Сьогодні, 23 квітня, під головуванням міського голови Максима Лагодієнка відбулось чергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Новобузькій міській  раді.

На порядок денний винесено 3  питання. Під час розгляду та обговорення питання «Про заходи щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території Новобузької  територіальної  громади.», члени комісії вирішили :

1.Дозволити  з  24  квітня 2021  року  суб’єктами  господарювання,  які провадять  діяльність  у  сфері  громадського  харчування (барів, ресторанів, кафе)  роботу  відкритих  майданчиків до  23.00  години,  з  дотриманням  відповідних санітарних і протиепідемічних заходів  з  розрахунку 1  особа  на  10  метрів  квадратних  в  залах  та  відкритих  майданчиках.   У  разі  порушення  санітарних і протиепідемічних заходів  суб’єкт  господарювання  буде  притягнено  до  відповідальності  згідно  чинного  законодавства  з  подальшим  закриттям  закладу.

2. Дозволити  роботу магазинів запчастин, будівельних та промислових товарів  з  перебуванням  в  приміщенні  1  особи  на  10  метрів  квадратних  вільної площі, за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;

міського  голови.

3.  Доручити  начальнику  освіти,  молоді  та  спорту  виконавчого  комітету  Новобузької  міської  ради:

3.1.  Розпочати  навчання  учнів  1-4  класів  з  26  квітня  2021  року закладів  загальної  середньої  освіти  Новобузької  міської  громади ,  а  навчання  учнів  5-11  класів  проводити  на   дистанційній  формі  до  особливого  розпорядження  міського  голови.

3.2.   Розпочати    приймання  дітей  в  дошкільних  навчальних  закладах  з  26  квітня  2021  року  з  дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

Строк: до  особливого  розпорядження

міського  голови.

4.   Директору  МДЮСШ  відділу  освіти,  молоді  та  спорту  виконавчого  комітету  Новобузької  міської  ради:

-     Дозволити  проведення  групових  занять з  видів  спорту  на  відкритих  майданчиках   з  дотримання  відповідних  санітарних  і  протиепідемічних  заходів  з  обов’язковим  проведенням  температурного  скринінгу  та  дотриманням  дистанції.

-  продовжити  заборону  проведення  спортивно-масових  заходів.

міського  голови.

5.   Перевізнику КП «Новобузької міської ради «Добробут» здійснювати перевезення пасажирів у межах кількості, не  більше ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу (в період між рейсами проводити ретельну обробку транспортного засобу дезінфікуючим розчином, яким обробляють поручні, ручки, підлокітники, підлогу та провітрювати салон). Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками.

міського  голови.

6. Рекомендувати начальнику  ВП  №1  Баштанського РВП ГУ НП  в Миколаївській області  (Білецький), начальнику Новобузького  управління  Держпродспоживслужби  в  Миколаївській  області  (Кузьмін)  за участю працівників  органів  місцевого  самоврядування  в  межах  компетенції забезпечити контроль за дотриманням приймання суб’єктами господарювання відвідувачів  відповідно до постанови  Кабінету  Міністрів  України  від  09 грудня  2020  року  № 1236.  У разі виявлення порушень вимог чинного законодавства вживати  необхідних  заходів  реагування.

міського  голови.

В ході розгляду  питання « Про хід виконання розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 13 листопада 2017 року № 449-р "Про охорону життя людей на водних об’єктах Миколаївської області",  члени комісії одноголосно проголосували , що

місць   відпочинку  людей  на  водних  обєктах  Новобузької  територіальної  громади  не  визначено.

В ході обговорення питання « Про забезпечення техногенної, екологічної та пожежної безпеки при поводженні з твердими побутовими відходами на полігонах, сміттєзвалищах на території Миколаївської області.», комісія вирішила:

Рекомендувати  міському  голові:

-  проводити  роботу  з  буртування  сміттєзвалищ та не допустити виникнення загорянь побутових відходів, особливо у пожежонебезпечний період;

Строк: на весь період  експлуатації

полігону (сміттєзвалища).

Керівництву   комунального підприємстві «Новобузької міської ради       «Добробут»:

- вести постійний облік надходження відходів на полігони та    сміттєзвалища;

-  запровадити заходи з питань техногенної та пожежної безпеки полігонів, сміттєзвалищ та інших місць складування твердих побутових відходів;

- створити необхідний запас ґрунту та інших сипучих матеріалів для пошарової засипки сміття;

Строк: терміново.

Обговоривши питання «Про додаткові заходи щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах Миколаївської області в пожежонебезпечний      період 2021 року.», члени комісії вирішили:

Рекомендувати  міському  голові:

-  Спільно з Новобузьким  районним  сектором Головного управління ДСНС України у Миколаївській області за участю органів місцевого самоврядування провести комісійні перевірки протипожежного захисту населених пунктів, що прилягають до них, з метою визначення стану      виконання  завдань, визначених пунктом 2 протоколу №11 позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації  від 23 березня 2021 року.

Строк: до 6 травня 2021 року.

По всім розглянутим питанням, комісія  прийняла конструктивні рішення .