2020 рік

2018 - 2019 роки

ТАРАНЦОВ ДМИТРО ПЕТРОВИЧ                     Фото без опису

ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА НОВИЙ БУГ

Таранцов Дмитро Петрович  народився 06 грудня 1928 року в с. Лиса Гора,Первомайського району  Миколаївської області в сім’ї колгоспників.

Після закінчення Мікеївського сільськогосподарського технікуму в 1950 році,трудову діяльність розпочав агрономом по технічних культурах Лисогірського сільськогосподарського відділу райвиконкому, в 1952 році обраний першим секретарем Лисогорського райкому комсомолу. З 1960 року працював на посаді другого секретаря  райкому партії Новобузького району. з 1963 року по 1973 рік – перший секретар райкому партії України. В 1968 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут,отримав спеціальність вченого агронома.З 1973 року по 1999 рік працював викладачем,завідуючим  заочним відділенням Новобузького  технікуму механізації та електрифікації сільського господарства.

З 1960 по 1973 рік,коли Новобузький район очолював Таранцов Д.П. було досягнуто високого рівня соціально – економічного розвитку. В місті та селах району одна за одною росли новобудови.

• 1960 – стала до ладу перша черга водопроводу,відкрито районний будинок культури,споруджений методом народної будови.Будинки культури  збудували колгоспи ім.. Коцюбинського та ім.. Чкалова.;
  • 1961  запрацював овочеконсервний завод;
  • 19601962 – побудовано пологовий будинок в селі Новоселівці,школи в селах Показному та Нововасилівці, дитячі яслі в селі вільне Запоріжжя;
  • 19631964 – відкрито Новохристофорівський та Ганнівський будинки культури,Ганнівська та Червонобаштанська  школи;
  • 1965 – відкрився готель на 80 міст,ресторан. Відкрилося денне відділення електрифікації сільського господарства в Новобузькому технікумі;
  • 1966 – відкрито пологове  відділення Новобузької лікарні;
  • 1967 – відкрито новий кінотеатр «Жовтень» на 400 місць,2 районні бібліотеки,збудовано автовокзал;
  • 1968   побудовано нове приміщення хлібозаводу;
  • 1969 – побудована двоповерхова школа у селі Майорівка. Збудовано універмаг в місті Новий Буг;
  • 1970 – збудовано сир завод – одна із найбільших споруд в області;
  • 1966 – 1970 – зміцнення сільського господарства  району.

Д.П.Таранцову притаманні такі якості,як людяність,чуйність,скромність,висока відповідальність.

Це людина неспокійної вдачі,активної життєвої позиції і нині він бере активну участь в громадському житті району, як член президії районної ради ветеранів,душею вболіває за наші сьогоденні негаразди і недоробки,постійно піднімає питання,що непокоять людей, перед органами районної та міської влади.

Праця Дмитра Петровича відзначена високими державними нагородами – Орденом Трудового Червоного Прапора - 1971  та «Знак Пошани» - 1966 рік.

КИСЛИЙ АНАТОЛІЙ ЄГОРОВИЧ

ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА НОВИЙ БУГ  Фото без опису

Кислий Анатолій Єгорович – поет,художник. народився 11 жовтня 1939 року на Херсонщині,де й пройшли його дитячі та шкільні роки.

Після служби в армії в 1963 році вступив до Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства,який закінчив з відзнакою в 1968 році. В 1974 році з відзнакою закінчив педагогічний факультет Української сільськогосподарської академії.

Майже 15 років працював заступником директора з учбової частини Новобузького технікуму механізації та електрифікації сільського господарства. Потім інспектором шкіл Новобузького району,директором станції натуралістів, методистом,керівником гуртків,керівником технічної секції Малої Академії наук. Наказом Міністерства освіти України від 30 серпня 1995 року Кислому А.Є. присвоєно звання « Відмінник освіти України».

Анатолій Єгорович ще з дитинства проявляв велике захоплення поезією,а саме творами видатних класиків. Тому й почав  займатися творчістю,яку поєднував з педагогічною роботою та роботою з людьми.

Крім поетичного таланту,Анатолій Єгорович має хист до малювання так як в 1961 році закінчив художню студію.  Свої поетичні твори завжди доповнює власними малюнками та ілюстраціями.

Творчість Анатолія Єгоровича добре відома ново бужанам та далеко за межами району та області. Видана його збірка віршів « Крила пам’яті». А один з його віршів покладено на музику та оспівує рідний край та наш працьовитий народ.

Кислий А.Є. член Національної спілки журналістів України. Провів дослідницьку роботу та видав документально – історичну книгу про козацтво « Звіяні вітром історії».

ЗАБАБУРІН  МИКОЛА  БОРИСОВИЧ                                     Фото без опису

ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА НОВИЙ БУГ

Забабурін Микола Борисович народився в місті Новий Буг 11 травня 1927 року .

Під час війни  до 1944 року перебував в окупації, був забраний до Германії, але втік.

З 1944 – 1945 років  захищав Вітчизну, був снайпером,а пізніше командиром 373 стрілецького полку. Пройшов військову службу на Чорноморському флоті.

З 1951 року почав трудову діяльність по 1990 рік, загальний трудовий стаж – 40 років. Працював в сільгосптехніці,ПМК – 134, ПМК – 138 майстром та бригадиром по експлуатації сільськогосподарської   техніки.

З 1963 – 1985 депутат міської ради.