СТАТУТ
територіальної громади міста Нового Бугу
м.Новий Буг
ЗМІСТ СТАТУТУ
ПРЕАМБУЛА
Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Глава 1.1. Загальна характеристика міста
Глава 1.2. Правова основа Статуту
Глава 1.3. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами державної виконавчої влади, установами, підприємствами і організаціями
Розділ ІІ. УЧАСТЬ ЖИТЕЛІВ МІСТА У ЗДІЙСНЕННІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Глава 2.1. Громада міста
Глава 2.2. Місцевий референдум
Глава 2.3. Місцеві вибори
Глава 2.4. Загальні збори громадян за місцем проживання
Глава 2.5. Колективні та індивідуальні звернення жителів міста до органів і посадових осіб
місцевого самоврядування
Глава 2.6. Громадські слухання
Глава 2.7. Місцеві ініціативи
Глава 2.8.Участь жителів міста у роботі органів місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування
Глава 2.9. Інші форми участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування
Розділ IIІ. ОРГАНИ І ПОСАДОВІ ОСОБИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Глава 3.1. Загальні засади побудови системи органів місцевого самоврядування
Глава 3.2. Міська рада
Глава 3.3. Постійні комісії міської ради
Глава 3.4. Міський голова
Глава 3.5. Виконавчий комітет міської ради
Глава 3.6. Відділи, управління та інші виконавчі органи міської ради
Розділ IV. ОРГАНИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
Глава 4.1. Система та загальні засади організації і діяльності органів самоорганізації
населення
Глава 4.2. Здійснення повноважень органами самоорганізації населення
Глава 4.3. Гарантії діяльності органів самоорганізації населення
Розділ V. МАТЕРІАЛЬНІ І ФІНАНСОВІ ОСНОВИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Глава 5.1. Комунальна власність міської громади
Глава 5.2. Фінансова основа місцевого самоврядування
Глава 5.3. Міський бюджет
Розділ VI. ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Глава 6.1. Гарантії місцевого самоврядування
Глава 6.2. Відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування перед
громадою міста
Глава 6.3. Відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування перед
державою, юридичними та фізичними особами
ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
ПРЕАМБУЛА
Новобузька міська рада від імені міської територіальної громади – громадян України, іноземців та осіб без громадянства, реалізуючи право кожної людини на гідні умови, безпечне довкілля, вільний розвиток особистостіпрагнучи до порядку в стосунках між людьми, організації міського життя на демократичних засадах,сприяючи державній владі в реалізації внутрішньої політики, беручи на себе відповідальність за розв’язання питань місцевого значення перед Богом, власною совістю, попереднім, нинішнім та майбутнім поколінням,спираючись на Конституцію і закони України, Європейську Хартію “Про місцеве самоврядування”, затверджує цей Статут територіальної громади міста Нового Бугу.
Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
Глава 1.1. Загальна характеристика міста.
Стаття 1.1.1. Місто Новий Буг є самостійною адміністративно-територіальною одиницею - міським населеним пунктом, в межах якого громада здійснює місцеве самоврядування і яка має органи місцевого самоврядування, свою комунальну власність та свій міський бюджет.
Місто Новий Буг засновано в кінці 18 століття.
Населення міста складає _16,2 тис. чоловік (2002 рік). Земельні ресурси міста складають ____ гектар. Місто Новий Буг має статус міста районого підпорядкування згідно адміністративно-територіального устрою.
Стаття 1.1.2. Територію, в межах якої здійснюється місцеве самоврядування, визначають адміністративні кордони міста.
Адміністративними кордонами міста є міська межа. Зміна міської межі здійснюється у відповідності з чинним законодавством України з врахуванням думки міської громади.
Будь-які зміни міської межі відображаються в Генеральному плані міста.
Стаття 1.1.3. Розпорядження землею в межах адміністративних кордонів міста здійснює міська рада при дотримані прав власників та інших користувачів земельними ділянками.
Рішення про віднесення земель міста до різних категорій, приймається міською радою.
Стаття 1.1.4. З метою раціональної організації міського управління, територія міста може поділятись на мікрорайони.
За поданням виконавчого комітету міської ради, із врахуванням пропозицій жителів міста межі та назви мікрорайонів можуть змінюватися за рішенням міської ради.
На території кожного мікрорайону за рішенням міської ради може функціонувати відповідний орган самоорганізації населення.
Стаття 1.1.5. Утворення чи оголошення в межах адміністративних кордонів міста територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення здійснюється відповідно до чинного законодавства за рішенням міської ради.
Стаття 1.1.6. Органи місцевого самоврядування можуть об’єднуватися з органами місцевого самоврядування інших міст України в асоціації, фонди, союзи тощо.
Органи місцевого самоврядування на договірних засадах можуть вступати у відносини з органами місцевого самоврядування міст інших країн, або їх асоціаціями, та входити до міжнародних асоціацій (союзів, фондів, тощо) органів місцевого самоврядування.
Асоціаціям та іншим добровільним об’єднанням органів місцевого самоврядування не можуть передаватися повноваження органів місцевого самоврядування.
Стаття 1.1.7. Громада міста може мати свою символіку: герб та прапор, яка використовується відповідно до Положення, що затверджується міською радою.
Глава 1.2. Правова основа Статуту.
Стаття 1.2.1. Статут громади міста затверджується міською радою на її пленарному засіданні, якщо за це проголосували депутати, що складають не менше 2/3 від загального складу ради.
Цей Статут має вищу юридичну силу серед актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування міста Новий Буг. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування приймаються (видаються) у відповідності з чинним законодавством України та цим Статутом.
Дія Статуту поширюється на всю територію міста.
Стаття 1.2.2. Статут відповідає положенням Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, іншим законам України, указам та розпорядженням Президента України, постановам та розпорядженням Кабінету Міністрів України, актам центральних та місцевих органів державної виконавчої влади.
Стаття 1.2.3. Тлумачення положень Статуту може давати лише міська рада. Рішення міської ради, в яких дається тлумачення цього Статуту є обов’язковими для застосування і виконання в межах території міста.
Стаття 1.2.4. Вносити зміни і доповнення до цього Статуту може лише міська рада. Рішення міської ради про внесення змін і доповнень до Статуту приймається, якщо за нього проголосували депутати, що складають не менше 2/3 від загального складу міської ради. Обов’язково до порядку денного пленарного засідання міської ради вносяться питання, щодо внесення змін і доповнень до Статуту громади міста, які запропоновані:
а) міським головою;
б) групою депутатів, що складають не менше 1/3 від загального складу ради;
в) жителями міста в порядку місцевої ініціативи (підписані не менш як 500 жителями міста).
Зміни і доповнення до Статуту, які передбачають приведення його у відповідність до чинного законодавства України, вносяться міською радою за пропозицією міського голови в двомісячний термін після набуття чинності цими актами (або в строки, визначені цими актами).
Глава 1.3. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами державної виконавчої влади, установами, підприємствами і організаціями.
Стаття 1.3.1. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами державної виконавчої влади, діяльність яких поширюється на територію міста, базуються на засадах співробітництва та взаємодопомоги з метою забезпечення здійснення завдань соціально-економічного та культурного розвитку міста і реалізації в ньому функцій виконавчої влади.
Органи і посадові особи місцевого самоврядування здійснюють функції місцевого самоврядування незалежно від органів виконавчої влади.
Місцеві органи державної виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені Конституцією та законами України до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм міською радою поноважень, та в інших випадках, передбачених законом.
Органи і посадові особи місцевого самоврядування підконтрольні відповідним органам державної виконавчої влади з питань здійснення ними наданих законом повноважень органів державної виконавчої влади.
Стаття 1.3.2. Органи і посадові особи місцевого самоврядування сприяють місцевим органам державної виконавчої влади в їх діяльності, надають допомогу при здійсненні ними своїх функцій в передбачених законодавством випадках.
Міський голова або за його дорученням інша посадова особа відповідає за організацію зв’язків органів і посадових осіб місцевого самоврядування з місцевими органами державної виконавчої влади.
Стаття 1.3.3. Взаємовідносини органів і посадових осіб місцевого самоврядування з підприємствами, установами і організаціями, що перебувають на території міста, базуються на дотриманні законодавства і визначаються формою власності цих підприємств, установ і організацій.
Стаття 1.3.4. Органи і посадові особи місцевого самоврядування, відносно підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності міської громади, здійснюють наступні функції:
а) визначають цілі, функції, організаційні форми, порядок їх діяльності та затверджують статути створюваних ними підприємств, установ і організацій;
б) встановлюють в порядку і в межах, визначених законодавством, тарифи щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які ними надаються;
в) приймають рішення в межах, визначених законодавством, про відчуження об’єктів комунальної власності;
г) встановлюють розмір частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до міського бюджету;
д) контролюють ефективність і законність використання ними майна;
е) інші функції, передбачені чинним законодавством.
Стаття 1.3.5. З підприємствами, установами і організаціями, які не перебувають у комунальній власності міської громади, органи і посадові особи місцевого самоврядування будують свої відносини на договірній та податковій основі.
