Усиновлення через ДІЮ. Служба у справах дітей Новобузької міської ради інформує!!!
Служба у справах дітей Новобузької міської ради інформує!!!
Уже зараз українці, які бажають усиновити дитину, можуть подати заяву про усиновлення та зібрати необхідний пакет документів онлайн, без особистого відвідування державних установ.
1. Цикл послуг зі всиновлення реалізований в Дії: почати можна з консультації, яка допоможе кандидатам оцінити готовність до усиновлення дитини, зрозуміти деталі процедури та обрати форму сімейного виховання. Детальніше про це — за посиланням.
2. Заяву про усиновлення також можна подати через портал Дія, що значно полегшує процедуру для кандидатів.
3. Після завершення процесу цифровізації всі необхідні документи та довідки будуть підтягуватися з реєстрів автоматично.
Хто може бути усиновлювачем
Усиновлення є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.
Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.
Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п’ятнадцять років.
Усиновлювачами можуть бути подружжя, а також, особи, які не перебувають у шлюбі, за умови, що вони є громадянами України.
Усиновлювачами не можуть бути особи, які:
• обмежені у дієздатності;
• визнані недієздатними;
• позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
• були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;
• перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
• зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
• не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);
• страждають на хвороби, перелік яких затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20.08.2008 р. № 479 Про затвердження Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.10.2008 р. за № 1022/15713;
• є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
• були засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150−1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;
• не можуть бути усиновлювачами особи однієї статі, а також інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.
Які документи необхідні
Окрім подачі заяви на усиновлення онлайн, громадяни України можуть звернутися з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання (Служба у справах дітей Новобузької міської ради, площа Свободи, 42, м.Новий Буг, Миколаївська обл., 55601).
До заяви додаються такі документи:
• копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
• довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС; у разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;
• копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
• висновок про стан здоров’я кожного заявника;
• засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
• довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
• копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
• довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров’я дітей, яких може усиновити заявник, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У разі коли громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями, така довідка не подається.
Копії документів, зазначених у підпунктах 1, 3 і 7, засвідчуються працівником служби у справах дітей, який здійснює приймання документів.
У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров’я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним з подружжя.
Заява вважається поданою, якщо до неї додані всі документи, зазначені у переліку.
Строк дії документів становить один рік з дня видачі, якщо інше не передбачено законодавством.