Регламент міської ради
Рішення про Регламент Новобузької міської ради УІІІ скликання № 49 від 26.01.2021.
https://rada.info/upload/users_files/04056598/1c259c91b1e2bbf2d84cca0e1a0d907e.jpg
Регламент Новобузької міської ради УІІІ скликання
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Новобузької
міської ради
Р Е Г Л А М Е Н Т
НОВОБУЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1.
Міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє інтереси Новобузької об’єднаної територіальної громади та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами та нормативно – правовими документами.
Стаття 2.
Діяльність міської ради базується на принципах народовладдя, законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів, виборності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами, відповідальності та підзвітності перед територіальною громадою, уповноважених нею органів та посадових осіб, державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування, судового захисту прав місцевого самоврядування, взаємодії з трудовими колективами і громадськими організаціями.
Стаття 3.
Порядок діяльності ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Статутом Новобузької об’єднаної територіальної громади, іншими законодавчими актами, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії ради.
Стаття 4.
Новобузька міська рада Миколаївської області восьмого скликання (надалі міська рада) є представницьким органом місцевого самоврядування, що представляє інтереси Новобузької об’єднаної територіальної громади міста Новий Буг та сіл, а саме:
Станційне, Загальна Користь, Петрівка, Добра Воля , Новосілля, Новодмитрівка, Новомихайлівка, Григорівка, Анастасівка, Розанівка, Новоантонівка у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими Законами України.
Міська рада є юридичною особою, яка має печатку із зображенням Державного Герба України і своєю назвою, рахунки в управлінні Державної казначейської служби України в Баштанському районі Миколаївської області, самостійно володіє, користується та розпоряджається майном, необхідним для здійснення своєї діяльності, та несе відповідальність за свою діяльність.
Міська рада складається з 26 депутатів, які обрані населенням міста Новий Буг та сіл громади у багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками від організацій політичних партій відповідно до виборчого законодавства, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку.
Регламент міської ради набирає чинності з моменту прийняття рішення на сесії міської ради про його затвердження і підписання головою міської ради.
Зміни та доповнення до Регламенту міської ради вносяться у порядку, встановленому цим Регламентом.
Діяльність міської ради, її органів, депутатів, посадових осіб ґрунтується на засадах гласності, законності, із залученням громади до управління громадськими справами, відповідальності і підзвітності перед міською радою, утворених нею органів, обраних або призначених посадових осіб.
З метою оперативного вирішення проблемних питань, позицій, дій шляхом консультацій та переговорів депутатських фракцій та груп, які представлені в міській раді, може створюватись погоджувальна рада Новобузької міської ради.
Міська рада на пленарному засіданні може прийняти звернення до мешканців громади, а також звернутись до різних гілок державної влади і місцевого самоврядування України з будь-яких соціально-економічних питань.
Міська рада, її органи та депутати, здійснюючи свої повноваження, поєднують державні та місцеві інтереси, вивчають громадську думку, створюють умови для обговорення громадянами проєктів рішень рад з найважливіших питань місцевого значення.
Відкритість та гласність у діяльності ради забезпечується через стабільне і прогнозоване функціонування офіційного сайту ради. При функціонуванні сайту ради повинні бути забезпечені:
- розміщення діючої редакції Статуту територіальної громади, Регламенту ради та виконавчих органів;
- технічна можливість у будь-який час доби переглядати, поширювати, копіювати (зберігати) і роздруковувати будь-які матеріали з сайту ради. При цьому має бути здійснено фіксування дати розміщення, зміни та/або видалення інформації (матеріалів) на сайті, а також особи, яка провела відповідні дії із інформацією;
- технічна можливість здійснювати перегляд он-лайн трансляцій засідань ради, а також можливість у будь-який час доби переглядати архів трансляцій;
- розміщення результатів поіменного голосування ради, протоколів і рішень міської ради, виконавчого комітету ;
- розміщення в порядку, визначеному Законом України “Про доступ до публічної інформації” проєктів рішень ;
- розміщення інформації про депутатів, голову, його заступників, секретаря ради, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів, яка включатиме автобіографії, дні і місце прийому, контакти для листування звичайною, електронною поштою та телефонного зв’язку;
- розміщення інформації на офіційному вебсайті про особисте відвідування пленарних засідань та засідань постійних депутатських комісій депутатами ради. Розміщення відбувається після кожного засідання невідкладно, але не пізніше ніж через 10 робочих днів.
- розміщення інформації про річний та піврічний плани роботи ради, в т.ч. дату, місце і порядок денний засідання ради та її органів;
- розміщення звітів голови, депутатів, постійних та тимчасових контрольних комісій ради;
- реальна можливість скористатись електронною приймальнею (направити звернення на адресу посадових осіб ради, депутатів, депутатських фракцій та груп);
- реальна можливість створення електронної петиції та збору підписів в її підтрима
Стаття 5.
Міська рада вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від її загального складу. У разі, якщо до ради обрано менше двох третин її складу, до обрання необхідної кількості депутатів продовжує здійснювати повноваження рада попереднього скликання (до ч. 4, 5 ст. 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу міської ради входить менш як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів рада вважається правомочною за наявності більше половини депутатів від її загального складу (до ч. 6 ст. 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Термін повноважень ради визначається чинним законодавством .
Стаття 6.
