A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Новобузька громада
Миколаївська область, Новобузький район

Новобузький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

Заходи, здійснені центром пробації у місті Новий Буг

 

https://rada.info/upload/users_files/04056598/79e5703a646648d0933a206bc8417646.docx

           

                

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

 

НОВОБУЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР

 

філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

Начальник відділу

 

 

Контактні дані:

 

Лисенко Ірина Олександрівна, майор внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Ярослава Мудрого,6, м. Новий Буг, 55601

тел.: 098-087-06-48

електронна скринька: mk18@probation.gov.ua

                                 

Графік роботи:

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 1. забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 2. надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 3. організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
 4. пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 5. допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 1. особа, щодо якої складається досудова доповідь;
 2. особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 3. особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
 4. особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
 5. звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 1. можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
 2. збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
 3. збереження роботи та житла;
 4. позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 1. убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
 2. справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 1. зниження злочинності;
 2. зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
 3. позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
 4. дотримання міжнародних стандартів.

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 1. Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
 2. Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
 3. Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

Додатково:       Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості  

                                                                            волонтерів пробації.

 

 

 


    

З нагоди Дня Незалежності України,  та у рамках співпраці служби пробації зі службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді, сектором ювенальної превенції, 18.08.2020 року було здійснено спільний виїзд за місцем проживання під облікового неповнолітнього та проведено пізнавальний захід на базі сільської бібліотеки на тему «Історія Незалежності України».

В результаті перевірки за місцем проживання неповнолітнього клієнта пробації зіставлено акт обстеження житлово-побутових умов, проаналізовані та виявлені основні недоліки в умовах проживання неповнолітнього та надано рекомендації щодо покращення житлово-побутових умов та психологічного клімату в сім´ї.

 

 

Реалізація наглядової пробації. Перевірка клієнтів пробації за місцем проживання.

         З метою забезпечення контролю за поведінкою та способом життя осіб, засуджених до покарання не пов’язаного з позбавленням волі , 28 липня 2020 року начальником Новобузького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській  області Іриною Лисенко спільно зі старшим  дільничним офіцером поліції сектору превенції Новобузького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Кравчиною Олександром було здійснено  виїзд за місцем проживання засуджених, які перебувають на обліку в секторі пробації.

         В ході перевірки працівники пробації та поліції мали можливість поспілкуватися не лише з суб’єктом пробації, а й з його близькими особами, що дало можливість об’єктивно оцінити особистісні якості клієнта пробації, вивчити середовище, в якому проживає вказаний підобліковий.

         Крім цього, клієнту пробації було повторно роз’яснено порядок та умови виконання обов’язків, покладених на нього судом, наслідки за невиконання таких обов’язків та вчинення повторного злочину.

         Співпраця між поліцією та органом пробації є однією з пріоритетних напрямів, оскільки вказані заходи допомагають запобіганню вчиненню повторних правопорушень, чим в свою чергу забезпечують безпеку суспільства в цілому.

 

Новобузький районний сектор

філії Державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській області

Реалізація завдань пенітенціарної пробації

 

Головною метою пробації в Україні є безпека суспільства. Здійснюється вона шляхом комплексу заходів, що мають на меті виправлення та повернення в суспільство засуджених.

Однією зі складових системи пробації, є пенітенціарна пробація – це підготовка осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового та побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місця проживання.  

 

         Для налагодження комунікації з органами місцевої влади та самоврядування а також  для належного виконання вимог п.4 розділу II спільного наказу Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, та Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 року №947/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» у травні поточного року начальником Новобузького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації » в Миколаївській області майором внутрішньої служби Іриною Лисенко проведено робочу зустріч з головою Новобузької міської ради  Максимом Лагодієнко. Зокрема, було обговорено питання щодо створення спеціальної комісії для перевірки можливості проживання засуджених осіб після звільнення з місць позбавлення волі, які виявили намір проживати  на території Новобузької міської ради. Крім цього, сторонами

обговорено принципи майбутньої співпраці з метою визначення потреб і проблем засуджених, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі, вирішення яких є запорукою їх інтеграції в суспільстві.

         Таким чином, можна зробити висновок, що тільки спільна напружена праця і взаємодія допоможе  «повернути » засуджену особу до соціуму після тривалої чи короткострокової ізоляції від суспільства.  

    

 

 Дотримання чинного законодавства в       умовах карантину

 

         Забезпечення безпеки громадян в умовах карантину є одним із важливих завдань, які виконують правоохоронні органи. Наразі персонал органів пробації як частина системи правосуддя продовжує нести службу в інтересах держави та кожного громадянина, виконуючи свої обов’язки та функції.

         Зокрема, протягом квітня 2020 року на облік Новобузького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області поставлено 9 осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та 1 особу притягнуту до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт. 7 осіб – знято з обліку. Крім цього, протягом місяця працівниками сектору складено та направлено до суду 6 досудових доповідей відносно обвинувачених осіб.

         Незважаючи на пандемію коронавірусної інфекції  та особливий режим роботи з  клієнтами пробації в умовах загальнонаціонального карантину, Новобузький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області продовжує здійснювати свої повноваження у сфері реалізації наглядової пробації. В ході проведення профілактично-розяснювальних бесід, клієнтам пробації в черговий раз повідомлено про дотримання вимог чинного законодавства у період карантину епідемії корона вірусу,та роз’яснено, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації за рішенням суду.

         Працівниками сектору пробації роз’яснено алгоритм дій при виявленні у себе чи рідних симптомів захворювання на COVID-19, та надано телефони гарячих ліній, за якими можна звернутися в разі виникнення екстреної ситуації.  

Новобузький районний сектор

філії Державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській області

  

 

Про запобігання поширенню на території України
гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої
коронавірусом SARS-CoV-2

 

https://rada.info/upload/users_files/04056598/6f6722dba80253e0bbd5ead44099917b.doc

 

У В А Г А !

 

У зв’язку з пандемією коронавірусу Новобузький районний сектор з питань пробації переведено в особливий режим роботи з клієнтами в умовах загальнонаціонального карантину!

До кінця карантинного періоду:

-     скасовуються групові заходи;

- відсутність транспортного сполучення буде визнаватися поважною причиною неявки на реєстрацію чи для участі в реалізації пробаційних програм за умови неможливості дістатися до органу пробації іншим способом;

-  у разі неможливої особистої явки допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи спілкування з представником пробації з використанням інших засобів віддаленого зв’язку (в тому числі й за допомогою мережі Інтернет)

Звертаємо Вашу увагу, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації за рішенням суду!

Інформацію довідкового характеру можна отримати за телефоном (044) 363-01-31 «гаряча телефонна лінія» Центру пробації.

У разі неможливості прибуття на реєстрацію у зв’язку з введенням карантинних заходів (тимчасове припинення транспортного сполучення) Вам необхідно повідомити про це Новобузький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області за телефоном - 098-087-06-48

           

          Б А Ж А Є М О    М І Ц Н О Г О   З Д О Р О В Я !

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

 

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ... 

 

 v     -забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v  -надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v    - організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v   - пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v     допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v    - особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v -особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v - особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v-особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v    - звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v  - можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v   -  збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

v     -збереження роботи та житла;

v     -позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

v    - убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

v  -справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

v   -  зниження злочинності;

v    - зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

v  -   позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

v  -  дотримання міжнародних стандартів.

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v    Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v    Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v     Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь