У зв’язку з підвищенням тарифів, Кабінет Міністрів затвердив порядок компенсації витрат певним категоріям споживачів, які користуються електричним опаленням. Відповідно, на таку компенсацію з бюджету буде виділено 1,4 млрд грн.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, що такі компенсації виплачуватимуть тим, чиї будинки не газифіковані та не підключені до централізованого газопостачання, і хто має обігрівати їх за допомогою електроопалювальних установок. Також компенсації будуть виплачені багатодітним, прийомним сім’ям і дитячим будинкам сімейного типу.

Фото без опису

Для споживачів, які мають субсидію, компенсація надаватиметься у складі субсидії. За її розрахунок та виплату відповідають управління праці та соціального захисту населення.

Для споживачів, які не мають субсидії, компенсація буде зарахована на особовий рахунок споживача в електропостачальника.

Для отримання компенсації оформлювати додаткові документи чи подавати заяви не потрібно.

Влада робить все можливо для того, аби захистити людей від неконтрольованого зростання тарифів.

Продовжують діяти тарифні коефіцієнти (двозонні, тризонні) для споживачів, у яких встановлені багатозонні прилади обліку.

Тарифи залежать від часу доби, коли споживач використовує електроенергію. Цю інформацію фіксує «зонний» лічильник завдяки вбудованому годиннику.

Тобто, з 23-ї години до 7-ї години для двозонних лічильників діє коефіцієнт 0,5 і тариф складатиме 0,84 грн/кВт·год, а для тризонних відповідно 0,4 і тариф 0,67 грн/кВт·год.

Також для врегулювання питань тарифної політики у сфері централізованого теплопостачання Кабінет Міністрів і Асоціація міст України домовилися напрацювати проєкт спільного Меморандуму, який регламентуватиме наступні домовленості:

1.Тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні залишаться незмінними.

2.Проведення спільної роботи над реструктуризацією заборгованості перед НАК «Нафтогаз», що утворилася через різницю між виручкою ТКЕ та тарифною виручкою (так звана «різниця в тарифах»).

3.Теплокомуненерго матимуть можливість укладати річні договори з НАК «Нафтогаз» за вигідною ціною.