Регламент ради затверджується не пізніш як на другій сесії, зміни і доповнення до нього приймаються сесією міської ради за пропозицією міського голови, постійних комісій, депутатів ради.
Регламентом ради визначаються: порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання секретаря міської ради, затвердження заступників міського голови, скликання чергової та позачергової сесій ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
До прийняття Регламенту ради чергового скликання застосовується Регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.
Стаття 7.
Регламент ради є обов’язковим для виконання всіма депутатами, міським головою, старостою та іншими посадовими особами місцевого самоврядування. Регламент встановлює порядок скликання і проведення сесії ради, формування виконавчих органів ради, порядок прийняття рішень та звітів, порядок здійснення контрольної діяльності, прийняття рішень за спеціальними процедурами, процедуру діяльності депутатів.
Стаття 8.
Робота ради ведеться державною мовою. У разі, коли іноземний громадянин не володіє державною мовою, він має право виступати іншою мовою. Переклад його виступу на державну мову, у разі необхідності, забезпечує апарат ради, у випадках передбачених Законом України «Про засади державної мовної політики», або сам промовець.
Стаття 9.
Діяльність ради, її виконавчих органів здійснюється згідно з планами роботи, які затверджуються радою та виконавчими органами з врахуванням пропозицій постійних комісій і депутатів ради.
Стаття 10
Правила врегулювання конфлікту інтересів в діяльності міського голови, секретаря міської ради, старост, депутатів міської ради визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів (ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції»).
У разі виникнення конфлікту інтересів, вищевказані особи самостійно письмово, напередодні або під час сесії, повідомляють про наявність у них конфлікту інтересів, сесію міської ради, та вживають всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів, а саме: не беруть безпосередньо участь у прийнятті відповідних рішень, пов’язаних з їх особистими майновими, немайновими інтересами чи інтересами близьких осіб. Дане повідомлення фіксується у протоколі сесії.
Контроль за цією процедурою здійснює секретар міської ради.
РОЗДІЛ ІІ. СЕСІЯ РАДИ
Стаття 11.
1. Рада проводить свою роботу сесійно.
2. Сесії ради складаються з пленарних засідань ради і засідань постійних комісій ради, що проводяться між пленарними засіданнями.
3. Засідання міської ради може транслюватися в режимі он-лайн, за умови впровадження технічних засобів і відповідного обладнання. Забезпечується здійснення відеозапису засідань постійних комісій міської ради та виконавчого комітету з подальшим його розміщенням на офіційному сайті міської ради. Також на сайті ради зберігається у вільному доступі архів відео трансляцій.
Стаття 12.
1. Першу сесію новообраної ради скликає міська територіальна виборча комісія не пізніше як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради.
Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова міської територіальної виборчої комісії, який інформує про підсумки виборів депутатів міської ради.
З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради - представників партій (блоків), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах.
Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до визнання повноважень новообраного голови ради.
З часу визнання повноважень міського голови ради він веде пленарні засідання ради відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту ради.
2. Депутату не пізніше як за 3 дні до першої сесії апаратом міської ради, за інформацією міської територіально-виборчої комісії надсилається:
1) повідомлення про дату, час і місце проведення першого пленарного засідання;
2) перелік діючих постійних комісій ради;
3) довідкові матеріали про обраних депутатів: прізвище, ім’я та по батькові; рік народження; дані про посаду, місце роботи; партійність.
3. Персональний склад Підготовчої депутатської групи формується новообраним міським головою з числа депутатів , по одному представнику від кожної політичної партії, які пройшли до міської ради.
4. Підготовча депутатська група готує:
1) проєкт порядку денного першої сесії ради нового скликання;
2)проєкти рішень першого засідання ради.
5. Перше засідання Підготовчої депутатської групи новообраний міський голова скликає не пізніше як за шість днів до початку першої сесії ради нового скликання.
Стаття 13.
1.Сесії, наступні після першої, скликаються міським головою в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок не рідше одного разу на місяць, відповідно до плану проведення сесій, затвердженого Радою, з його ініціативи, а також у двотижневий термін, за пропозицією більшості членів виконавчого комітету Ради ,або не менш як третини депутатів від загального складу Ради. У цьому випадку сесію відкриває та веде міський голова.
2.У разі якщо міський голова та секретар Ради у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу третини депутатів від загального складу Ради, сесія може бути скликана депутатами міської Ради, які становлять не менш як 1/3 складу ради.
3. Рішення про скликання чергової сесії повідомляється телефонограммою депутатам не пізніш як за три дні до сесії, у виняткових випадках не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань які передбачається винести на розгляд Ради.
4. Інформація про місце і час проведення та про плановий порядок денний засідань Ради доводиться аппаратом Ради до відома кожного депутата а також оприлюднюється на веб сайті, не пізніше як за 10 днів до початку сесії, а проєкти рішень надаються кожному депутату не пізніше як за три дні до початку сесії, у виняткових випадках не пізніше як за день до сесії.
Стаття 14.
Сесія міської Ради може бути скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради. У випадках, коли сесія скликається на вимогу не менш як однієї третини обраних депутатів Ради, в апарат Ради передається протокол засідання із зазначенням питань запропонованих до розгляду сесії.
Стаття 15.
Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради (ч. 12. ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Стаття 16.
Реєстрація депутатів, які прибули на сесію, розпочинається за тридцять хвилин до відкриття засідання ради шляхом відмітки в списку присутніх.
Стаття 17.
