Президент Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Земля» підписав Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (законопроект № 2194), який Верховна Рада прийняла 28 квітня .

«У квітні 2021 року подолавши шалений опір і тисячі поправок - законодавчого спаму від окремих політичних партій, Верховна Рада нарешті прийняла останні ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі», - сказав голова держави.

Президент підкреслив, що документ, який він сьогодні підписує, в корені міняє землевпорядкування та фактично є «земельної Конституцією» України.

«Це закон, який забирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, якої він ніколи навіть в своєму житті не бачив. Остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. Закон, який чітко закріплює, що купувати і продавати землю можуть тільки українці », - зазначив Володимир Зеленський.

Згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які необхідні державі для виконання його функцій) передаються в комунальну власність сільських, селищних, міських рад. Встановлено чіткий механізм фіксування в Державний земельний кадастр кордонів громад, зокрема об'єднаних. Органи місцевого самоврядування отримують повноваження по зміні цільового призначення земельних ділянок приватної власності та утвердження детальних планів території за межами населених пунктів.

Крім того, повноваження по здійсненню державного контролю за використанням та охороною земель надані обласним державним адміністраціям та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Також Президент зазначив, що Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони» (законопроект № 2195), який вводить електронні аукціони з купівлі-продажу землі.

«Це гарантія наповнення місцевих бюджетів, можливість кожного українця взяти участь в аукціоні і створити своє фермерське господарство», - пояснив голова держави.

Фото без опису