При цьому органи і посадові особи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень, визначених законодавством і цим Статутом, можуть приймати рішення щодо:
а) надання фінансової допомоги, а також пільг по сплаті податків, які надходять до міського бюджету, для підприємств, установ і організацій, діяльність яких має важливе значення для соціально-економічного і культурного розвитку міста;
б) встановлення відповідно до чинного законодавства норм та правил ведення ними господарської діяльності з питань, що стосуються екологічної безпеки та соціально-економічного і культурного розвитку міста;
в) залучення підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності до участі в комплексному соціально-економічному розвитку міста;
г) розміщення замовлень на виробництво продукції, виконання робіт (послуг), необхідних для громади міста;
д) залучення до участі в обслуговуванні населення засобами транспорту і зв’язку;
е) залучення до участі в розвитку потужностей будівельної індустрії і виробництва будівельних матеріалів, у створенні, розвитку та реконструкції об’єктів інженерного забезпечення і транспортного обслуговування;
є) іншого, що передбачене чинним законодавством.
Розділ ІІ. УЧАСТЬ ЖИТЕЛІВ МІСТА У ЗДІЙСНЕННІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАНННЯ.
Глава 2.1. Громада міста.
Стаття 2.1.1. Громада міста Новий Буг це первинний суб’єкт місцевого самоврядування, носій його функцій і повноважень, який самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування може вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Стаття 2.1.2. Громаду міста складають жителі міста Нового Бугу,села Петрівки,села Добра Воля, села Загальна Користь, села Новосілля, села Жовтневого.
Жителями міста визнаються:
а) особи, що проживають у місті та мають в ньому власну або найману житлову площу;
б) особи, що прибули з інших місцевостей для навчання або проходження військової чи альтернативної (невійськової) служби (студенти, військовослужбовці та члени їх сімей, тощо) за умови їх проживання у місті Новому Бузі.
Стаття 2.1.3. Реєстрація жителів міста здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.
Стаття 2.1.4. Право на участь у здійсненні місцевого самоврядування в повному обсязі мають дієздатні члени міської громади - громадяни України. Вони мають право обирати органи і посадових осіб місцевого самоврядування, бути обраними (призначеними) до органів місцевого самоврядування або їх посадовими особами, приймати участь у місцевих референдумах, та користуватися іншими, передбаченими Конституцією України, законами України та цим Статутом, правами на участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Стаття 2.1.5. Особам, які мають видатні заслуги перед громадою міста та внесли суттєвий вклад в соціально-економічний та культурний розвиток міста, за рішенням міської ради може бути присвоєно звання “Почесний громадянин міста Нового Бугу”. Це звання присвоюється незалежно від громадянства особи, та місця її проживання.
Підстави та порядок присвоєння звання “Почесний громадянин міста Нового Бугу”, його статус визначаються Положенням, що затверджується міською радою.
Міська рада може засновувати інші відзнаки, якими нагороджуються жителі міста, інші особи, які мають значні заслуги перед громадою міста та внесли суттєвий вклад в його соціально-культурний розвиток.
Перелік відзнак, підстави і порядок їх присвоєння, а також статус осіб, нагороджених цими відзнаками, встановлюються Положенням про відзнаки міста, яке затверджується міською радою.
Стаття 2.1.6. Жителі міста здійснюють своє право на участь у місцевому самоврядуванні безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.
Стаття 2.1.7. Право жителів приймати участь в здійсненні місцевого самоврядування може бути реалізовано в наступних формах:
а) місцевий референдум;
б) вибори депутатів міської ради, депутатів обласної ради та міського голови (місцеві вибори);
в) загальні збори громадян за місцем проживання;
г) колективні та індивідуальні звернення жителів міста до органів і посадових осіб місцевого самоврядування;
д) громадські слухання;
е) місцеві ініціативи;
є) участь у роботі органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та робота на виборних посадах місцевого самоврядування;
ж) інші форми, не заборонені законом.
Глава 2.2. Місцевий референдум.
Стаття 2.2.1. Місцевий референдум - це прийняття рішеннь з питань, віднесених Конституцією України, законами України до відання місцевого самоврядування, шляхом прямого волевиявлення жителів міста, які мають право голосу на місцевих виборах.
Місцевий референдум проводиться з метою безпосереднього вирішення міською громадою важливих питань, віднесених до відання місцевого самоврядування.
На місцевий референдум не можуть бути винесені питання, віднесені законом до відання органів державної влади, а також питання затвердження міського бюджету та встановлення місцевих податків.
Питання, які не віднесені чинним законодавством до відання місцевого самоврядування, але мають важливе значення для міської громади, соціально-економічного та культурного розвитку міста, можуть бути винесені на місцевий консультативний референдум, наслідки якого не мають обов’язкового характеру.
Стаття 2.2.2. Участь у місцевому референдумі є вільною. Ніхто і ні в якій формі не може бути примушений до участі чи не участі у місцевому референдумі.
Стаття 2.2.3. Рішення про проведення місцевого референдуму приймає міська рада.
Місцевий референдум за місцевою ініціативою проводиться на вимогу не менш як 10% жителів міста, які постійно проживають на його території і мають право голосу на місцевих виборах.
Стаття 2.2.4. Порядок підготовки та проведення місцевого референдуму визначається законом.
Стаття 2.2.5. Проект рішення, що було предметом місцевого референдуму вважається ухваленим, якщо за нього було подано більшість голосів громадян від числа тих, хто взяв участь у референдумі.
Рішення місцевого референдуму не потребує затвердження будь-яким органом чи посадовою особою місцевого самоврядування або державної влади.
Рішення місцевого референдуму та результати голосування публікуються комісією з проведення місцевого референдуму протягом десяти днів після його проведення у місцевих засобах масової інформації.
Рішення місцевого референдуму набувають чинності з моменту їх опублікування.
Про результати голосування по консультативному місцевому референдуму міський голова у десятиденний термін інформує органи і посадових осіб, до відання яких віднесені питання, що були предметом консультативного референдуму.
Глава 2.3. Місцеві вибори.
Стаття 2.3.1. Місцеві вибори - це обрання депутатів Новобузької міської ради,депутатів Новобузької районої ради, депутатів Миколаївської обласної ради та Новобузького міського голови шляхом голосування жителів міста, які мають право голосу на місцевих виборах.
Шляхом проведення місцевих виборів можуть заміщуватися інші посади місцевого самоврядування, якщо це передбачено чинним законодавством України.
Стаття 2.3.2. Місцеві вибори є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Ніхто не може бути примушений до участі чи не участі у місцевих виборах.
Стаття 2.3.3. Порядок призначення і проведення місцевих виборів та встановлення результатів голосування визначається чинним законодавством України.
Глава 2.4. Загальні збори громадян за місцем проживання.
Стаття 2.4.1. Загальні збори громадян за місцем проживання є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення.
Стаття 2.4.2. Загальні збори громадян за місцем проживання скликаються по вулицях, кварталах, житлових комплексах, багатоквартирних будинках, мікрорайонах міста або інших внутрішньоміських територіальних утвореннях з метою:
а) обговорення питань загальноміського значення;
б) обговорення питань, віднесених до відання органів місцевого самоврядування міста, які мають важливе значення для жителів, та подання пропозицій з цих питань;
в) створення органів самоорганізації населення;
г) прийняття рішення про участь жителів міста на громадських засадах у роботах по його благоустрою, сприянню охороні громадського порядку, збереженню житлового фонду, пам’яток історії і культури, наданню допомоги соціально незахищеним членам громади;
д) прийняття рішення про запровадження місцевих зборів на засадах добровільного самооподаткування;
е) прийняття рішення про внесення добровільних внесків та пожертвувань жителів міста на громадські потреби;
є) вирішення інших питань місцевого значення відповідно до чинного законодавства.
Стаття 2.4.3. У роботі загальних зборів громадян мають право брати участь жителі міста, які проживають на відповідній території (будинок, вулиця, квартал, житловий комплекс, мікрорайон).
У роботі загальних зборів з правом дорадчого голосу можуть приймати участь народні депутати України, міський голова, депутати міської, районої, та обласної ради, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій міста.
Стаття 2.4.4. Загальні збори громадян скликаються міським головою за власною ініціативою, або з ініціативи:
а) групи депутатів міської ради, що складають не менше 1/3 від її загального складу;
б) членів виконавчого комітету міської ради, що складають не менше 1/2 від його загального складу;
в) відповідного органу самоорганізації населення.
Загальні збори громадян можуть також скликатися міським головою за пропозицією не менше 35 жителів міста які, проживають на відповідному територіальному утворенні міста. Розпорядження міського голови про скликання загальних зборів громадян оприлюднюєься не пізніш як за сім днів до їх проведення із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань які передбачається внести на їх обговорення.
Стаття 2.4.5. Загальні збори громадян є правомочними за умови присутності на них не менше половини жителів, що проживають на відповідній території міста. На загальних зборах громадян головує міський голова або керівник органу самоорганізації населення відповідної території міста, чи особа, визначена міським головою. Для ведення протоколу загальних зборів громадян обирається секретар зборів. Порядок денний загальних зборів затверджуюється загальними зборами за пропозицією особи, що головує на зборах. Органи та посадові особи місцевого самоврядування сприяють підготовці і проведенню загальних зборів громадян, надають їх учасникам необхідні приміщення, матеріально-технічні засоби, інформаційні та довідкові матеріали.
Стаття 2.4.6. Під час проведення загальних зборів громадян складається протокол, який підписується головою і секретарем загальних зборів громадян. До протоколу загальних зборів громадян додається список їх учасників із зазначенням місця їх проживання.
Стаття 2.4.7. Загальні збори громадян з розглянутих питань приймають рішення. Рішення на загальних зборах громадян приймаються відкритим або таємним голосуванням більшістю голосів від числа присутніх на них громадян, які проживають на відповідній території, та підписується головою і секретарем загальних зборів громадян.
