Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики дав роз’яснення щодо застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року
Зважаючи на численні звернення від фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку, щодо проблемних питань застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) з 1 січня 2022 року та відсутність однозначної позиції державних органів з цих питань, Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики надав узагальнюючу відповідь на звернення платників податку щодо найбільш поширених питань:
1. Для яких фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку, застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року не є обов’язковим?
2. Чи повинні фізичні особи - підприємці, які є платниками єдиного податку, вести облік товарних запасів та підтверджувати походження товарів документами?
3. Чи повинні фізичні особи - підприємці, які є платниками єдиного податку, вести облік доходів та витрат?
4. Продаж товарів з використанням мережі Інтернет. У якому випадку обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО, а в якому випадку ні?
5. Як проводити розрахункову операцію у разі продажу товарів з доставкою товарів через служби доставки?
6. Як проводити розрахункову операцію у разі продажу товару з доставкою кур’єром продавця?
7. Як проводити розрахункові операції у разі продажу товарів з частковою оплатою у тому числі при оплаті з розстроченням платежу?
Комітет просить Міністерство фінансів, Національний банк України, Державну податкову службу враховувати викладену позицію під час розгляду звернень платників податків.
Повний текст роз’яснення за посиланням: http://komfinbank.rada.gov.ua/uploads/documents/33618.pdf