Про проект

ЄВРОПЕЙСЬКА ІНІЦІАТИВА УГОДА МЕРІВ - СХІД

Угода мерів - Схід (CoM East) - це проект, який фінансується Європейським Союзом, націлений на об'єднання місцевих, регіональних та національних органів влади країн Східного партнерства в їх прагненні розвивати регіональну політику на основі принципів сталої енергії, посилення енергетичной безпеки та підтримку глобального руху в боротьбі зі змінами клімату

Підписанти, що приєдналися до Угоди мерів до жовтня 2016 року, взяли на себе зобов'язання:

• Скоротити викиди CO2 як мінімум на 20% до 2020 року.

Підписанти нової Угоди мерів по клімату та енергії з країн Східного партнерства зобов'язуються:

• Знизити кількість викидів CO2 (і, можливо, інших парникових газів) щонайменше на 30% до 2030 року за рахунок підвищення енергоефективності та ширшого використання відновлюваних джерел енергії.
  • Підвищити стійкість своїх територій шляхом адаптації до наслідків зміни клімату.

ЦІЛІ ПРОЕКТУ:

• Сприяти підписантам в процесі розробки та реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.
  • Популяризувати загальноєвропейську ініціативу Угода мерів у країнах Східного партнерства та адаптувати цілі та завдання Європейського Союзу в області клімату та енергії, поставлені до 2030 року, до місцевих та регіональних умов.
  • Підвищити обізнаність у країнах Східного партнерства про нову Угоду мерів по клімату та енергії.

ОСНОВНІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ В РАМКАХ ПРОЕКТУ:

• Розвивати потенціал національних і територіальних координаторів, прихильників і підписантів Угоди мерів з метою підвищення теоретичних і практичних знань в області клімату та енергії.
  • Забезпечувати діяльність центрів підтримки в країнах Східного партнерства з метою надання адміністративної, інформаційної та технічної допомоги підписантам Угоди мерів та іншим зацікавленим сторонам.
  • Розвивати співробітництво з фінансовими установами, міжнародними донорськими організаціями та іншими ініціативами з метою досягнення основних цілей проекту і розробки стратегічних напрямків діяльності після його завершення у 2020 році.
  • Поширювати результати проекту серед національних і територіальних координаторів, прихильників і підписантів Угоди мерів.
  • Інформувати зацікавлені сторони про нові цілі Угоди мерів, історії успіху, передовий досвід, а також про види діяльності та досягнення проекту «Угода мерів - Схід».
  • Сприяти розробці національних стратегій і погоджувати їх з міжнародними ініціативами та програмами Європейського Союзу, впроваджувати ініціативу Угода мерів у країнах Східного партнерства.

ПРОЕКТ НАДАЄ ПІДТРИМКУ:

• Місцевим органам влади, які прагнуть приєднатися до нової ініціативи Угода мерів і готові взяти на себе зобов'язання по розробці та реалізації Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.
  • Містам-підписантам Угоди мерів, які вже розробили Плани дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.
  • Національним і територіальним координаторам, а також прихильникам Угоди мерів, які беруть безпосередню участь у діяльності з розвитку потенціалу та розширення співробітництва.

Проект ЄС "Угода мерів - Схід" був започаткований у вересні 2011 року. Перший етап проекту (2011-2015 рр.) охопив 11 країн регіонів Східного партнерства та Центральної Азії. Другий етап проекту (2016-2020 рр.) охоплює 6 країн регіону Східного партнерства.