Стаття 2.4.8. Рішення загальних зборів громадян є обов’язковим для виконання органами самоорганізації населення, громадою міста і враховуюються в роботі органами місцевого самоврядування.
Рішення прийняті на загальних зборах, що мають важливе значення для міської громади з питань, віднесених до компетенції органів державної влади або органів місцевого самоврядування, мають рекомендаційний характер.
Глава 2.5. Колективні та індивідуальні звернення жителів міста до органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
Стаття 2.5.1. Жителі міста, незалежно від їх віку, статевої, расової, національної належності, громадянства та релігійних переконань мають право направляти колективні або індивідуальні звернення до органів і посадових осіб місцевого самоврядування з питань віднесених до їх відання.
Стаття 2.5.2. Колективні звернення, підписані більш як 50 жителями міста розглядаються органами і посадовими особами місцевого самоврядування, до яких вони надійшли – невідкладно, не більш як у десятиденний термін. Інформація про колективні звернення, підписані більш як 100 жителями міста, негайно передається до міської ради (у випадку якщо вони надійшли до інших органів або посадових осіб місцевого самоврядування).
Колективні звернення жителів міста можуть мати на меті:
а) внесення пропозицій з питань соціально-економічного та культурного розвитку міста чи окремих його територій;
б) аналіз роботи органів чи посадових осіб місцевого самоврядування або заслуховування звітів про виконання окремих завдань, пов’язаних із соціально-економічним та культурним розвитком міста чи окремих його територій, станом довкілля, громадської безпеки, охорони громадського порядку, з інших питань, віднесених чинним законодавством України до відання місцевого самоврядування;
в) порушення питання про утворення, реорганізацію або ліквідацію органів самоорганізації населення;
г) порушення питання про недовіру посадовій особі органу місцевого самоврядування.
Звернення жителів міста можуть мати на меті вирішення інших питань.
Глава 2.6. Громадські слухання.
Стаття 2.6.1. Жителі міста мають право приймати участь у громадських слуханнях, тобто проводити зустрічі з депутатами міської ради, посадовими особами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, що надають комунальні послуги під час яких заслуховувати інформацію про виконання ними службових обов’язків або окремих доручень, чи про вирішення окремих питань, які зачіпають інтереси громади міста, порушувати питання, які належать до відання місцевого самоврядування та вносити пропозиції щодо їх вирішення.
Метою громадських слухань є здійснення контролю за діяльністю депутатів міської ради та посадових осіб органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, організацій, установ, що перебувають у комунальній власності міської громади.
Стаття 2.6.2. Громадські слухання скликаються міським головою за власною ініціативою або за ініціативи:
а) групи депутатів міської ради, що становить не менше 1/5 від її загального складу;
б) членів виконавчого комітету міської ради, що складають не менше 1/3 від його загального складу;
Громадські слухання з ініціативи жителів міста можуть проводитися за наявності колективного звернення з відповідною вимогою, яке підписане не менш як 100 жителями міста.
Стаття 2.6.3. На громадські слухання запрошуються посадові особи органів місцевого самоврядування, депутати міської ради, керівники органів самоорганізації населення, представники міських осередків політичних партій та громадських організацій, діяльність яких пов’язана з питанням, що обговорюється, керівники підприємств, що надають комунальні послуги та інші особи.
Стаття 2.6.4. На громадських слуханнях:
а) заслуховуються доповіді і інформаціії про роботу міського голови, міської ради, постійних комісій міської ради, окремих депутатів, виконавчих органів міської ради та їх посадових осіб, органів самоорганізацїї населення, керівників підприємств, що надають комунальні послуги;
б) обговорюються проекти рішень міської ради та її виконавчих органів з метою внесення пропозицїй, щодо питань місцевого значення, які віднесені до відання місцевого самоврядування;
в) порушуються питання які належать до відання місцевого самоврядування та вносяться пропозицїї, щодо їх вирішення
Стаття 2.6.5. Про час і місце проведення та питання, які виносяться на громадські слухання, жителі міста сповіщаються секретарем виконавчого комітету міської ради не пізніше як за десять днів до їх проведення, через засоби масової інформації.
Стаття 2.6.6. Проведення громадських слухань організовує секретар виконавчого комітету міської ради або інша особа за дорученням міського голови, до відання якої входять питання, винесені на громадські слухання.
Стаття 2.6.7. На громадських слуханнях ведеться протокол, в якому зазначаються дата і місце їх проведення, загальна кількість присутніх, питання що обговорюються, зміст виступів та внесені пропозицїї.
До протоколу може додаватися інформація або звіт особи, яка запрошена на слухання. Ведення протоколу покладається на працівника організаційного відділу виконавчого комітету міської ради. Протокол громадського слухання підписується особою, яка здійснює його проведення та особою, яка веде протокол і передається міському голові.
Стаття 2.6.8. Пропозиції вважаються внесеними за результатами громадського слухання, якщо за них проголосувало більше половини жителів міста, які прийняли в них участь.
Про результати громадського слухання міський голова інформує жителів міста в десятиденний строк в засобах масової інформації.
Глава 2.7. Місцеві ініціативи.
Стаття 2.7.1. Члени міської громади мають право ініціювати розгляд міською радою (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного Конституцією і законами України до відання місцевого самоврядування.
Місцева ініціатива передбачає внесення до міської ради проекту акту (в тому числі і нормативно-правового) з питань, віднесених до її відання.
Стаття 2.7.2. Суб’єктами права місцевої ініціативи може бути ініціативна група членів міської громади (чисельністю не менше 20 чоловік).
Проекти актів (в тому числі і нормативно-правових), внесених в порядку місцевої ініціативи, які підтримані підписами не менш як 200 жителями міста, які мають право голосу на місцевих виборах, підлягають оприлюдненню в місцевих засобах масової інформації та першочерговому розгляду на черговому пленарному засіданні міської ради.
Стаття 2.7.3. Про результати розгляду питання, що було внесеного в порядку місцевої ініціативи, міська рада інформує жителів міста у десятиденний термін через засоби масової інформації.
Глава 2.8. Участь жителів міста у роботі місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування.
Стаття 2.8.1. Жителі міста мають право бути присутніми на відкритих пленарних засіданнях міської ради.
Особи, що виявили бажання бути присутніми на відкритому пленарному засіданні міської ради, повинні не пізніш як за день до його відкриття подати письмову заяву на ім’я секретаря ради, на якого покладається організаційна робота з цього питання.
У разі неможливості організувати присутність зазначених осіб на пленарному засіданні міської ради з організаційних чи технічних причин, секретар міської ради повинен забезпечити її теле-, радіотрансляцію.
Відмова жителям міста у праві бути присутнім на пленарному засіданні міської ради, яка не пов’язана з організаційними чи технічними причинами, повинна бути оформлена у письмовій формі.
Жителі міста мають право без будь-яких обмежень бути присутніми і виступати на громадських слуханнях, з питання обговорення проектів міського бюджету та міських програм соціально-економічного і культурного розвитку, проектів рішень міської ради з питань, які становлять суттєвий громадський інтерес.
При обговоренні питань, що внесені на громадскі слухання, жителям міста повинна бути забезпечена можливість вільно висловлювати свою думку і вносити пропозиції.
Стаття 2.8.2. Жителі міста мають право бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету при розгляді питань, пов’язаних із реалізацією їх конституційних прав, забезпечення яких віднесено до відання місцевого самоврядування.
Стаття 2.8.3.Жителі міста мають право приймати участь у роботі відповідного органу самоорганізації населення.
Стаття 2.8.4. Жителям міста, які мають право голосу, гарантується право бути обраними на посади в системі місцевого самоврядування, які визначені чинним законодавством як виборні.
Глава 2.9. Інші форми участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування.
Стаття 2.9.1. Перелік форм участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування, визначений цим Статутом, не є вичерпним.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування сприяють становленню нових форм участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування.
Стаття 2.9.2. Крім форм, передбачених главами 2.2. – 2.8. цього Статуту можуть бути використані такі форми участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування:
а) участь у громадському обговоренні проектів актів міської ради та інших органів місцевого самоврядування;
б) участь у роботі комісій, які утворюються на громадських засадах при органах і посадових особах місцевого самоврядування;
в) участь у проведенні громадських експертиз проектів рішень міської ради з питань, що мають суттєве значення для міської громади, визначають основні напрямки соціально-економічного та культурного розвитку міста;
г) участь у масових акціях, метою проведення яких, є привернення уваги органів і посадових осіб місцевого самоврядування до актуальних проблем загальноміського значення, або проблем соціального забезпечення жителів міста, охорони навколишнього природного середовища, підтримання громадської безпеки та інших акцій, які вимагають негайного вирішення;
д) участь у роботі органів самоорганізації населення;
е) виконання на громадських засадах робіт по благоустрою території міста, наданню послуг соціально незахищеним жителям міста;
є) надання матеріальної (фінансової) допомоги органам місцевого самоврядування у формі добровільних пожертвувань, внесків до фондів, що утворюються органами місцевого самоврядування з метою надання допомоги соціально незахищеним жителям міста, або з метою сприяння культурному і духовному розвитку, підтриманню в належному стані пам’яток історії, культури і архітектури.
Розділ ІІІ. ОРГАНИ І ПОСАДОВІ ОСОБИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.