1. Розпорядження про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 робочих днів до сесії, а у виняткових випадках не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради. Апарат ради за 10 днів повідомляє депутатів про час скликання і місце проведення та перелік питань, які передбачається внести на розгляд чергової сесії ради. Ця інформація оприлюднюється в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті міської ради.
2. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»
3. Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них. Порядок доступу до засідань ради визначається відповідно до закону та Статуту Новобузької територіальної громади. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання (ч. 16 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
4. На засіданнях ради можуть бути присутні громадяни, в кількості, що не перешкоджає роботі сесії, у тому числі особи за запрошенням, за викликом, депутати інших рад, обрані від виборчих округів, розміщених на території територіальної громади, та їх помічники, представники органів державної виконавчої влади, об’єднань громадян, уповноважені представники трудових колективів, представники засобів масової інформації на визначених для них місцях.
5. Головуючий на пленарному засіданні повідомляє депутатів про осіб, які офіційно запрошені і присутні на сесії ради.
Присутні та запрошені особи не мають права перешкоджати роботі сесії, вони зобов’язані утримуватися від вирішення того чи іншого питання, яке включено до порядку денного. У разі невиконання цих вимог, вони за пропозицією головуючого на сесії можуть бути позбавлені права бути присутніми в залі засідань. Присутні та запрошені особи мають право виступу по розгляду безпосередньо їх питання (звернення, заяви, пропозиції, скарги) за погодженням Ради, шляхом процедурного голосування.
Стаття 18.
-
- Проєкти рішень ради, інші документи, що виносяться на розгляд ради, надаються депутатам не пізніше як за три дні до сесії. У разі проведення позачергової сесії – за день до проведення засідання.
- Підготовка проєктів рішень міської ради здійснюється відповідно до порядку, затверджується міським головою.
Стаття 19.
1. Для розгляду невідкладних питань чи ліквідації надзвичайних ситуацій скликається позачергова сесія ради.
2. Позачергова сесія скликається міським головою за власною ініціативою, у разі його відсутності, чи неможливості виконання ним повноважень – секретарем ради.
3. Розпорядження міського голови про скликання позачергової сесії доводиться до відома депутатів не пізніш як за день до її відкриття.
Стаття 20.
1. Пропозиції з питань порядку денного можуть вноситися міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради.
Рада затверджує план роботи на півріччя, в який вносяться основні питання для розгляду на сесії.
2. Проєкт порядку денного сесії готується секретарем міської ради з урахуванням поданих пропозицій і оприлюднюється відповідно до Закону України «Про доступ до публічного інформації».
3. Доповіді, співдоповіді, довідкові матеріали і проєкти рішень з питань, що виносяться на розгляд ради, готуються постійними комісіями, депутатами, що їх внесли, або тимчасовими контрольними комісіями, які утворюються радою для підготовки конкретного питання.
4. Після реєстрації і розгляду питань міським головою матеріали передаються на розгляд постійній комісії чи кільком постійним комісіям ради.
5. Комісія на своїх засіданнях розглядає пропозицію і проєкт рішення від виконавця. При необхідності комісія залучає до розгляду питання фахівців відповідної галузі. Комісія має право вносити зміни до проєкту рішень. За дорученням міського голови, секретаря ради, голови постійної комісії апарат ради проводить попередню правову оцінку поданих матеріалів.
6. З урахуванням висновків комісії (комісій) міський голова включає питання до порядку денного сесії.
7. Проєкти нормативно-правових актів, рішень міської ради, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніше як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. (ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
8. Пропозиції з уточнення порядку денного вносяться міському голові, секретарю ради.
9. Порядок денний сесії затверджується радою на пленарному засіданні відкритим голосуванням більшістю голосів депутатів від загального складу ради. Рішення з процедурних питань не приймаються.
Стаття 21.
1. Засідання ради відкриває, веде і закриває міський голова, а в разі неможливості чи відмови його від виконання цих функцій – секретар ради, або депутат ради, якого визначає рада.
2. Засідання ради розпочинається і закінчується виконанням Державного Гімну України. У сесійний період пленарні засідання ради проводяться з 10.00 год. (з перервою на 15 хв. після 2-х год. роботи), якщо інше не буде встановлено радою.
3. Пропозиції щодо призупинення роботи сесії вносяться головою, депутатами шляхом проведення процедурного голосування.
4. Головуючий на пленарному засіданні ради:
- керує засіданням ради, слідкує за дотриманням кворуму сесії і прийнятого порядку денного;
- надає слово доповідачам, співдоповідачам і виступаючим на сесії в порядку надходження їх заяв;
- у разі порушень виступаючими Регламенту має право їх попередити або позбавити слова;
- надає слово для виступу з обговорюваних запитань особам, які присутні та запрошені на сесію;
- проводить голосування з питань, що потребують прийняття рішення сесії;
- дає доручення стосовно забезпечення роботи ради, працівникам виконавчого апарату ради;
- має право позбавити участі в засіданні запрошену особу, яка не є депутатом, за грубе порушення порядку;
- підписує протокол засідання сесії.
Стаття 22.
1. Час для доповіді на сесії встановлюється в межах 10 хвилин. В окремих випадках цей час може бути збільшений.
Час для співдоповідей, інформацій – до 15 хвилин.
Для виступів в обговоренні надається до 3 хвилин, для внесення депутатського запиту, довідок, запитань, повторних виступів до 2 хвилин.
