Новобузька міська рада підписала меморандум про співпрацю з DiXi Group в рамках проєкту з розробки муніципальних енергетичних планів

Новобузька міська територіальна громада стала однією з десяти українських громад, які уклали меморандуми про співпрацю з DiXi Group, що регулюватимуть їхню участь у проєкті розробки муніципальних енергетичних планів за підтримки команди аналітичного центру. Підписання документів стало наступним кроком після першої зустрічі в рамках ініціативи, яка відбулася 15 грудня 2023 року.

В меморандумах викладено засади співпраці між органами місцевого самоврядування та DiXi Group для підготовки Муніципальних енергетичних планів (МЕПів) на період до 2030 року. Документи передбачають, що DiXi Group консультуватиме громади на всіх етапах роботи над планами: під час попереднього збору даних, їхньої розробки та затвердження. А на громади покладається завдання створити координаційну-робочу групу з питань сталого енергетичного розвитку ОТГ та організувати навчання працівників керівного органу щодо «зеленого» відновлення, Європейського зеленого курсу, енергоефективності та інших пов’язаних із «зеленою» енергетикою тем.

«Ми раді перейти до наступного етапу проєкту та закріпити наше партнерство з громадами у меморандумах про співробітництво, – поділилася Вікторія Коваленко, генеральна менеджерка зі сталого розвитку DiXi Group.  – Далі на нас чекає плідна співпраця, яка допоможе громадам-учасницям прокласти шлях до довгострокового “зеленого” переходу. А експерти DiXi Group супроводжуватимуть їх на кожному кроці, допомагаючи знайти найбільш оптимальні та ефективні енергоефективні рішення в процесі розробки МЕПів».

Паралельно із підписанням меморандумів технічні експерти проєкту розпочали оцінювання енергетичної ситуації у відібраних громадах, їх потреб в енергетичних потужностях та ресурсозабезпеченості. За результатами цієї оцінки експерти нададуть звіти, що закладуть основу для підготовки проєктів МЕПів.

Муніципальні енергетичні плани для громад розробляються в рамках проєкту, що реалізується громадською організацією DiXi Group за підтримки  уряду Нідерландів (програма MATRA) та Європейського кліматичного фонду (ECF).

До переліку учасників увійшли громади з шести українських областей: с. Білогородка Київської області, м. Вознесенськ та м. Новий Буг Миколаївської області, м. Балта Одеської області, м. Полтава, с. Краснокутськ та м. Первомайський Харківської області, а також м. Корюківка, м. Мена та м. Ніжин Чернігівської області.

В рамках ініціативи вони отримають підтримку від експертів DiXi Group, щоб визначити цілі та шляхи реалізації МЕПів, виходячи з регіону розташування, законодавчої бази, міжнародних зобов’язань, вимог європейського енергетичного законодавства, а також власних фінансових можливостей. Розробка місцевих енергетичних планів до 13 листопада 2024 року є обов’язковою згідно з Законом України «Про енергетичну ефективність».

Про DiXi Group:

DiXi Group – український аналітичний центр, що працює у сфері енергетики з 2008 року. Ми співпрацюємо з урядовцями, політиками, журналістами та міжнародними партнерами для модернізації енергетичного сектору та майбутнього членства України в ЄС.

https://dixigroup.org/, https://www.facebook.com/dixiUA