В Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації

Дата: 25.03.2020 15:33

У середу, 25 березня, уряд продовжив карантин на 21 день, до 24 квітня і ввів режим надзвичайної ситуації на території усієї України. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну.
Це обумовлено тим, що випадки захворювання на Covid-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві.
Додатково до цього рішення Кабмін постановив:
- належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише післямедичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;

- залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
- усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
- надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.
За повідомленням МОН, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну. Також передбачаються зміни у проведенні пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
Водночас глава уряду уточнив, що якщо країна зможе побороти коронавірус раніше, то уряд «окремо ухвалюватиме рішення на засіданні Кабінету міністрів».