Глава 3.1. Загальні засади побудови системи органів місцевого самоврядування.
Стаття 3.1.1. Система органів та посадових осіб місцевого самоврядування включає:
- міську раду - представницький орган місцевого самоврядування;
- міського голову - головна посадова особа міської громади;
- виконавчі органи міської ради - виконавчий комітет, відділи, управління та інші виконавчі органи міської ради;
- органи самоорганізації населення - представницькі органи, що створюються жителями для вирішення окремих питань місцевого значення.
Стаття 3.1.2. Міський голова, міська рада та її виконавчі органи здійснюють свою діяльність по реалізацїї функцій місцевого самоврядування за дорученням міської громади, від її імені та в її інтересах
.
Стаття 3.1.3. Виконавчі органи міської ради здійснюють надані їм законодавством окремі делеговані повноваження органів державної виконавчої влади.
Стаття 3.1.4. Діяльність органів місцевого самоврядування базується на засадах законності, гласності, підконтрольності та підзвітності перед міською громадою, розмежуванні повноважень представницької та виконавчої гілок міської влади, забезпеченні повноти здійснення функцій місцевого самоврядування та пріорітету інтересів жителів міста.
Розподіл повноважень між органами і посадовими особами місцевого самоврядування здійснюється відповідно до законодавства України і цього Статуту. Повноваження, які можуть передаватися та порядок їх передачі визначаються законом.
Глава 3.2. Міська рада.
Стаття 3.2.1. Міська рада є представницьким органом місцевого самоврядування - єдиним органом представницької влади міської громади.
Стаття 3.2.2. Міська рада є юридичною особою, має розрахункові рахунки в банківських установах, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Стаття 3.2.3. Місцезнаходженням міської ради є: місто Новий Буг, вул. Леніна 42.
Стаття 3.2.4. Міська рада утримується за рахунок коштів міського бюджету. Організаційно-технічне забезпечення роботи міської ради здійснює її виконавчий комітет.
Стаття 3.2.5. Міська рада формується шляхом вільних виборів, які проводяться на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Порядок призначення, організації і проведення виборів депутатів міської ради визначаються законом.
Стаття 3.2.6. Загальний склад міської ради встановлюеться в межах, визначених чинним законодавством України за рішенням міської ради.
До складу міської ради, крім депутатів, входить за посадою міський голова .
Стаття 3.2.7. Депутат міської ради це особа, яка шляхом вільних виборів наділяється міською громадою повноваженнями представляти інтереси своїх виборців та здійснювати функції місцевого самоврядування, віднесені законодавством до його відання.
Депутат міської ради здійснює свої повноваження, як правило, на громадських засадах.
Грошова винагорода депутатів, які працюють в міській раді на постійній основі, виплачується з міського бюджету в розмірах, визначених міською радою.
Депутат міської ради не може мати іншого представницького мандату та займати інші виборні посади в системі місцевого самоврядування.
Депутат міської ради на її першому пленарному засіданні складає присягу, та підписує її текст (додаток № 1).
Повноваження депутатів міської ради припиняються одночасно із припиненням повноважень міської ради. Повноваження депутата міської ради припиняються достроково у випадках передбачених законом.
За рішенням міської ради, повноваження депутатів припиняються достроково також у разі:
а) складення повноважень за особистою заявою;
б) виїзду на інше постійне місце проживання за межі території міста;
в) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким депутата засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.
Стаття 3.2.8. Строк повноважень міської ради - чотири роки. Міська рада є повноважною за умови обрання не менше двох третин депутатів від визначеного складу ради.
Повноваження міської ради починаються з моменту офіційного повідомлення відповідної виборчої комісії про обрання необхідної кількості депутатів.
Повноваження міської ради припиняються в день офіційного оголошення відповідної виборчої комісії про обранання міської ради нового скликання.
Підстави і порядок дострокового припинення повноважень міської ради визначаються законом.
Стаття 3.2.9. Основною організаційною формою роботи міської ради є її сесія.
Сесія складається з пленарних засідань ради а також засідань постійних та інших комісій.
Сесія міської ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від її загального складу.
Порядок скликання чергових та позачергових сесій міської ради визначається законом.
Стаття 3.2.10. На сесіях міська рада розглядає найважливіші питання, що віднесені до відання місцевого самоврядування, за виключенням питань, які у відповідності із принципом розподілу влад, віднесені до відання міського голови або виконавчих органів міської ради.
Пропозиціії до порядку денного пленарного засідання міської ради можуть вноситися міським головою, депутатами міської ради, постійними комісіями міської ради, виконавчим комітетом міської ради,головою районої ради, головою обласної ради або загальними зборами громадян за місцем проживання.
Стаття 3.2.11. Порядок підготовки і розгляду на сесії міської ради, питань порядку денного, а також розклад роботи її пленарних засідань визначаються регламентом роботи міської ради.
Сесії міської ради проводяться, як правило гласно і носять відкритий характер. На сесії мають право бути присутні жителі міста, представники засобів масової інформації, політичних партій і громадських організацій.
Міська рада має право, у разі необхідності, прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.
Стаття 3.2.12. Міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Стаття 3.2.13. Рішення міської ради приймаються відкритим або таємним голосуванням і підписуються міським головою. Міський голова у разі незгоди з рішенням ради, може у п’ятиденний термін з моменту його прийняття зупинити таке рішення і внести на повторний розгляд ради з обґрунтуванням своїх зауважень. В цьому випадку рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від її загального складу - таке рішення набуває чинності.
Рішення ради нормативно-правового характеру підлягають офіційному оприлюдненню в десятиденний термін з моменту прийняття і набувають чинності після оприлюднення, якщо міською радою не встановлений більш пізний термін введення цих рішень в дію.
Стаття 3.2.14. Депутати міської ради можуть об’єднуватися у депутатські групи, фракції, та інші добровільні депутатські об’єднання, які утворюються на постійній чи тимчасовій основі. Порядок утворення та реєстрації депутатських об’єднань, їх повноваження визначаються регламентом роботи міської ради.
Стаття 3.2.15. Посадовою особою міської ради, яка відповідає за організацію її роботи є секретар ради. Секретар ради обирається міською радою за пропозицією міського голови з числа її депутатів на строк повноважень ради, таємним голосуванням більшістю від її загального складу. Секретар ради працює в ній на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, займатися підприємницькою діяльністю.
Глава 3.3. Постійні комісїї міської ради.
Стаття 3.3.1. Постійні комісії міської ради є постійно діючими органами, які обираються з числа депутатів ради на строк її повноважень для попереднього вивчення, розгляду і підготовки питань, віднесених до відання міської ради та для здійснення контролю за виконанням рішень міської ради.
До складу постійної комісії входять її голова, члени комісії і секретар.
Перелік постійних комісій та їх персональний склад визначаються міською радою.
Постійні комісії за дорученням міської ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку міста, міського бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питаня, які виносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями та співдоповідями.
Стаття 3.3.2. Постійні комісіії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження міською радою, готують висновки з цих питань.
Стаття 3.3.3 Постійні комісії за дорученням міської ради, секретаря ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді органів, підприємств, організацій і установ комунальної власності, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради. Постійні комісії також здійснюють контроль за виконанням рішень прийнятих радою та її виконавчим комітетом.
Стаття 3.3.4. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, мають право отримувати від керівників органів підприємств, установ і організацій, зазначених у частині четвертій цієї статті, необхідні матеріали і документи (крім документів, порядок ознайомлення з якими реламентується законодавством).
Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде її засідання, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, організаціями, установами, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. В разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин, його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії. За результатами вивчення і розгляду питань, постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії. Протоколи засідань комісії підписуються її головою та секретарем. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і воно є правомочним, якщо в ньому приймає участь не менше половини членів від її загального складу.
Рекомендації постійних комісій ради підлягають обов’язковому розгляду органами підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи ці особи інформують комісії у встановлений ними строк.
Стаття 3.3.5. Постійна комісія для розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою цих комісій а також за дорученням ради міського голови, секретаря ради розглядатися цими комісіями на їх спільних засіданнях.
Стаття 3.3.6. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються регламентом роботи міської ради та Положенням про постійні комісії, що затверджуються міською радою.
З метою підготовки і попереднього розгляду окремих питань, які мають важливе значення для соціально-економічного і культурного розвитку міста, міська рада може утворювати тимчасові контрольні комісії, які здійснюють повноваження, передбачені цим Статутом для постійних комісій.
Стаття 3.3.7. Постійні комісії є підзвітними та відповідальними перед міською радою.
Глава 3.4. Міський голова.
Стаття 3.4.1. Міський голова є головною посадовою особою міської громади.
Міський голова за посадою очолює виконавчий комітет міської ради та головує на засіданнях міської ради.
Міський голова обирається жителями міста, які мають право голосу, строком на чотири роки шляхом вільних виборів на основі загального, прямого, рівного виборчого права при таємному голосуванні. Міським головою може бути будь-який житель міста, який має право голосу і на день виборів досяг 18-річного віку. Порядок обрання міського голови визначається законом.
Міський голова здійснює свої повноваження на постійній основі. Умови та порядок оплати праці міського голови визначаються міською радою згідно з чинним законодавством.
Стаття 3.4.2. Повноваження міського голови починаються з моменту оголошення виборчою комісією на пленарному засіданні міської ради, рішення про його обрання і закінчуються в момент вступу на цю посаду, іншої обраної відповідно до закону особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.
