В умовах підвищення тарифів громадяни можуть звернутися за державною підтримкою у вигляді житлових субсидій
Для призначення житлової субсидії громадяни подає:
- заяву;
- декаларацію;
- довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
- копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
- договір наймання (оренди) житла (у разі наявності).
Органи соціального захисту населення з метою охоплення житловими субсидіями мешканців області працюють у штатному режимі.
Крім того, у громадян є можливість самостійно обирати компанію, яка буде надавати їм послугу газопостачання та сплачувати менше.
Разом з цим, звертаємо увагу мешканців Миколаївської області, що у разі зміни виконавця комунальних послуг (крім випадків, коли інформація про зміну надається виконавцем послуги) громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 807).