В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провели зустріч за «круглим столом» представники соціальної сфери, служба у справах дітей, сектор взаємодії з громадськістю, поліцейські офіцери громади.
В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провели зустріч за «круглим столом» представники соціальної сфери, служба у справах дітей, сектор взаємодії з громадськістю, поліцейські офіцери громади.
Обговорили Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який визначає домашнє насильство як діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Яка відповідальність передбачена за вчинення домашнього насильства?
Відповідно до Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі», який набув чинності 1 серпня 2021року, за вчинення домашнього насильства до кривдника можуть бути застосовані такі санкції:
накладення штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, або адміністративний арешт на строк до 10 діб;
відповідно до ст.126 ККУ домашнє насильство карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2 років.
Відповідно до Закону військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, а також особи начальницького складу НАБУ, рядового й начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, ДБР та поліцейські несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах за вчинення насильства, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення поліції про місце свого перебування у разі винесення такого припису.
Серед ключових проблем, з якими зустрічаються постраждалі від домашнього насильства – отримання термінового заборонного припису і обмежувального припису, розірвання шлюбу, визначення місця проживання дитини, стягнення аліментів та поділу майна.
За результатами наради учасники напрацювали висновки - рекомендації щодо профілактики проявів насильства та попередження випадків домашнього насильства.
Участь у круглому столі взяли начальник відділу соціального захисту населення-Ірина Сябренко, т.в.о. Начальника служби у справах дітей -Вікторія Захарчук, директорка КУ «ЦНСП»-Олена Крамаренко, поліцейські офіцери Новобузької громади сектору взаємодії з громадами Баштансько РВП майор поліції Король Сергій та капітан поліції Кравчина Олександр.