Міський голова склада на пленарному засіданні міської ради присягу та підписує її текст (додаток № 2).
Стаття 3.4.3. Якщо вибори міського голови проведені одночасно з виборами депутатів, то присяга складається ним на першому пленарному засіданні новообраної ради, після складання присяги депутатами ради.
Стаття 3.4.4. Міський голова в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Стаття 3.4.5. До повноважень міського голови належить:
1) погодження в установленому порядку кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, установ та організацій, розташованих у місті, які перебувають у комунальній власності;
2) організація благоустрою міста, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень, і водойм, створення місць відпочинку громадян;
3) сприяння розвитку всіх форм торгівлі;
4) здійснення необхідних заходів щодо ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха, епідемій, епізоотій, інших надзвичайних ситуацій, інформування про них населення, залучення в установленому законом порядку до цих робіт підприємств, установ та організацій, а також населення;
5) підготовка висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
6) погодження проектів землеустрою, здійснення контролю за виконанням проектів і схем землеустрою, проектів внутрішньогосподарського землеустрою;
7) вжиття в разі стихійного лиха, екологічних катастроф, епідемій, епізоотій, пожеж, інших надзвичайних ситуацій необхідних заходів щодо забезпечення державного і громадського порядку, життєдіяльності підприємств, установ та організацій, врятування життя людей, захисту їх здоров’я, збереження матеріальних цінностей;
8) забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян, здійснення контролю за станом цієї роботи на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності;
9) здійснення контролю за забезпеченням громадського порядку при проведенні зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів;
10) затвердження кошторису видатків установ, що фінансуються з міського бюджету;
11) погодження штатного розкладу підприємств та організацій комунальної власності міської громади;
12) встановлення умов та порядку оплати праці керівників підприємств та організацій комунальної власності міської громади;
13) здійснення відповідно до закону контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до міського бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності; здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розвитку транспорту і зв’язку.
Крім повноважень міського голови, що зазначені у цьому Статуті, міський голова здійснює і інші, надані йому чинним законодавством, повноваження.
Стаття 3.4.6. Повноваження міського голови можуть бути достроково припиненими міською радою за результатами міського референдуму. Рішення про проведення міського референдуму щодо дострокового припинення повноважень міського голови приймається міською радою як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як десятої частини жителів міста, що в ньому проживають і мають право голосу.
Стаття 3.4.7. Повноваження міського голови ввжаються достроково припиненими у випадку:
1) його звернення з особистою заявою до міської ради про складення ним повноважень голови;
2) визнання його недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим відповідно до чинного законодавства;
3) припинення його громадянства;
4) порушення ним вимог встановлених законодавством щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю);
5) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
6) його смерті.
У разі дострокового припинення повноважень міського голови проводяться позачергові вибори в порядку, передбаченому законом.
При достроковому припиненні повноважень міського голови і до моменту вступу на посаду новообраного голови, його обов’язки по організації роботи міської ради здійснює за рішенням ради її секретар, а по організації роботи виконавчого комітету міської ради - перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Стаття 3.4.8. На міського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів міської ради, що передбачені законом.
Стаття 3.4.9. Міський голова має заступників (в тому числі і першого) з питань діяльності виконавчих органів ради, кількість яких визначається міською радою.
Заступники міського голови (в тому числі і перший) з питань діяльності виконавчих органів ради призначаються та звільняються з посади у порядку, визначеному чинним законодавством.
Розподіл обов’язків між своїми заступниками міський голова здійснює одноособово.
Глава 3.5. Виконавчий комітет міської ради.
Стаття 3.5.1. Виконавчим органом міської ради є її виконавчий комітет, який нею утворюється на строк її повноважень.
Очолює виконавчий комітет міський голова. У разі відсутності міського голови або неможливості виконання ним своїх обов’язків, організовує роботу виконавчого комітету перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Виконавчий комітет утворюється у складі міського голови, його заступників (в тому числі і першого) з питань діяльності виконавчих органів ради та інших осіб.
Стаття 3.5.2. Виконавчий комітет є юридичною особою, має розрахункові рахунки в банківських установах, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, та інші реквізити юридичної особи.
Стаття 3.5.3. Місцезнаходженням виконавчого комітету є місто Новий Буг, вул.Леніна 42.
Стаття 3.5.4. Виконавчий комітет утримується за рахунок коштів міського бюджету.
Стаття 3.5.5. Кількісний склад виконавчого комітету міської ради визначається міською радою, а персональний склад затверджується радою за пропозицією міського голови.
До складу виконавчого комітету не можуть бути включені депутати міської ради, крім секретаря ради, який за посадою входить до його складу.
Перший заступник, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та секретар виконавчого комітету виконують свої обов’язки на постійній основі. Інші члени виконавчого комітету виконують свої обов’язки, як правило, на громадських засадах. За рішенням міської ради окремі члени виконавчого комітету можуть працювати на постійній основі.
Стаття 3.5.6. Повноваження виконавчого комітету визначаються чинним законодавством та цим Статутом.
До повноважень виконавчого комітету міської ради належить:
1) координація діяльності відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності, заслуховування звітів про роботу їх керівників;
2) забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку міста ефективного використання природних, трудових та фінансових ресурсів;
3) забезпечення складання балансів фінансових, трудових ресурсів, грошових доходів і видатків, необхідних для управління соціально-економічним і культурним розвитком міста, а також визначення потреби у місцевих будівельних матеріалах, паливі;
4) розгляд та затвердження проектів планів підприємств і організацій, які належать до комунальної власності громад и міста, внесення до них зауважень і пропозицій, здійснення контролю за їх виконанням;
5) попередній розгляд планів використання природних ресурсів місцевого значення, пропозицій щодо розміщення, спеціалізації та розвитку підприємств і організацій незалежно від форм власності, внесення у разі потреби до відповідних органів виконавчої влади пропозицій з цих питань;
6) подання до обласної ради необхідних показників та внесення пропозицій до програм соціально-економічного та культурного розвитку області, а також до планів підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, що розташовані у місті, з питань, пов’язаних із соціально-економічним та культурним розвитком міста, задоволенням потреб населення;
7) попередній розгляд та схвалення проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку міста, містобудівних програм, міського бюджету, подання їх на затвердження міської ради, забезпечення виконання бюджету; щоквартальне подання раді письмових звітів про хід і результати виконання міського бюджету; підготовка і подання обласній раді необхідних фінансових показників і пропозицій щодо складання проекту обласного бюджету;
8) встановлення тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг,які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності міської громади в порядку і межах визначених законодавством; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності;
9) встановлення за узгодженним рішенням відповідних рад порядку використання коштів та іншого майна, що перебувають у спільній власності територіальних громад;
10) залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, що розташовані у місті, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об’єктів соціальноїі виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища;
11) об’єднання на договірних засадах коштів міського бюджету та інших місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування комунальних підприємств, установ та організацій, вирішення інших питань, що стосуються спільних інтересів територіальних громад;
12) здійснення відповідно до закону контролю за дотриманням цін і тарифів;
13) розгляд і узгодження планів підприємств, установ та організацій, що не належать до комунальної власності міської громади, здійснення яких може викликати негативні соціальні, демографічні, екологічні та інші нслідки, підготовка до них висновків і внесення пропозицій до відповідних органів;
14) забезпечення належного утримання об’єктів житлово-комунального господарства, та їх ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості надання послуг населенню міста;
15) облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов; розподіл та надання житла, що належить до комунальної власності;
16) облік відповідно до закону житлового фонду, здійснення контролю за його використанням;
17) надання відповідно до закону громадянам, які потребують соціального захисту, безоплатного житла або за доступну для них плату;
18) здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності;
19) видача ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій;
20) реєстрація об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (кондомініумів), житлово-будівельних та гаражних кооперативів;
21) організація стоянок автомобільного транспорту, місцевих ринків та ярмарків;
22) залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, до участі в комплексному соціально-економічному розвитку міста, обслуговуванні населення засобами транспорту і зв’язку, до участі потужностей будівельної індустрії і промисловості будівельних матеріалів у створенні, розвитку та реконструкції об’єктів інженерного забезпечення, а також до участі в будівництві, розширенні, ремонті і утриманні на пайових засадах об’єктів соціальної і виробничої інфраструктури та в здійсненні заходів щодо охорони навколишнього природного середовища; координація цієї роботи;
23) надання дозволу на розміщення реклами в порядку, встановленому законодавством;
24) здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів;
25) облік та реєстрація об’єктів нерухомого майна незалежно від форм власності відповідно до закону;
26) організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об’єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, тощо;
27) розгляд і внесення до відповідних місцевих органів державної виконавчої влади пропозицій до планів і програм будівництва та реконструкції об’єктів, що знаходяться у місті;
28) координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексної забудови міста, надання дозволу на спорудження об’єктів містобудування незалежно від форм власності;
29) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
30) організація роботи, пов’язаної зі створенням і веденням містобудівного кадастру;
31) здійснення державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові; зупинення будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об’єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу;
32) організація охорони, реставрації та використання пам’яток історії і культури, архітектури та містобудування, паркових і садибних комплексів, природних заповідників;