Для відповідей на запитання доповідачам відводиться 5 хвилин, співдоповідачам – 3 хвилин.
2. Депутатам, які виступають від постійних комісій, слово надається обов’язково.
3. На пленарному засіданні Ради промовець не повинен вживати образливі висловлювання, закликати до незаконних і насильницьких дій, використовувати у своїх виступах недостовірні або неперевірені відомості та допускати прояви некоректної поведінки. Головуючий на пленарному засіданні Ради після попередження промовця про неприпустимість таких висловлювань і закликів або у разі некоректної поведінки має право припинити його виступ, а у разі не реагування на попередження головуючого — позбавити його права виступу на пленарному засіданні ради з даного питання. У разі повторного порушення дисципліни та етики промовець може бути позбавлений головуючим права виступу на поточному пленарному засіданні Ради.
Якщо промовець висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на пленарному засіданні Ради після двох попереджень позбавляє його слова. Та частина виступу промовця, яка виголошена після позбавлення його слова не включається до протоколу пленарного засідання Ради.
Під час пленарного засідання Ради депутати Ради не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйняттю виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо).
Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання Ради, головуючий попереджує його персонально і закликає до порядку. У разі грубого порушення дисципліни або перешкоди проведенню засідання головуючий може оголосити перерву або закрити засідання.
4. При розгляді радою питань соціально-економічного розвитку територіальної громади, міського бюджету, звітів про їх виконання обов’язково заслуховуються доповіді, співдоповіді і проводиться їх обговорення.
Стаття 23.
1. З обговорюваних питань рада приймає рішення. Рішення ради не повинно суперечити Конституції України і чинному законодавству.
2. Рішення ради з кожного питання приймається на пленарному засіданні.
3. Проєкт рішення ради спочатку приймається за основу, якщо інший порядок цього рішення не буде встановлено радою.
4. Пропозиції, доповнення, зміни і зауваження до проєкту рішення, а також до програм заходів, що приймаються, подаються головуючому на сесії в письмовій та усній формі. Ці пропозиції голосуються тільки після того, як проєкт рішення буде прийнятий за основу.
Якщо автор пропозиції, доповнення, зміни чи зауваження наполягає на виступі, головуючий надає йому слово терміном до 2-х хвилин.
Якщо поправки чи пропозиції носять незначний, стилістичний, уточнювальний, правовий характер - вносяться усно і голосуються зі слів.
Стаття 24.
1. На засіданні ради рішення з питань, що розглядаються, приймаються відкритим поіменним голосуванням. У випадках, передбачених Конституцією та законами України, цим Регламентом, або за рішенням ради прийняття рішень проводиться таємним голосуванням.
2. Перед початком відкритого голосування головуючий оголошує кількість пропозицій, що голосуються, уточнює їх зміст, нагадує якою кількістю голосів може бути прийнято рішення.
Голосування з процедурних питань може проводитись без підрахунку голосів за явною більшістю, якщо жоден з депутатів не вимагає іншого.
При голосуванні з одного питання кожен депутат ради має один голос і подає його за пропозицією, проти неї або ж утримується при голосуванні. Після остаточного підрахунку голосів головуючий на сесії оголошує результати голосування (рішення прийнято чи не прийнято).
3. Таємне голосування обов’язково проводиться при виборах секретаря ради відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
4. Час і місце таємного голосування, порядок його проведення визначається лічильною комісією згідно з цим Регламентом і оголошується головою лічильної комісії. Видача бюлетенів здійснюється безпосередньо перед голосуванням. Бюлетені для таємного голосування є документами суворої звітності, виготовляються під контролем лічильної комісії в кількості, що відповідає загальному складу ради плюс один для міського голови.
В бюлетені для таємного голосування по виборах секретаря ради вноситься прізвище, ім’я, по батькові кандидата, під яким розташовуються два квадрати з написом під кожним: «За», або «Проти». Кожен бюлетень підписується головою і секретарем лічильної комісії і скріплюється печаткою ради.
5. Голосування проводиться у сесійній залі, де обладнано кабіну для таємного голосування, визначається місце видачі бюлетенів і встановлюється виборча скринька.
Депутат отримує виборчий бюлетень і ставить свій підпис у списку депутатів міської ради. Заповнення бюлетеня депутатом проводиться у кабіні для таємного голосування. В одному із квадратів під прізвищем кандидата, за якого голосує депутат, робиться позначка «+» або інша.
Якщо депутат підтримує запропоновану в бюлетені кандидатуру, то ставить позначку в квадраті, підписаному «За».
У разі не підтримання кандидата депутат робить позначку у квадраті, підписаному «Проти».
Недійсними вважаються бюлетені не встановленого зразка, в яких поставлено більше, ніж одну позначку, і в яких не поставлено жодної позначки.
6. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протоколи, які підписуються головою і секретарем комісії, після чого голова лічильної комісії оголошує результати таємного голосування.
7. При голосуванні на сесії підрахунок голосів здійснює лічильна комісія, яка обирається на кожному пленарному засіданні.
При голосуванні на сесії підрахунок голосів здійснює лічильна комісія у складі не менше 3 (трьох) депутатів.
8. Голосування проводиться шляхом оголошення членом лічильної комісії прізвища депутата при проведенні відкритого поіменного голосування, після чого депутат оголошує «за», «проти» чи «утримався». За результатами голосування членами лічильної комісії вносяться відповідні позначки до листка поіменного голосування, скріплюються особистими підписами депутатів після голосування.
