Фото без описуНаразі в Миколаївській області перевищують три показники епідемічної небезпеки. В зв’язку з цим область з 27 березня потрапила до «червоної» зони зі всіма обмеженнями, які передбачає цей епідемічний рівень.

 

Про це сьогодні, 26 березня, зазначив під час пресконференції голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім.

 

«Зараз ми бачимо те, що коронавірусна інфекція стала більш агресивна. Я гадаю, що це новий штам, який ігнорує імунітет людей, що вже перехворіли», - повідомив Віталій Кім.

 

На пресконференції голова облдержадміністраці закцентував увагу на питанні фінансової допомоги фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, які проживають у регіонах «червоної» карантинної зони.

 

Це означає, що за рахунок коштів з державного бюджету буде виплачуватись 8 тис. грн, а з місцевого бюджету має додаватись ще сума, розмір якої визначає орган місцевого самоврядування.

 

Враховуючи факт потрапляння Миколаївщини до «червоної» зони Урядом рекомендовано прийняти відповідну місцеву програму. Зі слів Віталія Кіма наразі це питання в стадії реалізації. І готується план заходів, який допоможе здійснити доплати. Напрацьовані рекомендації вже наприкінці наступного тижня передадуть на затвердження Кабміну.

 

Також відповідаючи на питання чи буде заборонене пересування міжміського транспорту, Віталій Кім зазначив, що таких обмежень не передбачено.

 

«Ми не будемо розповсюджувати додаткові обмеження на міжміський транспорт, але будемо вимагати, щоб кількість пасажирів було відповідно посадочних місць, щоб дотримуватися карантинних заходів», - розповів очільник області.

 

Віталій Кім звернувся з проханням відповідально поставитись до того, що Миколаївська область потрапила до «червоної» зони. Та дисципліновано виконувати умови та вимоги, для того аби зменшити темп зростання захворюваності.

 

«Адже якщо п’ять днів поспіль показники будуть в нормі, то наша область повернеться до «помаранчевої» карантинної зони. Все залежить від нас самих, тому ще раз прошу дотримуватися всіх карантинних норм», - резюмував голова облдержадміністрації.

 

Додамо, що у Миколаївській області станом на 26 березня 2021 року виявлено 50 тис. 295 випадків захворювання на COVID-19, з них за останню добу 534 особи.

 

Померло всього з позитивним результатом на COVID-19 – 986 осіб. За 24 березня померла 21 особа, за 25 березня 13 осіб.

 

За останню добу одужала – 341 особа.

 

По Миколаївській області перевищені наступні ознаки епідемічної небезпеки:

 

- рівень захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції перевищує на 23,7 %;

 

- завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню, у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 – 66,96 % (при допустимому не більш як 65 %);

 

- кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 впродовж останніх семи днів на 100 тисяч населення – 105,13 (при допустимому не більше ніж 60 на 100 тис. населення).