33) видача забудовникам архітектурно-планувальних завдань та технічних умов на проектування, будівництво, реконструкцію будинків і споруд, благоустрій територій та надання дозволу на проведення цих робіт;
34) вирішення відповідно до законодавства спорів з питань містобудування;
35) управління закладами охорони здоров’я, які належать до комунальної власності, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;
36) забезпечення розвитку всіх видів освіти і медичного обслуговування, розвику і вдосконалення мережі освіти і лікувальних закладів усіх форм власності;
37) організація обліку дітей дошкільного та шкільного віку;
38) підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності громади; встановлення платежів за користування комунальними та санітарними мережами міста;
39) справляння плати за землю;
40) вирішення земельних спорів;
41) визначення території для складування, зберігання або розміщення виробничих, побутових та інших відходів;
42) координація діяльності місцевих землевпорядних органів, а також спеціально уповноважених державних органів управління з охорони природи;
43) встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення;
44) подання на затвердження міської ради програми зайнятості та заходів щодо соціальної захищеності різних груп населення від безробіття, організація їх виконання; участь у розробленні територіальної програми зайнятості населення, що затверджується обласною радою;
45) вирішення питань опіки та піклування;
46) бронювання в порядку, встановленому законом, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності робочих місць, призначених для працевлаштування осіб, які відповідно до законодавства потребують соціального захисту і не спроможні конкурувати на ринку праці, визначення нормативів таких робочих місць; прийняття рішеннь про створення на підприємствах, в установах та організаціях спеціальних робочих місць для осіб з обмеженою працездатністю, організація професійної підготовки цих осіб; погодження проведення ліквідації таких робочих місць;
47) реєстрація місцевих благодійних організацій і фондів, інших неприбуткових організацій;
48) участь у здійсненні заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою та цивільною обороною;
49) вирішення відповідно до законодавства питань, пов’язаних з наданням військовим частинам службових приміщень і жилої площі, інших об’єктів комунально-побутових послуг; здійснення контролю за їх використанням, наданням послуг;
50) підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд; підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо питань адміністративно-територіального устрою міста;
51) підготовка та внесення на розгляд ради пропозицій щодо створення відповідно до закону міліції, що утримується за рахунок коштів міського бюджету, вирішення питань про чисельність працівників такої міліції, про витрати на їх утримання, здійснення матеріально-технічного забезпечення їх діяльності, створення для них необхідних житлово-побутових умов;
52) сприяння діяльності місцевих органів державної виконавчої влади;
53) внесення подань до відповідних органів про притягнення до відповідальності посадових осіб, які ігнорують законні вимоги та рішення ради і її виконавчих органів, що прийняті в межах їх повноважень;
54) звернення до суду про визнання незаконними актів органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права громади міста, а також повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
55) вирішення відповідно до закону питань про проведення зборів, мітингів маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів;
56) розгляд справ про адміністративні правопорушення, віднесені законом до їх відання; утворення адміністративної, спостережної та інших комісій спрямування їх діяльності;
57) реєстрація у встановленому порядку органів самоорганізації населення;
58) виділення коштів з резервного фонду міського бюджету та надання міській раді звіту про їх витрачання.
Крім повноважень виконавчого комітету міської ради, зазначених у цьому Статуті, виконавчий комітет здійснює і інші надані йому чинним законодавством повноваження.
Стаття 3.5.7. Виконавчий комітет є підзвітним і підконтрольним міській раді, а з питань здійснення ним делегованих йому повноважень органів державної виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам державної виконавчої влади.
Звітує про роботу виконавчого комітету - міський голова.
Стаття 3.5.8. Міська рада з власної ініціативи або з ініціативи жителів міста може прийняти рішення про внесення змін до складу виконавчого комітету та про його розпуск. Ініціатива жителів міста про розпуск виконавчого комітету повинна бути підтримана не менш як десятою частиною жителів міста, які мають право голосу.
Підстави, з яких приймається рішення про розпуск виконавчого комітету, підлягають оприлюдненню в місцевих засобах масової інформації.
Стаття 3.5.9. Організаційною формою роботи виконавчого комітету є його засідання, які правомочні за умови присутності на них більше половини його членів від загального складу.
Засідання виконавчого комітету скликається міським головою або його першим заступником (в разі відсутності міського голови чи неможливості виконання ним своїх обов’язків) в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
Стаття 3.5.10. Організаційно-технічне та інформаційне забезпечення роботи виконавчого комітету здійснює його секретар, який призначається на посаду у порядку, встановленому чинним законодавством.
Стаття 3.5.11. Виконавчий комітет міської ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданнях більшістю голосів від його загального складу і підписуються міським головою.
Глава 3.6. Відділи, управління та інші виконавчі органи міської ради.
Стаття 3.6.1. Міська рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання її виконавчих органів.
Стаття 3.6.2. Відділи, управління та інші виконавчі органи міської ради є підзвітними і підконтрольними міській раді, підпорядкованими її виконавчому комітету та міському голові.
Стаття 3.6.3. Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів міської ради призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами державної виконавчої влади.
Стаття 3.6.4. Діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів міської ради регламентується Положенням, яке затверджується міською радою.
Розділ ІV. ОРГАНИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ.
Глава 4.1. Система та загальні засади організації і діяльності органів самоорганізації населення.
Стаття 4.1.1. Органи самоорганізації населення – представницькі органи, що створюються жителями, які на законних підставах проживають на території міста або його частинах, для вирішення окремих завдань місцевого самоврядування. Органи самоорганізації населення є однією із форм участі членів міської громади у вирішенні окремих питань місцевого значення.
Стаття 4.1.2. Органами самоорганізації населення є будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів.
Стаття 4.1.3. Орган самоорганізації населення створюється за територіальною ознакою. Територія, у межах якої діє орган самоорганізації населення, визначається міською радою і має відповідати території проживання жителів міста, які створили цей орган.
Стаття 4.1.4. Збори (конференція) жителів за місцем проживання (якщо в них приймає участь не менше половини жителів відповідної території, які мають право голосу) можуть звернутися до міської ради з ініціативою про створення органу самоорганізації населення. На цих зборах (конференції) обирається ініціативна група, яка подає до міської ради заяву про створення органу самоорганізації населення до якої додає протокол зборів (конференції) жителів за місцем проживання із зазначенням основних напрямків діяльності створюваного органу самоорганізації населення, а також список учасників зборів (конференції) жителів за місцем проживання із зазначенням прізвища, імені, по-батькові, року народження, серії і номера паспорта та домашньої адреси кожного учасника зборів (конференції) жителів.
Стаття 4.1.5. Дозвіл на створення органу самоорганізації населення надається міською радою у порядку визначеному законом. У рішенні про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення мають бути обов’язково визначені його назва, основні напрями діяльності, повноваження та умови їх здійснення, територія, в межах якої має діяти цей орган. Рішення про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення доводиться до відома жителів міста через місцеві засоби масової інформації.
Стаття 4.1.6. Орган самоорганізації населення обирається зборами (конференцією) жителів за місцем проживання на основі загального, рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів, які на законних підставах проживають на відповідній території. Право голосу на виборах мають жителі, які досягли на день їх проведення 18 років. Загальний склад органу самоорганізації населення визначається зборами (конференцією) жителів за місцем проживання.
Організація проведення зборів (конференції) жителів за місцем проживання покладається на виконавчий комітет міської ради.
Орган самоорганізації населення обирається у складі керівника, заступника (заступників) керівника, секретаря та інших членів. Обраними до складу органу самоорганізації населення вважаються особи, які одержали більше половини голосів учасників зборів (конференції) жителів за місцем проживання. Члени органу самоорганізації населення можуть бути достроково відкликані за рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання, що утворили даний орган.
Стаття 4.1.7. Орган самоорганізації населення обирається терміном на строк повноважень міської ради, якщо інше не передбачено в Положенні про орган самоорганізації населення.
Стаття 4.1.8. Збори (конференція) жителів на підставі рішення міської ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення, затверджують Положення про орган самоорганізації населення (далі – Положення).
У Положенні зазначаються:
1) назва та юридична адреса органу самоорганізації населення;
2) основні завдання та напрями діяльності органу самоорганізації населення;
3) права і обов’язки його членів;
4) територія, у межах якої діє орган самоорганізації населення;
5) строк повноважень та порядок дострокового припинення органу самоорганізації населення;
6) порядок використання коштів та іншого майна, порядок звітності;
7) порядок припинення діяльності органу самоорганізації населення, та інші питання, що пов’язані з його діяльністю.
Стаття 4.1.9. Легалізація органу самоорганізації населення є обов’язковою і здійснюється шляхом його реєстрації або повідомлення про заснування. У разі реєстрації орган самоорганізації населення набуває статусу юридичної особи.
Реєстрація органу самоорганізації населення здійснюється згідно чиного законодавства.
Для реєстрації органу самоорганізації населення уповноважені зборами (конференцією) жителів за місцем проживання їх представники подають до виконавчого комітету міської ради заяву, яка розглядається ним у місячний термін. До заяви про реєстрацію додаються:
1) копія рішення міської ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення;
2) протокол зборів (конференції) жителів за місцем проживання з рішеннями про обрання членів органу самоорганізації населення та його персональний склад, про затвердження Положення, про обрання уповноважених представників для проведення реєстрації;
3) Положення, затверджене зборами (конференцією) жителів за місцем проживання,- у двох примірниках;
4) персональний склад членів органу самоорганізації населення із зазначенням прізвища, імені та по-батькові, року народження, місця проживання.
Стаття 4.1.10. Про результати розгляду заяви виконавчий комітет у десятиденний термін з дня прийняття рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації повідомляє уповноважених зборами (конференцією) жителів за місцем проживання їх представників. Рішення про відмову у реєстрації органу самоорганізації населення може бути оскаржено до суду.
