В Україні відновлено програму оренди державного майна. На час воєнного стану процедури спрощено та запроваджено пільги для орендарів: 

 

- Пільгова ставка для переміщених підприємств (1 грн за 1 кв м);

 

- Знижено авансові та гарантійні платежі, їх також можна повернути;

 

- Скасовано обмеження для суборенди;

 

- Автоматичне продовження договорів;

 

- Усі документи в електронному вигляді.

 

Окрім того, до кінця року повністю звільняються від орендної плати орендарі держмайна за чинними на 24 лютого договорами на тій території Миколаївської області, де припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст.

 

«Сьогодні вкрай важливо продовжувати роботу бізнесу, зберегти робочі місця - це прояв економічного патріотизму. Оренда держмайна дозволить релокованим підприємствам легко влаштуватися в інших областях, а також стимулює бізнес-активність в регіонах», - повідомила в. о. голови Фонду держмайна Ольга Батова. 

 

Орендарям за договорами, чинними на 24 лютого 2022 року, надано знижки або ж повністю звільнено від орендної плати, в залежності від регіонів розташування та виду майна. 

 

У Миколаївській області для оренди вже доступні: 

 

- Відкрита складська площа IV площею 400 кв. м за адресою: місто Миколаїв, вулиця Заводська 23/17 - https://bit.ly/3A2XMZq;

 

- Нежитлове приміщення площею 18,9  кв. м за адресою: місто Миколаїв, вулиця Заводська 23/31 - https://bit.ly/39TyTop;

 

- Містечко ТЕМ/частина замощення площею 1300 кв. м, за адресою: м. Южноукраїнськ, Проммайданчик, 33 - https://bit.ly/3P0OzoT;

 

- Частина приміщення для розміщення банкомату площею 2,5 кв. м, за адресою: м. Миколаїв, вул. Г. Гонгадзе, 9 - https://bit.ly/3u3CSFL.

 

Деталі щодо умов оренди та повний перелік об’єктів доступні на сайті orenda.gov.ua