ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ ПОТУЖНОСТЕЙ
Баштанське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу суб’єктів господарювання на необхідність здійснення державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.
Відповідно до ст. 25 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, п. 1.3 “Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам” затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016р. № 39 (реєстрація Мін’юсту від 12 березня 2016р., №382/28512) зі змінами, оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.
Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку харчових продуктів. Підчас реєстрації окрім найменування суб’єкта господарювання та місця розташування потужності (закладу) необхідно зазначити додаткові відомості, а саме:
- Ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, місцезнаходження або прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
- Місце проживання оператора ринку;
- Назва (опис) потужності, її адреса;
- Вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною ст.55 Господарського кодексу України (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва);
- Заплановані види діяльності та перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати;
Оператор ринку відповідальний за достовірність інформації, вказаної ним у заяві про державну реєстрацію потужності. Державна реєстрація здійснюється протягом 10 днів після отримання заяви про таку реєстрацію. Одночасно з прийняттям рішення про державну реєстрацію потужності присвоюється особистий реєстраційний номер, який заноситься до Реєстру.
Оператор ринку має право розпочати експлуатацію потужності за принципом мовчазної згоди, якщо протягом 10 робочих днів після подання ним заяви про державну реєстрацію потужності не прийнято рішення про відмову у державній реєстрації потужності або не надано копії такого рішення оператору ринку.
Також одним із зобов’язань оператора ринку є протягом 10 робочих днів повідомляти територіальний орган Держпродспоживслужби про зміни у своїй діяльності, що зумовлюють необхідність внесення змін до відомостей державного реєстру потужностей операторів ринку, а також про припинення використання потужності.
Наголошуємо про адміністративну відповідальність за роботу потужностей без державної реєстрації, яка передбачена п.2 ч.1 ст. 65 Закону України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”:
- виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом, – тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат;
Подати заяву на реєстрацію потужності оператора ринку можливо через центр надання адміністративних послуг за адресою: 56101, м. Баштанка, вул. Полтавська 41/1.
Реєстрація проводиться безоплатно та без проведення перевірки!!