Стаття 4.1.11. У разі внесення змін до Положення про орган саморганізації населення, до виконавчого комітету міської ради подаються:
1) заява, підписана керівником органу самоорганізації населення;
2) протокол зборів (конференції) жителів за місцем проживання про затвердження змін до Положення, текст змін.
Стаття 4.1.12. Органи самоорганізації населення можуть легалізувати своє заснування шляхом письмового повідомлення про це, виконавчого комітету міської ради.
Стаття 4.1.13. Орган самоорганізації населення не рідше одного разу на рік звітує про свою діяльність на зборах (конференції) жителів за місцем проживання.
Стаття 4.1.14. Формою роботи органу самоорганізації населення є засідання. Засідання скликаються його керівником (або заступником керівника) в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал. Засідання органу самоорганізації населення є правомочним, якщо в ньому бере участь більшість від його загального складу.
Стаття 4.1.15. Орган самоорганізації населення з питань, віднесених до його повноважень, може приймати рішення організаційно-розпорядчого характеру. Рішення органу самоорганізації вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загального складу цього органу.
Стаття 4.1.16. Члени органу самоорганізації населення виконують свої обов’язки на громадських засадах. За рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання керівник і секретар цього органу можуть працювати в ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів, переданих органу самоорганізації населення.
Стаття 4.1.17. Керівник органу самоорганізації населення це особа, яка обирається зборами (конференцією) жителів за місцем проживання та очолює орган самоорганізації і наділена відповідними повноваженнями у здійснені організаційно розпорядчих функцій в порядку, передбаченому Положенням про цей орган.
До повноважень керівника органу самоорганізації населення належить:
1) організація роботи органу самоорганізації населення;
2) скликання і проведення його засідань;
3) організація виконання рішень органу самоорганізації населення;
4) представлення цього органу у відносинах з юридичними та фізичними особами;
5) виконання доручень органу самоорганізації населення;
6) підпис рішень та інших документів органу самоорганізації населення.
Керівник органу самоорганізації населення є розпорядником його коштів, а також здійснює інші повноваження, що віднесені до його компетенції чинним законодавством та Положенням про орган самоорганізації населення.
У разі відсутності керівника органу самоорганізації населення або неможливості виконання ним своїх обов’язків, його повноваження виконує заступник або секретар в порядку і межах, передбачених Положенням про цей орган.
Стаття 4.1.18. Обов’язки по підготовці засідань органу самоорганізації населення та питань, що виносяться на його розгляд, покладаються на секретаря органу самоорганізації населення. Крім цього секретар забезпечує ведення діловодства, забезпечує своєчасне доведення до відповідних підприємств, установ та організацій і фізичних осіб рішень органу самоорганізації населення та контролює виконання цих рішень, а також виконує інші передбачені Положенням про орган самоорганізації населення обов’язки.
Глава 4.2. Здійснення повноважень органами самоорганізації населення
Стаття 4.2.1. Повноваження органів самоорганізації населення визначаються законом і передаються їм міською радою. Орган самоорганізації населення набуває повноважень з дня його легалізації.
Стаття 4.2.2. Міська рада може передавати органу самоорганізації населення відповідні кошти, а також матеріально-технічні та інші ресурси, що необхідні для реалізації повноважень органів самоорганізації населення.
Стаття 4.2.3. Міська рада може додатково наділяти частиною своїх повноважень (за виключенням тих, які віднесені законом до її виключної компетенції) орган самоорганізації населення з одночасною передачею йому додаткових коштів, а також матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для здійснення цих повноважень.
Стаття 4.2.4. Здійснення повноважень органами самоорганізації наслення не повинно задавати шкоди інтересам міської громади.
Глава 4.3. Гарантії діяльності органів самоорганізації населення.
Стаття 4.3.1. Фінансовою основою діяльності органу самоорганізації населення є:
1) кошти міського бюджету, які надаються йому міською радою для здійснення наданих повноважень;
2) добровільні внески фізичних і юридичних осіб;
3) інші надходження, не заборонені законодавством.
Орган самоорганізації населення самостійно використовує фінансові ресурси, отримані з міського бюджету, на цілі та в межах визначених міською радою.
Стаття 4.3.2. Матеріальною основою діяльності органу самоорганізації населення є майно, передане йому радою в оперативне управління.
Стаття 4.3.3. Контроль за фінансовою діяльністю органу самоорганізації населення в межах своїх повноважень здійснюють:
1) міська рада та її виконавчі органи;
2) збори (конференція) жителів за місцем проживання;
3) органи державної виконавчої влади.
Стаття 4.3.4. Повноваження органу самоорганізації населення можуть бути достроково припиненими у випадках передбачених законом. Орган самоорганізації населення припиняє свої повноваження також у разі перебудови або реорганізації будинків, вулиць, кварталів, мікрорайонів у межах яких вони діють, якщо така перебудова, реорганізація пов’язана з відселенням (переселенням) жителів, які брали участь у зборах (конференції), що заснували цей орган. У разі припинення діяльності органу самоорганізації населення фінансові ресурси та майно повертаються міській раді, що дала згоду на утворення зазначеного органу самоорганізації населення.
Стаття 4.3.5. Органи місцевого самоврядування сприяють здійсненню органами самоорганізації населення їхніх повноважень і координують їх діяльність. Органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність органів самоорганізації населення, крім випадків передбачених законом.
Стаття 4.3.6. Члени органу самоорганізації населення мають право брати участь у пленарних засіданнях міської ради та її виконавчих органів, що стосуються їх діяльності, а також при розгляді питань, ініційованих органом самоорганізації населення, з правом дорадчого голосу.
Стаття 4.3.7. Особи, винні в порушені законодавства про органи самоорганізації населення, несуть відповідальність згідно з законом.
Розділ V. МАТЕРІАЛЬНІ І ФІНАНСОВІ ОСНОВИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.
Глава 5.1. Комунальна власність міської громади.
Стаття 5.1.1. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування згідно з Конституцією України є рухоме і нерухоме майно, доходи міського бюджету, спеціальні, цільові (в тому числі валютні) та інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності міської громади.
Матеріальні та фінансові ресурси, що перебувають у комунальній власності міської громади, є її надбанням і їх недоторканість захищається законом.
Стаття 5.1.2. До комунальної власності міської громади включається рухоме і нерухоме майно, зареєстроване у визначеному законодавством порядку. Перелік об’єктів комунальної власності міської громади визначається міською радою відповідно до чинного законодавства.
До комунальної власності міської громади може належати:
1) земля та інші природні ресурси;
2) комунальні підприємства;
3) банки, страхові товариства, різноманітні фонди, заклади і установи культури, освіти, спорту, охорони здоров’я, соціального обслуговування та інше;
4) частки (паї) у майні підприємств;
5) комунальний житловий та нежитловий фонди міста;
6) доходи міського бюджету, інші кошти та депозити міської громади (органів місцевого самоврядування) в банківських установах, цінні папери, інші передбачені чинним законодавством фінансові ресурси;
7) майно, що їй передається:
-за рішенням суду;
- підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та іншими юридичними або фізичними особами, згідно з законом;
- підприємствами, якщо воно не увійшло до їх статутних фондів, згідно з законом;
8) інше майно, визначене чинним законодавством.
Стаття 5.1.3. У комунальній власності міської громади знаходяться об’єкти, що мають важливе значення для життєзабезпечення міста, задоволення потреб міської громади та для збереження історико-культурних об’єктів міста.
Стаття 5.1.4. Перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизацїї, та не підлягають приватизації, визначається міською радою.
Стаття 5.1.5. Суб’єктом права комунальної власності є міська рада та її виконавчі органи, які від імені та в інтересах громади міста, відповідно до закону здійснюють права щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності. Рішення про відчуження майна, що є комунальною власністю приймається виключно міською радою на її пленарних засіданнях.
Стаття 5.1.6. Оперативне управління об’єктами комунальної власності здійснюють виконавчі органи міської ради, на які покладаються наступні функції:
1) підготовка пропозицій на розгляд міської ради щодо прийняття об’єктів до комунальної власності;
2) підготовка і подання на розгляд міської ради пропозицій стосовно створення, реорганізації та ліквідації підприємств і організацій, що перебувають у комунальній власності;
3) надання згоди на передачу в оренду об’єктів комунальної власності;
4) здійснення заходів, що стосуються відчуження комунального майна згідно з його Переліком, який затверджується міською радою.
Стаття 5.1.7. Загальний контроль за використанням об’єктів комунальної власності здійснює міський голова.
Міський голова раз на рік, на громадських слуханнях, інформує міську громаду про стан використання комунальної власності та про відчуження або придбання об’єктів комунальної власності.
Глава 5.2.Фінансова основа місцевого самоврядування.
Стаття 5.2.1. Фінансова основа міста складається із:
1) коштів міського бюджету;
2) фінансово-кредитних та страхових ресурсів органів місцевого самоврядування;
3) коштів підприємств, організацій і установ, що перебувають у комунальній власності міської громади;
4) відповідної частки підприємств, організацій і установ, створених за пайовою участю органів місцевого самоврядування;
5) коштів, отриманих від розміщення місцевих позик і цінних паперів;
6) коштів, отриманих від проведення місцевих лотерей і аукціонів;
7) коштів, отриманих від приватизації та оренди комунального майна;
8) коштів органів самоорганізації населення;
9) інших фінансових ресурсів, переданих міській громаді згідно з чинним законодавством.
