Шановні роботодавці!

Новобузька районна філія Новобузького ОЦЗ повідомляє наступне :

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що Мінсоцполітики своїм  наказом від 23.11.2018р. №1763 затвердило нову форму «Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» (їх перелік наведено в ст. 14 Закону про зайнятість). Цим же наказом внесено зміни до Порядку її заповнення та подання.

Хто і кому має надавати такий Звіт?

Як очевидно із назви Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, цей звіт подають:

  • лише роботодавці;

  • до Держслужби зайнятості за юридичною адресою роботодавця.

При цьому в оновленому Порядку зазначається, що роботодавці – це підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб. Тобто на фізичних осіб-підприємців обов'язок надання такої Інформації не поширюється!

 

Коли вперше звітувати за новою формою?

Нагадаємо, що звітувати про квоти підприємства мають не пізніше 1 лютого. Наказ №1763 набере чинності з дня його офіційного опублікування. Це сталося у вівторок, 8 січня, в «Офіційному віснику України» №3/2019

 

Що і для кого змінюється?

Відповідно до внесених змін у визначення квоти та нову форму звіту, підприємства з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб також мають подавати до Держслужби зайнятості інформацію про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Звертаємо увагу! Що з 1 січня 2018 року почала діяти частина друга ст. 14 Закону про зайнятість населення. За нею для працевлаштування осіб, яким залишилося 10 і менше років, підприємствам з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників.

 

Нова форма звіту містить наступні рядки:

  • у рядку 01 – середньооблікова чисельність штатних працівників за попередній календарний рік – усього;

  • у рядку 02 – зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році;

  • у рядку 03 – квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників;

  • у рядку 04 – середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік;

  • у рядку 05 – середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;

  • у рядку 06 – чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в по-точному році у рахунок квоти.
     

Згідно з примітками до рядків нового звіту рядки 01 – 03 заповнюються підприємствами з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, а рядок 04 та 05 – підприємствами з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб. Рядок 06 звіту мають заповнювати всі підприємства незалежно від чисельності  штатних працівників.

  

До повноважень територіальних органів Держпраці належать здійснення нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість з питань дотримання прав і гарантій щодо працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та здійснення відповідних перевірок роботодавців.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 53 Закону про зайнятість у разі невиконання роботодавцем протягом звітного року встановленої квоти для працевлаштування з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

 

Телефон для довідок: 0982476549Людмила Августівна

Фото без опису