Звернення депутатів

у Миколаївській області

Генеральному прокурору

Руслану Рябошапкі

На сьогоднішній день Новобузька об’єднана територіальна громади має всі правові підстави в межах своєї адміністративно-терииторіальної одиниці оформити землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у власність (крім приватизованих), бути господарями  та вирішувати питання передачі земельних ділянок з метою чіткого й прозорого формування дохідної частини місцевого бюджету у частині плати за землю, яка становить понад 50% в надходженні місцевих податків і зборів.

Враховуючи цілеспрямовану передачу у приватну власність земельних ділянок на території Новобузької міської ради для ведення особистого селянського господарства Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області та проаналізувавши лист Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 12.02.2020 р. № 18-14-0.21-1170/2-20 «Про надання інформації», який свідчить про  недостовірність даних інвентаризації земель на території  Новобузької  територіальної громади несформованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, відомості про які відсутні у Державному земельному кадастрі,  просимо:

• Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області неухильно дотримуватись розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року № 60р «Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» в  частині  необхідності погодження з Новобузькою територіальною громадою (шляхом прийняття відповідного рішення згідно із статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») здійснення до передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі у користування (виключно шляхом аукціонів) або у власність;

-  здійснити перевірку достовірності матеріалів  інвентаризації несформованих  земельних ділянок  сільськогосподарського призначення державної власності  та земельних ділянок сільськогосподарського   призначення  державної власності, відомості про які відсутні у Державному земельному кадастрі, проведеної на території Новобузької об’єднаної   громади.

- здійснити перевірку передачі Головним управлінням Держгеокадастру у    Миколаївській області земельних ділянок на території Новобузької об’єднаної  відповідно до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р. громади з 23 липня 2019 року

Звернення прийнято на VI сесії

Новобузької міської ради