13 січня 2022 року в Новобузькій районній філії Миколаївського ОЦЗ відбулося засідання круглого столу  за участю соціальних партнерів: «Основні аспекти реалізації Постанови Кабінету Міністрів від 21.04.2021 № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» в якому взяли участь заступник Новобузького  міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради - Людмила Сотник, начальник фінансового відділу Новобузької міської ради - Світлана Дібрівна, начальник відділу соціального захисту населення  Новобузької міської ради - Ірина Сябренко.

В ході зсідання «круглого столу» присутні  ознайомились з Порядком надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї, затвердженого постановою КМУкраїни від 21.квітня 2021 року № 397; з проєктом Положення про Комісію з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї; опрацювали алгоритм спільних дій щодо організації Комісії та опрацювали Угоди про надання особі, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї.

З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені можуть отримувати фінансову допомогу від держави для старту власного бізнесу. Допомога надається в рамках нової бюджетної програми, розробленої Міністерством соціальної політики, на реалізацію якої у держбюджеті на 2022 рік передбачено близько 100 млн грн.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Сума, яка повертається державі, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.