21 травня - День вишиванки

Дата: 21.05.2020 09:08

Цього року свято присвячується українській родині й родоводу. «Пандемія дала можливість зупинитися та осмислити, що насправді важливо — турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного», — вважають організатори свята, громадська організація «Всесвітній день вишиванки».

В Україні День вишиванки святкують у третій четвер травня. Усі на знак сили єдності одягають традиційні вишиті сорочки. Хоча свято не є офіційним і доволі молоде, а втім — улюблене народне, адже сприяє культурному відродженню української нації.

Вишита сорочка — унікальний код українського етносу із зашифрованими оберегами та знаками.

?А чи знали ви, що означають основні кольори вишиванок? Чорний уособлює багатство та достаток, а червоний — любов до людини, життя, енергію сонця, радість. Білий вважається оберегом від лиха, а жовтий — символом добробуту. Зелений — колір жіночий й усього живого. Насамкінець, синій — звільнення від недуг і душевний спокій.

???? Загалом свято виникло в Чернівцях у 2006 році, ініціаторкою якого є письменниця та журналістка Леся Воронюк. Котра будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти та викладачі — й одяглися відповідно.

???????? Вишиванка — генетичний код української нації. Бережімо його!