6 липня – Всесвітній день поцілунку . Тому, не зайвим буде поговорити про хворобу поцілунків – інфекційний мононуклеоз. Чи чули ви коли небудь  про неї? Це захворювання часто називають хворобою недоїденого яблука. Таких оригінальних назв захворювання, очевидно, набуло  тому, що зараження  здійснюється через  крапельки слини. Офіційна назва недуги – інфекційний мононуклеоз, збудником якого є вірус Епштейна-Барр, що наряду з мононуклеозом викликає  й інші небезпечні захворювання. 

       Прийшов цей небезпечний і недостатньо вивчений вірус з Африки. Для того, щоб уберегтися від африканської зарази, необхідно абсолютно точно знати симптоми вірусу Епштейна-Барр. Відноситься даний вірус до сімейства герпесвірусів. Вважається, що приблизно дев'яносто відсотків населення є носіями даного вірусу. Відомі кілька шляхів зараження  крім поцілунків - статевий акт, переливання крові. В основному, заразитися вірусом Епштейна-Барр надзвичайно легко при дуже близькому контакті. Найнебезпечніше - це можливість зараження через предмети загального користування та особистої гігієни.
         Зрозуміти, що ви заразилися надзвичайно важко, оскільки симптоми вірусу Епштейна - Барр іноді абсолютно не виявляються або можуть успішно маскуватися під банальну застуду. Іноді вірус проявляється приблизно через два тижні після зараження, з'являється біль у горлі, підвищується температура тіла, сильна слабкість. Як правило, значно збільшуються лімфатичні вузли, шкіра може покритися висипом. Подальший перебіг захворювання може викликати ураження печінки, що супроводжується її збільшенням і з можливою появою жовтяниці. Хвороба триває приблизно місяць, але надзвичайно руйнівних наслідків для здоров'я людини не несе.
   Основним захисником людського організму від нападок цього екзотичного вірусу служить міцний імунітет. Організм, ослаблений різними захворюваннями або постійними стресовими ситуаціями, починає гірше протистояти цій інфекції. Практично оговтавшись після даного захворювання, людина все одно є носієм вірусу Епштейна-Барр. Носій вірусу представляє для інших людей потенційну загрозу, навіть не підозрюючи про це.
           Багато проявів симптомів вірусу Епштейна-Барр супроводжують людей протягом довгого часу. Людина відчуває слабкість, іноді відбувається порушення сну, піднімається температура тіла, обов'язково збільшуються лімфатичні вузли. При повторенні цих симптомів можна впевнено сказати, що захворювання перейшло в хронічну форму. Цей вірус призводить до синдрому хронічної втоми, коли людина постійно відчуває себе ослабленим, навіть десятигодинний сон не додає сил, відпустка теж не дає відчуття відпочинку і припливу енергії.
          Для точного визначення присутності цього вірусу в організмі людини абсолютно недостатньо знати основні симптоми даного захворювання. Сучасні методи діагностики допоможуть в визначити його наявність в організмі людини. Імуноферментний аналіз крові покаже зі значною точністю наявність вірусу в крові людини. Якщо дев'яносто відсотків дорослого населення вже хворі вірусом Епштейна-Барр, то у підлітків число хворих обчислюється приблизно цифрою у п'ятдесят відсотків.
         У людини, яка звернулася на дослідження для виявлення наявності вірусу, на аналіз можуть взяти кров або слину. При підтвердженні присутності вірусу в організмі, лікарям досить важко визначити в якій саме стадії знаходиться захворювання. Симптоми вірусу Епштейна-Барр при первинному і хронічному захворюванні практично аналогічні. Дане захворювання досить мало вивчене, тому вся робота медиків спрямована, в основному, на усунення симптомів вірусу. Ліки для лікування хронічної стадії захворювання поки не розроблені. Для лікування застосовуються імуномодулятори, призначається спеціальна дієта , фізіотерапія, оптимальні фізичнінавантаження.
           Важливо знати, що жінка, яка є носієм вірусу Епштейна-Барр, під час вагітності може передати вірус своїй дитині, що знаходиться в утробі, або заразити його при годуванні груддю. 

 

Головний спеціаліст відділу державного

нагляду за дотриманням санітарного

законодавства Новобузького управління

Держпродспоживслужби в Миколаївській

області                                                                                           Наталія   ДЕДЕУ


 
 Джерело публікації: http://gerwoman.ru/category/hvorobi

Фото без опису