Веб-порталце унікальна можливість для кожного українця контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, не відриваючись від монітора персонального комп’ютера. Адже користувач має доступ до повного переліку страхувальників, які подавали про нього відомості в систему персоніфікованого обліку, інформацію про суми заробітку, з яких сплачено страхові внески, кількість днів для стажу за кожен місяць починаючи з 2000 року.

Окрім того, користувачфізична особа має змогу оперативно отримати відомості про спеціальний (пільговий) стаж і стаж, який зараховують без сплати страхових внесків. Також є змога ознайомитися з умовами та порядком призначення, перерахунку пенсії; отримати виписку за даними про призначену пенсію (для пенсіонерів); ознайомитися з формами заяв для призначення, перерахунку й виплати пенсії, а також допомоги на поховання, і заповнити їх, користуючись інструкціями. Користувач може надіслати запит на підготовку документів; надіслати звернення й отримати відповідь тощо. Інформація на порталі оновлюється щомісяця.

Для реєстрації багато не треба: варто лише прийти у своє управління Пенсійного фонду й написати заяву. При собі необхідно мати документи, що засвідчують особу (паспорт, картку платника податківфізичної особи). В управлінні громадянин отримує ідентифікатор. Потім треба зайти на веб-портал Пенсійного фонду (https://portal.pfu.gov.ua/) та закінчити процедуру реєстрації в пункті меню, заповнивши необхідні поля.

Після реєстрації на веб-порталі автоматично створюється особистий кабінет користувача, з якого і здійснюється доступ до електронних послуг Пенсійного фонду.