Фото без опису

           В Україні   продовжує поширюватись амброзія полинолиста.

Амброзія полинолиста — однорічна яра рослина, за зовнішнім виглядом подібна до коноплі, а за розміром і формою листків нагадує полин гіркий.

Справа в тому, що амброзія полинолиста має досить декоративний вигляд, тому часто зустрічається в паркових зонах, на клумбах, і навіть на дачах та присадибних ділянках. Часом її навіть плутають з чорнобривцями або полином.

Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном. Амброзія шкідлива для людей.

  Пилок її  викликає у людей алергічне  захворювання — сінну лихоманку. У період цвітіння амброзії (з другої половини липня по жовтень) страждає величезна кількість людей — втрачається їх працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очі, з’являється нежить і сльозотеча, розвивається астма.

Державними інспекторами  проводяться обстеження територій, а у разі виявлення амброзії вживаються такі заходи ,як скошування, прополювання та виривання з корінням. Тому звертаємось до всіх власників, користувачів та орендаторів землі бути пильними та проводити попереджувальні заходи щодо поширення амброзії. А пересічних громадян просимо слідкувати за своїми подвір’ями, не проходити повз цей підступний бур’ян — виривати його з корінням ,адже це гарантія добрих врожаїв ,та запорука здоров'я людей.

З будь-яких питань щодо знищення або виявлення нових районів поширення амброзії полинолистої  звертайтесь за телефоном  гарячої  лінії     фітосанітарної  інспекції       (05151) 9-35-61, або (05151) 9-17-74

            Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої , як для сільського господарства, так і для здоров’я   людей, боротьба з нею - є одним з найважливіших завдань всіх землекористувачів. Порушення вимог відносно виконання фітосанітарних заходів щодо знищення амброзії полинолистої спричиняє за собою накладення штрафів як на посадових осіб, так і на громадян згідно ст. 105, ст.186-26  Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

       

   Не менш шкідливою та небезпечною карантинною рослиною є повитиця, яка паразитує на багатьох рослинах.

     Від повитиці особливо страждають польові культури: вика, люцерна, льон, буряк, морква, цибуля, картопля та інші. Повитиці наносять великої шкоди в городництві, садівництві і виноградарстві. Уражені рослини сильно слабнуть, призупиняються в рості і розвитку, поступово гинуть. Насіння має отруйні властивості. Крім того, повитиці часто є переносниками вірусів і хвороб.

Поширюється бур’ян з насіннєвим матеріалом с/г культур, засміченими відходами, шляхом перенесення насіння з транспортними засобами, талими водами, вітром. Насіння плавуче і може переноситися по річках та зрошувальних каналах.

В районах масового розповсюдження повитиць в ґрунті накопичуються великі запаси насіння. Тому особливу увагу слід приділяти заходам, спрямованим на виснаження цих запасів і недопущення повторного засмічення ними ґрунту та урожаю культур.

Ефективним засобом боротьби є дотримання сівозміни з висівом культур, які не уражуються, або слабо уражуються повитицею – зернових, соняшника, гарбузових, а також застосування пару.

Вогнища уражених посівів необхідно викошувати з захватом півтораметрової гарантійної зони навколо цвітіння бур’яну. Скошену масу висушувати, виносити за межі поля і спалювати. Залишки бур’яну по скошеній стерні можна знищувати механічним шляхом випалювання, або хімічним методом

боротьби згідно з списком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

        Державна фітосанітарна інспекція в Миколаївській області.