9. Депутат ради зобов’язаний особисто здійснювати своє право на голосування. Депутат, відсутній при голосуванні, не має права подавати свій голос заочно чи пізніше.
10. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу ради. При встановленні результатів голосування до загального складу ради включається голос міського голови. Після чого підписуються міським головою, а у випадках, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» і даним Регламентом – секретарем ради або головуючим на сесії. За дорученням ради прийняті рішення можуть бути допрацьовані апаратом ради з внесенням стилістичних поправок, які не змінюють зміст прийнятого рішення.
11. Рішення ради може бути зупинено міським головою у відповідності до частини четвертої статті 59 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» і внесено на повторний розгляд міської ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.
12. Рішення міської ради підписується міським головою, підпис якого скріплюється гербовою печаткою міської ради. Вона набирає чинності з дня офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено пізніший строк введення його у дію.
13. Рішення міської ради підлягають обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня підписання міським головою на офіційному веб-сайті міської ради (ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
14. Рішення ради контролюються постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями і посадовими особами ради. Рішення ради, як правило, знімаються з контролю радою після повного виконання, втрати чинності, за рішенням суду.
15. Пропозиції, критичні зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, подані в письмовій формі головуючому, що викладені в висновках постійних комісій, якщо вони не отримали вирішення на сесії, в 15-ти денний термін розглядаються міським головою і направляються відповідним постійним комісіям ради.
16. Листи і звернення громадян, що надійшли до сесії ради, розглядаються у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Стаття 25.
1. В протоколі сесії вказується:
- назва ради, порядковий номер сесії (в межах скликання), дата проведення сесії;
- кількість депутатів, обраних в раду, кількість присутніх і відсутніх депутатів;
- порядок денний сесії;
- прізвища, ініціали депутатів, які виступили (для осіб, які не є депутатами – посади), а також депутатів, які внесли депутатський запит або запитання (письмово або усно) доповідачам;
- перелік всіх прийнятих рішень з поіменним голосуванням кожного депутата по кожному питанню порядку денного;
- перелік питань, рішення, після розгляду яких не прийнято, із поіменним голосуванням кожного депутата по кожному питанню порядку денного;
- рішення ради з процедурних питань (про затвердження порядку денного, щодо припинення обговорень чи прийняття до відома довідок) не заносяться до протоколу сесії.
2. До протоколу сесії додаються:
- тексти доповідей і співдоповідей;
- інформації чи їх короткий зміст в протоколі;
- рішення, прийняті радою;
- письмові запити депутатів;
- письмові зауваження та пропозиції депутатів, передані головуючому на сесії;
- список реєстрації депутатів;
- список присутніх та запрошених осіб.
3. Протокол сесії оформляється в термін до 30 днів. Протокол сесії міської ради, прийняті нею рішення підписуються особисто міським головою, у разі його відсутності - відповідно секретарем міської ради, а у випадку скликання сесії депутатами ради – депутатом, який за дорученням депутатів головував на засіданні.
За достовірність записів в протоколі та своєчасне оформлення протоколу, інших матеріалів сесії несе відповідальність секретар ради.
Оригінали протоколів сесії зберігаються протягом встановленого терміну в міській раді згідно з Інструкцією з діловодства у виконавчому органі Новобузької міської ради, а потім передаються в районний архів на постійне зберігання.
РОЗДІЛ ІІІ. ДЕПУТАТИ, ПОСАДОВІ ОСОБИ РАДИ
Депутати міської ради
Стаття 26.
1. Повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».
2. Питання, про дострокове припинення повноважень депутата попередньо розглядається постійною комісією з питань соціального захисту, медицини, торгівлі, побутового обслуговування, освіти, культури, спорту, молодіжної політики, духовності, законності, захисту прав громадян, депутатської діяльності та етики, яка приймає інформацію до відома та рекомендує для розгляду на пленарному засіданні.
3. Рада приймає рішення про дострокове припинення повноважень депутата, яке доводить до міської виборчої комісії для прийняття рішення про обрання депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати від місцевої організації партії відповідно до ч. 1 ст. 90 Закону України «Про місцеві вибори».
4. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, відповідальний перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.
5. На час сесій, засідань постійних комісій рад, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю, за рахунок відповідного місцевого бюджету.
6. Депутат зобов’язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
7. Підставами для відкликання депутата міської ради є пропуск ним протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин, передбачених статтею 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», обов’язків депутата міської ради у виборчому окрузі.
8. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
9. Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, міського голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території, з питань, віднесених до відання ради.
10. Орган або посадова особа, до яких звернено запит, зобов’язані дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії ради у строки і в порядку, встановлені відповідно до закону. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення.
11. Депутат має право звернутися з депутатським зверненням з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
12. Відповідь на депутатське звернення повинна бути надана депутату у десятиденний строк, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки порушених питань – не пізніш як у місячний строк, про що депутату зобов’язані письмово повідомити, обґрунтувавши мотиви необхідності цього продовження.
13. Депутатський запит - це підтримана більшістю від загального складу ради на сесії депутатів ради вимога депутата міської ради до посадових осіб ради і її органів, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території з питань, які віднесені до відання ради.
14. Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов’язані у встановлений радою строк дати офіційну письмову відповідь на нього відповідній раді і депутату міської ради. Якщо запит з об’єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений радою строк, то орган або посадова особа зобов’язані письмово повідомити раді та депутатові міської ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради.
15. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом міської ради інформації або роз’яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії ради або дано депутату міської ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
16. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов’язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.
17. Депутат має право знайомитися з рішеннями сесії ради , які зберігаються у секретаря ради, та робити виписки, копіювання цих документів.
18. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законами.
19. Депутати один раз на рік, зобов'язані звітувати про свою роботу перед виборцями. Депутати зобов'язані подати завчасно письмовий звіт для його розміщення на сайті ради, а також провести звітну зустріч із виборцями.
20. Діяльність депутата висвітлюється на офіційному веб - сайті ради шляхом розміщення інформації про депутатську діяльність, засоби зв’язку з депутатом, даних про одержані нагороди, подяки і стягнення, статистичні дані про відвідування пленарних засідань, засідань постійних і тимчасових комісій, про дотримання вимог законодавства. Такі відомості повинні розміщатись зусиллями відділу організаційно-кадрової роботи та відділу з питань зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації за письмовими зверненнями депутатів міської ради.
Стаття 27.
1. Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у територіальних округах депутати можуть на основі їх взаємної згоди об’єднуватися в депутатські групи (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).
2. Депутати міської ради об’єднуються в депутатські групи за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками (ч. 2 ст. 25 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).
3. Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів міської ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як з трьох депутатів міської ради.
4. Депутати міської ради, які входять до складу депутатської групи, обирають особу, яка очолює депутатську групу (ч. 2 ст. 26 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).
Стаття 28.
Депутатські фракції міської ради формуються на партійній основі депутатами міської ради.
Місцева організація політичної партії має право сформувати у міській раді лише одну фракцію.
Повна та скорочена назва депутатської фракції міської ради повинна збігатися з назвою відповідної політичної партії.
Депутатські групи та фракції міської ради не можуть формуватися (утворюватися) для захисту приватних, комерційних, професійних або релігійних інтересів.
Реорганізація депутатських груп та фракцій міської ради може проводитись протягом всього строку повноважень міської ради даного скликання.
Депутат міської ради не може входити до складу більш як однієї зареєстрованої у виконавчому апараті міської ради депутатської групи або фракції.
Порядок роботи депутатської групи та фракції міської ради визначається самою депутатською групою чи фракцією.
Жодна депутатська група та фракція не може виступати від імені міської ради або відповідної територіальної громади.
Повноваження депутатських груп та фракцій міської ради є похідними від повноважень депутата міської ради, передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».
Членство депутата міської ради в депутатській групі або фракції не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень.
Кожна депутатська група та фракція повинна бути зареєстрована у виконавчому апараті міської ради на підставі письмового повідомлення про сформування депутатської групи, фракції.
У письмовому повідомленні зазначаються назва депутатської групи, фракції міської ради, її персональний склад та партійна належність членів депутатської групи, фракції міської ради.
Письмове повідомлення про формування депутатської групи, фракції міської ради підписується всіма депутатами, які увійшли до її складу.
Після відповідного оформлення матеріалів про формування (утворення) депутатської групи або фракції міської ради головуючий на пленарному засіданні міської ради інформує депутатів про її реєстрацію, кількісний склад, голову.
Виконавчий апарат міської ради забезпечує надання депутатам міської ради інформаційних матеріалів про зареєстровані депутатські групи та фракції.
Про зміни у складі депутатської групи або фракції міської ради її голова чи уповноважена особа повідомляє письмово головуючого на пленарному засіданні. Це повідомлення візується депутатом міської ради, щодо якого воно подається, чи підписується лише головою (уповноваженою особою) депутатської групи або фракції міської ради, якщо депутата виключено з неї.
Зміни у складі депутатської групи або фракції міської ради реєструються у виконавчому апараті міської ради та оголошуються головуючим на пленарному засіданні.
1. Діяльність депутатської групи чи фракції міської ради припиняється:
1) у разі вибуття зі складу депутатської групи чи фракції міської ради окремих депутатів, внаслідок чого її чисельність стає меншою, ніж встановлено чинним законодавством України та відповідно до цього Регламенту;
2) у разі прийняття депутатами міської ради, які входять до складу депутатської групи чи фракції міської ради, рішення про розпуск депутатської групи або фракції міської ради;
3) після закінчення строку, на який депутати міської ради об’єдналися в депутатську групу міської ради, або строку повноважень міської ради відповідного скликання.
2. Інформація про припинення (розпуск) депутатської групи або фракції міської ради оголошується головуючим на черговому пленарному засіданні міської ради.
Міський голова
Стаття 29.
1. Міський голова є головною посадовою особою територіальної громади, обирається нею на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування, здійснює свої повноваження на постійній основі.
2. Повноваження міського голови визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами, Статутом територіальної громади і цим Регламентом.
3. Міський голова при здійсненні наданих повноважень є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед відповідною радою (ч. 6 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
4. Міський голова очолює виконавчий комітет, головує на пленарних засіданнях ради (крім випадків, передбачених частиною 11 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом) та очолює її як юридичну особу.
5. Міський голова:
1) забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;
2) організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету;
3) підписує рішення ради та її виконавчого комітету;
4) вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради;
5) вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради;
6) вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів;
7) здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;
8) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;
9) забезпечує підготовку на розгляд ради проєктів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;
10) призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади за погодженням ради;
11) скликає загальні збори громадян за місцем проживання;
12) забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради, її виконавчого комітету;
13) є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;
14) представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;
15) звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів;
16) укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради;
17) веде особистий прийом громадян;
18) забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об’єднань;
19) бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;
20) здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;
21) видає розпорядження у межах своїх повноважень.
