Заходи, здійснені сектором пробації у місті Новий Буг : 

Робоча зустріч уповноваженого органу з питань пробації з сектором  кримінальної поліції

10.09.2021 року за ініціативи начальника Баштанського районного сектору №1 філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Ірини ЛИСЕНКО була проведена робоча зустріч з заступником начальника ВП – начальником сектору кримінальною поліції ВП №1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області майором поліції Віталієм ВОДОСЛАВСЬКИМ щодо виконання спільного алгоритму дій щодо розшуку осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, місцезнаходження яких невідоме. Даний алгоритм передбачає терміни проведення першочергових розшукових заходів органом пробації, порядок направлення подання (клопотання) про проведення подальших розшукових заходів до органів поліції, щоквартальні звірки щодо заведених розшукових справ та підстави для їх закриття, а також порядок дій поліцейського в разі встановлення місцезнаходження особи, яка перебуває в розшуку.

Протягом 8 місяців поточного року до ВП №1Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області було направлено 3 подання для проведення подальших розшукових заходів, відносно осіб, місцезнаходження яких не було відоме, в результаті належної співпраці 2 осіб було успішно розшукано.

В ході обговорення сторони зустрічі дійшли до спільної згоди, що основний показник належної якості роботи полягає в постійній співпраці, та своєчасному інформуванні при встановленні місцезнаходження осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

Фото без опису


  __________________________________________________________________________  

З нагоди Дня Незалежності України,  та у рамках співпраці служби пробації зі службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді, сектором ювенальної превенції, 18.08.2020 року було здійснено спільний виїзд за місцем проживання під облікового неповнолітнього та проведено пізнавальний захід на базі сільської бібліотеки на тему «Історія Незалежності України».

Фото без опису

В результаті перевірки за місцем проживання неповнолітнього клієнта пробації зіставлено акт обстеження житлово-побутових умов, проаналізовані та виявлені основні недоліки в умовах проживання неповнолітнього та надано рекомендації щодо покращення житлово-побутових умов та психологічного клімату в сім´ї.

__________________________________________________________________________________________________

 

Реалізація наглядової пробації. Перевірка клієнтів пробації за місцем проживання.

         З метою забезпечення контролю за поведінкою та способом життя осіб, засуджених до покарання не пов’язаного з позбавленням волі , 28 липня 2020 року начальником Новобузького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській  області Іриною Лисенко спільно зі старшим  дільничним офіцером поліції сектору превенції Новобузького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Кравчиною Олександром було здійснено  виїзд за місцем проживання засуджених, які перебувають на обліку в секторі пробації.

Фото без опису

         В ході перевірки працівники пробації та поліції мали можливість поспілкуватися не лише з суб’єктом пробації, а й з його близькими особами, що дало можливість об’єктивно оцінити особистісні якості клієнта пробації, вивчити середовище, в якому проживає вказаний підобліковий.

         Крім цього, клієнту пробації було повторно роз’яснено порядок та умови виконання обов’язків, покладених на нього судом, наслідки за невиконання таких обов’язків та вчинення повторного злочину.

         Співпраця між поліцією та органом пробації є однією з пріоритетних напрямів, оскільки вказані заходи допомагають запобіганню вчиненню повторних правопорушень, чим в свою чергу забезпечують безпеку суспільства в цілому.

 

Новобузький районний сектор

філії Державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській області

____________________________________________________________________________

Реалізація завдань пенітенціарної пробації

 

Головною метою пробації в Україні є безпека суспільства. Здійснюється вона шляхом комплексу заходів, що мають на меті виправлення та повернення в суспільство засуджених.

Однією зі складових системи пробації, є пенітенціарна пробація – це підготовка осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового та побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місця проживання.  

Фото без опису 

         Для налагодження комунікації з органами місцевої влади та самоврядування а також  для належного виконання вимог п.4 розділу II спільного наказу Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, та Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 року №947/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» у травні поточного року начальником Новобузького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації » в Миколаївській області майором внутрішньої служби Іриною Лисенко проведено робочу зустріч з головою Новобузької міської ради  Максимом Лагодієнко. Зокрема, було обговорено питання щодо створення спеціальної комісії для перевірки можливості проживання засуджених осіб після звільнення з місць позбавлення волі, які виявили намір проживати  на території Новобузької міської ради. Крім цього, сторонами

обговорено принципи майбутньої співпраці з метою визначення потреб і проблем засуджених, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі, вирішення яких є запорукою їх інтеграції в суспільстві.

         Таким чином, можна зробити висновок, що тільки спільна напружена праця і взаємодія допоможе  «повернути » засуджену особу до соціуму після тривалої чи короткострокової ізоляції від суспільства.  

___________________________________________________________________________     

 

 Дотримання чинного законодавства в умовах карантину

 

         Забезпечення безпеки громадян в умовах карантину є одним із важливих завдань, які виконують правоохоронні органи. Наразі персонал органів пробації як частина системи правосуддя продовжує нести службу в інтересах держави та кожного громадянина, виконуючи свої обов’язки та функції.

         Зокрема, протягом квітня 2020 року на облік Новобузького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області поставлено 9 осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та 1 особу притягнуту до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт. 7 осіб – знято з обліку. Крім цього, протягом місяця працівниками сектору складено та направлено до суду 6 досудових доповідей відносно обвинувачених осіб.

         Незважаючи на пандемію коронавірусної інфекції  та особливий режим роботи з  клієнтами пробації в умовах загальнонаціонального карантину, Новобузький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області продовжує здійснювати свої повноваження у сфері реалізації наглядової пробації. В ході проведення профілактично-розяснювальних бесід, клієнтам пробації в черговий раз повідомлено про дотримання вимог чинного законодавства у період карантину епідемії корона вірусу,та роз’яснено, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації за рішенням суду.

         Працівниками сектору пробації роз’яснено алгоритм дій при виявленні у себе чи рідних симптомів захворювання на COVID-19, та надано телефони гарячих ліній, за якими можна звернутися в разі виникнення екстреної ситуації.  

Новобузький районний сектор

філії Державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській області

Фото без опису  Фото без опису

 

Про запобігання поширенню на території України
гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої
коронавірусом SARS-CoV-2

 

https://rada.info/upload/users_files/04056598/6f6722dba80253e0bbd5ead44099917b.doc

Фото без опису

 

У В А Г А !

 

У зв’язку з пандемією коронавірусу Новобузький районний сектор з питань пробації переведено в особливий режим роботи з клієнтами в умовах загальнонаціонального карантину!

До кінця карантинного періоду:

-     скасовуються групові заходи;

- відсутність транспортного сполучення буде визнаватися поважною причиною неявки на реєстрацію чи для участі в реалізації пробаційних програм за умови неможливості дістатися до органу пробації іншим способом;

-  у разі неможливої особистої явки допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи спілкування з представником пробації з використанням інших засобів віддаленого зв’язку (в тому числі й за допомогою мережі Інтернет)

Звертаємо Вашу увагу, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації за рішенням суду!

Інформацію довідкового характеру можна отримати за телефоном (044) 363-01-31 «гаряча телефонна лінія» Центру пробації.

У разі неможливості прибуття на реєстрацію у зв’язку з введенням карантинних заходів (тимчасове припинення транспортного сполучення) Вам необхідно повідомити про це Новобузький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області за телефоном - 098-087-06-48

           

          Б А Ж А Є М О    М І Ц Н О Г О   З Д О Р О В Я !