Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 р. № 916 затверджено Зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та від 14 липня 2021 р. № 723.

Прийняті зміни продовжують низку пільг аграріям в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9».

Тепер сільгосптоваровиробники зможуть на вигідних умовах отримувати нові кредити для забезпечення збору врожаюу межахдо 90 млн.грн. Терміни надання таких кредитів банківськими установами- до 31 жовтня 2022 року.

Слід зазначити, що аграрії,які раніше отримали кредити за цією програмою,також зможутьзалучати кредитні кошти,але з урахуванням сум раніше отриманих кредитів, при цьому, загальна сума не повинна перевищувати максимального розміру – 90,0 млн.грн.

Крім того, новаціями збільшено максимальний строк кредитування з  6 місяців на 1 рік. Тобто, позичальники, які протягом березня-травня залучали пільгове кредитування під 0 %, і які мали здійснити виплати за цими кредитами уже в серпні 2022 року, тепер можуть це зробити до лютого 2023 року.

Отже, враховуючи зміни, до 31 жовтня уповноважені банки прийматимуть заявки від сільськогосподарських товаровиробників на отримання кредиту в розмірідо 90 млн грн. Фінансування відбуватиметься в межах програми «Доступні кредити 5-7-9». Відсотки і надалі сягатимутьвід 0 % до 9 %, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва.