Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Щорічна акція «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» покликана привернути увагу суспільства до масштабу проблеми та об'єднати людей у протидії будь-яким формам гендерно зумовленого насильства (ГЗН).

Під час проведення   інтерактивного заходу з керівниками та спеціалістами  структурних підрозділів міської ради , тренери акцентували увагу на тому ,  що робити, якщо ти постраждав/ла , або став свідком насильства : не соромся звернутися за допомогою.

 Звертайся до відповідних служб підтримки:
- Національна гаряча лінія: 0 800 500 335 або 116 123
- Поліція: 102
- Місцеві соціальні служби

Гендерно зумовлене насильство лишається одним з найбільш поширених порушень прав людини у світі, включно з Україною. Це насильство, що не знає віку, соціального статусу чи фізичних кордонів, адже його вчиняють щодо особи через невідповідність стереотипам та уявленням суспільства про певну стать чи гендер.

Повномасштабна війна росії проти України також загострює проблему і всередині країни, адже постійний стрс та пережиті психологічні травми можуть сприяти появі насильства в тих родинах, у яких раніше його не було. За таких умов у суспільстві також посилюється віра в міфи та інші шкідливі упередження, що призводять до насильства.

У рамках акції "16 днів проти насильства" на  заході були роздані інформаційні буклети, які розповідають про можливості отримання допомоги. Ця ініціатива спрямована на те, щоб підвищити обізнаність громади про проблему насильства та показати постраждалим, що вони не одні.

За даними соціальних служб, домашнє насильство є однією з найпоширеніших проблем в українському суспільстві. Іноді жертви бояться звертатися за допомогою або не знають, куди йти. Подібні ініціативи допомагають ламати стіну мовчання та показують постраждалим, що їм є на кого покластися.

Пам’ятай: ти не один/одна – допомога поруч.