6. Повноваження міського голови можуть бути припинені достроково в порядку, визначеному статтею 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
7. Міський голова щорічно звітує міській раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами ради (ч. 6 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
8. Міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради міський голова зобов’язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін (ч. 7 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Секретар ради
Стаття 30.
1. Секретар міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією міського голови.
Пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у разі, якщо (ч. 1 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»):
1) на день проведення першої сесії міської ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори міського голови;
2) рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану міським головою;
3) протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії міської ради міський голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради;
4) на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень міський голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради;
5) посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень.
У разі якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менш як половиною депутатів від загального складу ради згідно з пунктом 2 цієї статті, наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря ради вносить міський голова.
2. Секретар міської ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом (ч. 2 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
3. Секретар міської ради (ч. 3 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»):
1) у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», здійснює повноваження міського голови;
2) скликає сесії ради у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;
3) веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
4) організовує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечує публікацію проєктів рішень відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації та інших Законів
5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності;
6) за дорученням міського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
7) сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;
8) організовує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;
10) вирішує за дорученням міського голови або відповідної ради інші питання, пов’язані з діяльністю ради та її органів.
4. Секретар ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету відповідної ради (ч. 4 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
5. Повноваження секретаря міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради (ч. 5 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Заступники міського голови
Стаття 31.
Заступники міського голови затверджуються радою за пропозицією міського голови відкритим голосуванням і здійснюють свої повноваження відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Запропоновані кандидатури обговорюються на пленарному засіданні ради.
РОЗДІЛ ІV. ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ РАДИ
Стаття 32.
1. Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету. Постійні комісії діють у відповідності зі ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з цим Регламентом та на підставі Положення про постійні комісії, що затверджуються радою.
Рада утворює такі постійні комісії:
- з питань планування соціально –економічного розвитку, бюджету, фінансів, комунальної власності, житлово –комунального господарства, інфраструктури, інвестиційної та підприємницької діяльності;
- з питань земельної реформи, охорони довкілля та агропромислового розвитку.
- з питань освіти, охорони здоров'я,соціального захисту, культури, туризму, молоді і спорту, депутатської діяльності та законності.
- Постійні комісії ради обираються з числа депутатів на першій сесії ради нового скликання на строк її повноваження у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.
3. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.
4. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.
5. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються Регламентом міської ради та Положенням про постійні комісії, що затверджується радою з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної регуляторної політики постійними комісіями відповідної ради. При необхідності рада може змінити перелік, функціональну спрямованість, чисельний склад, переобрати персональний склад постійних комісій.
6. Голосування усіх питань про формування складу постійних комісій проводиться відкрито.
7. Голова постійної комісії за рішенням ради може бути в будь-який час відкликаний за його власним проханням, у зв’язку з незадовільною роботою на цій посаді або з інших причин, які унеможливлюють виконання ним своїх обов’язків.
8. Пропозиції з відкликання голови постійної комісії вносяться:
- особисто головою постійної комісії згідно з його письмовою заявою;
- міським головою.
9. Рішення ради про відкликання голови постійної комісії повинно мати обґрунтування причини відкликання.
У випадку відкликання голови постійної комісії він залишається членом цієї комісії, якщо рада не прийняла іншого рішення.
10. До складу постійних комісій не може входити секретар міської ради.
11. Постійні комісії за дорученням ради попередньо розглядають проєкти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проєкти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.
12. Постійні комісії за дорученням ради, міського голови, секретаря міської ради вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому комітету міської ради органів, а також з питань, віднесених до відання ради, місцевих підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради.
13. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філій і відділень необхідні матеріали і документи.
14. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії.
15. Голова постійної комісії:
- організовує роботу постійної комісії;
- скликає і веде засідання комісії;
- пропонує порядок денний, організовує підготовку необхідних для засідання матеріалів;
- дає доручення членам комісії, скликає їх для роботи в підготовчих комісіях, а також для виконання інших доручень;
- запрошує для участі в засіданнях комісії посадових осіб, представників громадських організацій та інших осіб;
- представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами;
- організовує роботу з виконання висновків і рекомендацій комісії;
- інформує міського голову про розглянуті питання, а також про заходи, що прийняті з реалізації рекомендацій комісії;
- інформує членів комісії, інших депутатів про виконання рішень ради і розгляд рекомендацій, тощо.
16. Заступник голови постійної комісії:
- обирається на першому організаційному засіданні постійної комісії;
- виконує обов’язки голови під час проведення засідання комісії в разі його відсутності.
17. Секретар постійної комісії:
- обирається на першому організаційному засіданні постійної комісії;
- організовує ведення протоколу засідання постійної комісії;
- веде діловодство постійної комісії;
- організовує роботу з підготовки матеріалів на засідання комісії;
- забезпечує членів постійної комісії необхідною інформацією;
- повідомляє членам комісії про дату, час і порядок денний засідання постійної комісії.
18. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.
19. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії, підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови комісії або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії (ч. 10 ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
20. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.
21. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проєктів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за дорученням ради, міського голови, секретаря міської ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головою спільного засідання.
22. Засідання постійних комісій скликаються по мірі необхідності і є правомочними, якщо в них бере участь не менше, як половина від загального складу комісії.
У засіданнях комісії можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати, які не входять до складу даної комісії.
У випадку неможливості прибути на засідання комісії, член комісії повідомляє про це голову постійної комісії.
23. Порядок проведення спільного засідання комісій регламентується положенням про постійні комісії. Спільним ухваленим рішенням вважається рішення, за яке проголосувала більшість від складу комісій, що брала участь в спільному засіданні. У цьому випадку може бути оформлено спільне рішення комісій, які підписуються головою спільного засідання.
РОЗДІЛ V. ТИМЧАСОВІ КОНТРОЛЬНІ КОМІСІЇ РАДИ
Стаття 33.
1. Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради (ст. 48 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову приймається більшістю від загального складу ради.
3. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з її роботою.
4. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.
РОЗДІЛ VІ. ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ МІСЬКОЇ РАДИ
Стаття 34.
- Міська рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати сектори, відділи , управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів міської ради.
- Відділи, сектори, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітиними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими міському голові.
- Керівники відділів , секторів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
- Положення про відділи, сектори, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються сесією ради.
- Рішення про утворення виконавчого комітету ради, його кількісний та персональний склад, внесення до нього змін та про його розпуск приймається відповідно міською радою виключно на пленарних засіданнях ради (пункт 3 частини першої статті 26 закону) за пропозицією міського голови (пункт 5 частини четвертої статті 42 закону) на строк повноважень міської ради (частина перша статті 52 закону).
Кількісний і персональний склад виконавчого комітету ради виноситься на розгляд ради за пропозицією міського голови.
Посадовий склад виконавчого комітету :
- міський голова;
- перший заступник міського голови;
- заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради;
- керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради;
- секретар ради;
- старости.
Міська рада утворює у складі виконавчого комітету орган з питань містобудування та архітектури (частина третя, четверта статті 51 закону).
До складу виконавчого комітету міської ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря цієї ради (частина дев'ята статті 51 закону).
- Виконавчий комітет міської ради діє згідно з Положенням про виконавчий комітет міської ради.
- Керівники відділів та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою одноособово, а у випадках, передбачених законом відповідно до вимог чинного законодавства.
- Положення про відділи та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою (ч. 4 ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
9. Виконавчий комітет ради:
- попередньо розглядає проєкти місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проєкти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд ради;
- координує діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників;
Основною формою роботи виконавчого комітету ради є його засідання.
Засідання виконавчого комітету ради скликають по необхідності, як правило у другий вівторок місяця міським головою, а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції — заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Засідання виконавчого комітету ради є правомочними, якщо в них беруть участь більше половин, від загального складу виконавчого комітету.
РОЗДІЛ VІІ. СТАРОСТА
Стаття 35.
- Староста затверджується міською радою на строк її повноважень за пропозицію міського голови.
- Повноваження старости:
- представляє інтереси жителів відповідного старостинського округу у виконавчих органах міської ради;
- бере участь у пленарних засіданнях міської ради та засіданнях її постійних комісій;
- має право на гарантований виступ на пленарних засіданнях міської ради, засіданнях її постійних комісій з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного села, селища;
- сприяє жителям відповідного села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;
- бере участь в організації виконання рішень міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням;
- бере участь у підготовці проекту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу;
- вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради з питань діяльності на території відповідного старостинського округу виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб;
- бере участь у підготовці проектів рішень міської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу;
- бере участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу;
- бере участь у здійсненні контролю за станом благоустрою відповідного села, селища та інформує міського голову, виконавчі органи міської ради про його результати;
- отримує від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для здійснення наданих йому повноважень;
- сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідному селі, селищі;
- здійснює інші повноваження, визначені цим та іншими законами.
- При здійсненні наданих повноважень староста є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед жителями відповідного села, селища, відповідальним - перед міською радою.
- Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед жителями відповідного села на відкритій зустрічі з громадянами, перед радою. На вимогу не менше третини депутатів міської ради староста інформує раду про свою роботу у визначений радою термін.
- На старосту поширюються гарантії діяльності депутатів місцевих рад, передбачені Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", якщо інше не встановлено законом"
- Повноваження старости можуть бути достроково припинені за рішенням міської ради відповідно до чинного законодавства Законодавства України.
РОЗДІЛ VIII. ПОВНОТА ТА ДІЙСНІСТЬ РЕГЛАМЕНТУ
Стаття 36.
- Регламент затверджується на пленарному засіданні ради більшістю голосів від загального складу ради.
- Регламент регулює діяльність ради та припиняє свою чинність з моменту ухвалення Регламенту радою наступного скликання.
- Контроль за дотриманням Регламенту покладається на секретаря ради, постійну комісію з питань освіти охорони здоров'я соціального захисту, культури, туризму молоді і спорту, депутатської діяльності і законності. Під час пленарного засідання ради контроль за дотриманням Регламенту покладається на секретаря ради.
- Зміни та доповнення до Регламенту можуть бути внесені на пленарному засіданні ради у порядку, передбаченому Регламентом та чинним законодавством.
Секретар міської ради Валентина ОСТАПЕНКО
https://rada.info/upload/users_files/04056598/17514c164edcbf6a7e49f288f9945d35.doc