Шановні жителі  Новобузької  територіальної громади !

Новобузька міська рада повідомляє, що відповідно частини 2 статті 5 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”  до комунальних послуг належать послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Побутові відходи - відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (крім відходів, пов'язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення.

Питання щодо поводження  з побутовими відходами, порядок затвердження тарифу на послугу з поводження з побутовими відходами, яка включає послуги з вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів та питання  системи взаємовідносин між виконавцями та споживачами послуги,  регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги”,  Законом України «Про відходи», постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 р. № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами» та постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р. № 1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами».

Законом України  «Про житлово – комунальні послуги»   передбачено, що суб’єкти господарювання, які визначені органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах виконавцями послуг з вивезення побутових відходів, укладають договори на надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами.

До послуг належать операції поводження з побутовими відходами (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення), що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, затвердженими органом місцевого самоврядування.

 На сьогоднішній час,  суб’єктами господарювання, які надають послуги з вивезення побутових відходів    в Новобузькій територіальній громаді є КП НМР  «Комунальник» та  КП НМР «Добробут».   

Вивезення побутових відходів здійснюється відповідно до схеми санітарного очищення населених пунктів.

Основним умовами надання комунальними підприємствами послуг  з   вивезення  побутових відходів, є укладання між споживачем (фізична чи юридична особа) та виконавцем робіт (КП НМР «Комунальник» та КП НМР «Добробут)  договору про надання послуг з вивезення побутових відходів, який укладається відповідно до Типового договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами.

На виконання ст. 7, п. 1 ст. 25  Закону України «Про житлово – комунальні послуги» споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. У зв’язку з цим, з 1 січня 2020 року укладання договору на вивіз сміття є обов'язковим для усіх.

Збирання та перевезення побутових відходів здійснюються спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Послуги надаються з урахуванням розміру території, схеми санітарного очищення, затвердженої в установленому порядку, та інших умов, передбачених законодавством у сфері житлово-комунального господарства.

Плата за надані послуги нараховується щомісяця відповідно до умов договору і тарифів, що формуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р. № 1010 “Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами”.

Оплата послуг здійснюється не пізніше ніж протягом останнього дня місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інше.

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не уклали договір на вивезення побутових відходів, звернутися до КП НМР «Добробут»  та КП НМР «Комунальник» за адресою: 55601, Миколаївська  область, м. Новий Буг  вулиця Грушевського, 70  для укладання такого договору. 

В разі неукладення договору, щодо порушників будуть застосовані грошові стягнення, передбачені Законодавством України.

Згідно зі ст. 152  Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн),   і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 850  до 1700 грн.). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Користуючись нагодою, просимо мешканців, керівників підприємств, установ та організацій Новобузької територіальної громади по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте.

Закликаємо всіх,   дбати про чистоту міста та сіл територіальної громади  та дотримуватись правил благоустрою. Перший крок - це заключення договорів на вивезення сміття чи на користування сміттєзвалищем. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок.

Крім вищевикладеного, повідомляємо, що відповідно до  правовстановлюючих документів   КУ НМР «Правопорядок 2020» та Правил благоустрою , санітарного утримання територій, забезпечення чистоти та порядку території населених пунктів Новобузької міської ради,  контроль за дотриманням благоустрою території та контроль за чистотою вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій покладено на КУ НМР «Правопорядок 2020».

 

 

                                           Новобузька міська рада

Фото без опису