

У червоній главі навхрест покладені два козацькі списи із золотими древками і срібними наконечниками, зверху яких розміщений срібний православний хрест із золотим сяйвом.

Геральдичний щит прямокутної форми із закругленням внизу має співвідношення сторін 5:6. Щит обрамований  декоративним бароковим картушем золотого кольору у національному українському стилі.

Щит увiнчаний срібною мурованою короною із трьома бланками (зубцями),  що означає для Нового Буга статус міста.

Прапор міста Новий Буг

Статус прапора

Прапор міста Новий Буг є офiцiйним атрибутом мiсцевого самоврядування, символом єдностi територіальної громади міста та взаєморозумiння його мешканцiв.

Прапор є cимволом духовної  височини, спрямованостi до моральних iдеалiв, стабiльностi i мирного спiввiснування, символом краси сучасного міста, історичної спадщини та природнього багатства мiсцевостi, де розташований Новий Буг.

Автор прапора: Кислий А.Є. (м. Новий Буг), співавтор Янушкевич І.Д. – член ради  Українського геральдичного товариства (м. Миколаїв).

Опис прапора

Кольори прапора і символіка частково повторюють кольори і символіку герба Нового Бугу.

Прапор квадратної форми поділений горизонтально на три рівновеликі поля: cинє, біле і малинове. Від древка три горизонтальні поля обмежуються вертикальною прямою стрічкою жовтого кольору із стилізованим орнаментом народної вишиванки синього кольору з таким же відтінком. На перетині білого і малинового полів по їх центру червоний православний хрест у жовтому сяйві та білою лиштвою на малиновому полі.