Стаття 5.2.2. В міський бюджет надходять кошти від плати за землю, за користування природними ресурсами від природокористувачів, розмір яких встановлюється міською радою в межах, визначених законодавством. Міська громада має право на отримання відшкодувань за екологічні збитки, заподіяні території міста підприємствами, установами і організаціями незалежно від їх форми власності.
Стаття 5.2.3. Громада міста безпосередньо або через органи місцевого самоврядування може об’єднувати на договірних засадах на праві спільної власності, об’єкти комунальної власності, а також кошти міського бюджету для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ, організацій і створювати для цього відповідні органи і служби.
Стаття 5.2.4. Міська рада або за її рішенням інші органи місцевого самоврядування можуть, в межах, визначених законодавством, випускати місцеві позики, цінні папери і лотереї, отримувати кредити в банківських установах, створювати комунальні банки, бути засновником підприємств, установ і організацій в тому числі і господарських товариств.
Глава 5.3. Міський бюджет.
Стаття 5.3.1. Міська громада має свій бюджет – план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами місцевого самоврядування. Міський бюджет розробляється, затверджується і виконується органами місцевого самоврядування самостійно, в межах їх повноважень.
Будь-яке втручання органів державної виконавчої влади або органів місцевого самоврядування інших територіальних громад в розробку, затвердження і виконання міського бюджету не допускається, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.
Стаття 5.3.2. Міський бюджет складається з поточного бюджету і бюджету розвитку.
Кошти поточного бюджету спрямовуються на фінансування установ і закладів, що утримуються за рахунок бюджетних асигнувань.
Стаття 5.3.3. Кошти бюджету розвитку спрямовуються на реалізацію програм соціально-економічного розвитку міста, що пов’язані із здійсненням інвестиційної та іноваційної діяльності, а також на фінансування субвенцій та інших видатків, пов’язаних з розширеним відтворенням.
Стаття 5.3.4. Видатки поточного бюджету окремо передбачають видатки, пов’язані із виконанням самоврядних повноважень і видатки, пов’язані з виконанням делегованих законом повноважень органів державної виконавчої влади.
Стаття 5.3.5. Міський бюджет повинен бути достатнім для виконання органами місцевого самоврядування наданих їм законом окремих повноважень та забезпечення населення послугами не нижче рівня мінімальних соціальних потреб.
Стаття 5.3.6. Доходи міського бюджету, отримані додатково при його виконанні, а також суми перевищення доходів над видатками, що утворилися внаслідок збільшення надходжень до бюджету або економії у видатках, вилученню не підлягають, крім випадків, передбачених законодавством. Рішення про використання таких коштів приймається міською радою.
Міська рада може приймати рішення про вкладання вільних коштів (отриманих способами, передбаченими частиною першою цієї статті) в акцїї, цінні папери, тощо.
Стаття 5.3.7. Міська рада може прийняти міський бюджет з дефіцитом, тобто з перевищенням видатків бюджету над його доходами, у разі наявності обгрунтованих джерел фінансування дефіциту бюджету. Дефіцит бюджету приймається виключно у частині дефіциту бюджету розвитку і покривається за рахунок запозичень.
Міський бюджет, з метою погашення основної суми боргу, може бути прийнятим з профіцитом, тобто з перевищенням доходів над видатками бюджету.
Стаття 5.3.8. Інформація про міський бюджет підлягає оприлюдненню. Виконавчий комітет міської ради забезпечує доступність для публікації:
1) проекту рішення та рішення міської ради про бюджет міста;
2) інформації про виконання бюджету міста за підсумками кварталу та року;
3) інформації про показники виконання бюджету міста.
Рішення міської ради про бюджет міста підлягає оприлюдненню в місцевих засобах масової інформації не пізніше десяти днів з дня його прийняття.
Контроль за виконанням міського бюджету здійснює міська рада.
Стаття 5.3.9. Бюджетний період становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.
Стаття 5.3.10. Міський бюджет може складатися з загального, спеціального а також резервного фондів. Передача коштів між загальним та спеціальним фондами бюджету дозволяється тільки в межах бюджетних призначень шляхом внесення змін до рішення міської ради про бюджет.
Стаття 5.3.11. Загальний фонд міського бюджету включає:
1) всі доходи бюджету, крім тих, що призначені для зарахування до спеціального фонду міського бюджету;
2) всі видатки міського бюджету, що здійснюються за рахунок надходжень до загального фонду бюджету;
3) фінансування загального фонду міського бюджету.
Стаття 5.3.12. Спеціальний фонд міського бюджету включає:
1) бюджетні призначення на видатки за рахунок конкретно визначених джерел надходжень;
2) гранти або дарунки (у вартісному обрахунку), одержані розпорядниками бюджетних коштів на конкретну мету;
3) різницю між доходами і видатками спеціального фонду бюджету.
Стаття 5.3.13. Міська рада може прийняти рішення про створення резервного фонду міського бюджету, який формується для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені при складанні проекту бюджету.
Рішення про виділення коштів з резервного фонду приймається виконавчим комітетом міської ради, який щомісяця звітує перед міською радою про витрачання коштів резервного фонду міського бюджету.
Резервний фонд міського бюджету не може перевищувати одного відсотка обсягу видатків загального фонду міського бюджету.
Стаття 5.3.14. Склад доходів та видатків, що здійснюються за рахунок коштів відповідних фондів міського бюджету, визначається законом.
Розділ VI . ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.
Глава 6.1. Гарантії місцевого самоврядування.
Стаття 6.1.1. Міська громада, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм законом повноваження.
Органи державної виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, що віднесені законом до повноважень місцевого самоврядування.
Стаття 6.1.2. Органи та посадові особи місцевого самоврядування мають право на судовий захист від будь-яких обмежень в правах міської громади, органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які здійснюють свою діяльність в межах визначених законом.
Стаття 6.1.3. Акти (в тому числі і нормативного характеру) органів і посадових осіб місцевого самоврядування, що прийняті в межах наданих їх повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими у місті юридичними та фізичними особами.
Стаття 6.1.4. Керівники розташованих (зареєстрованих) у місті підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності зобов’язані прибути на засідання органів місцевого самоврядування для подання їм інформації з питань, що віднесені до їх відання, а також для дачі відповіді на запити депутатів міської ради.
Стаття 6.1.5. Місцеві органи державної виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Глава 6.2. Відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування перед громадою міста.
Стаття 6.2.1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування є відповідальними, підконтрольними та підзвітними перед міською громадою за результати своєї діяльності.
Стаття 6.2.2. Жителі міста мають право на отримання достовірної інформації щодо діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування, яка може включати відомості про:
1) стан виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста;
2) стан виконання міського бюджету;
3) зміст актів (в тому числі і нормативних) та інших документів, що приймаються в системі місцевого самоврядування;
4) поточну діяльність та плани роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування;
5) позицію органів і посадових осіб місцевого самоврядування з найважливіших питань життєдіяльності міської громади;
6) структуру та чисельний склад органів місцевого самоврядування;
7) компетенцію органів і посадових осіб місцевого самоврядування;
8) іншу діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
Порядок та періодичність надання цієї інформацїї, способи її оприлюднення визначаються міським головою.
Стаття 6.2.3. Посадові особи місцевого самоврядування повинні щотижня проводити прийом жителів міста з особистих питань.
Стаття 6.2.4. Органи і посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти забезпеченню додержання прав, законних інтересів об’єднань громадян, легалізованих згідно з чинним законодавством.
Стаття 6.2.5. Міська громада може (в порядку і випадках визначених законом) у будь-який час достроково припинити повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування, якщо вони порушують Конституцію або закони України, обмежують права і свободи громадян, не забезпечують здійснення наданих їм законом повноважень.
Глава 6.3. Відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування перед державою, юридичними та фізичними особами.
Стаття 6.3.1. Органи і посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність перед державою у разі порушення ними Конституції або законів України.
Державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється згідно з законодавством.
Стаття 6.3.2. Акти, прийняті в системі місцевого самоврядування, можуть зупинятися лише з мотивів їх невідповідності Конституції або законам України у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.
Рішення суду про визнання актів, дій міської ради або міського голови, такими що не відповідають Конституції або законам України, може бути підставою для розгляду Верховною Радою України, питання про призначення позачергових виборів відповідно міської ради або міського голови.
Стаття 6.3.4. Шкода, заподіяна юридичним або фізичним особам, в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, відшкодовується за рахунок коштів міського бюджету. А шкода, що заподіяна в результаті неправомірних рішень або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування відшкодовується за рахунок власних коштів посадової особи, у порядку встановленому законом.
Стаття 6.3.5. Органи та посадові особи місцевого самоврядування з питань здійснення ними делегованих повноважень органів державної виконавчої влади є підконтрольними відповідним органам державної виконавчої влади, в порядку, встановленому законом.
ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ.
Статут територіальної громади міста Нового Бугу затверджено на 9сесії міської ради 24 скликання. Статут та послідуючі зміни і доповнення до нього підлягають обов’язковій реєстрації в місцевих органах Міністерства юстиції України, у встановленому законодавством порядку.
Статут територіальної громади міста Нового Бугу є постійно діючим актом. Він не підлягає перезатвердженню новообранною міською радою.
Статут територіальної громади міста Нового Бугу є нормативним актом.
.
|