Територія Баштанського району залишається неблагополучною щодо грипу птиці.

Осередки захворювання виявлено на території Новобузької та Березнегуватської громад.

Грип птиці — висококонтагіозне вірусне захворювання, яке у диких птахів може протікати безсимптомно, проте у домашньої птиці може викликати гострий перебіг захворювання та загибель. Окрім того, існує ризик передачі хвороби людині.

Держпродспоживслужба наголошує, що дотримання вимог біобезпеки – найдієвіший захід для уникнення зараження поголів'я грипом птиці як в комерційних, так і особистих селянських господарствах.

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно виконувати Ветеринарно-санітарні правила для птахівницьких господарств, вимоги до їх проектування та Ветеринарно-санітарні вимоги утримання птиці в особистих селянських господарствах, а саме:

 • здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
 • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
 • дотримуватись режиму "закритого" типу (не допускати вигулу домашньої птиці за межами дворової території);
 • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
 • утримувати різні види птахів окремо;
 • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
 • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;
 • інформувати територіальний орган Держпродспоживслужби про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
 • не допускати сторонніх осіб до місць утримання домашньої птиці;
 • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
 • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею.

З метою недопущення поширення збудника грипу птиці необхідно вжити заходи з ліквідації осередку захворювання. При виявленні перших ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, особливо у випадку масової загибелі домашньої чи дикої птиці, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем виявлення такої птиці.

Контактні дані для звернень:

Баштанське районне  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області: вул. Соборна, 69, м. Баштанка, Миколаївська обл., 56101,тел.: (05158) 2-84-35.

- Баштанська районна лікарня ветеринарної медицини МОДЛВМ: (05158) 2-84-35, 067 103 7526 – Баштанський відділ; 068 066 4720 – Новобузький відділ; 096 892 4822 – Казанківський відділ; 097 332 4590 – Березнегуватський відділ; 068 820 9779 – Снігурівський відділ

 

 

Детальніше про симптоми грипу птиці та заходи біобезпеки – в інфографіках, підготовлених за підтримки європейського проєкту EU4SaferFood.

 

Довідково: Європейським Союзом визнано застосування політики зонування території України щодо високопатогенного грипу птиці, що дає можливість країні постачати безпечну продукцію птахівництва з вільної від грипу птиці території країни до країн ЄС, навіть з урахуванням чинних карантинних обмежень у зонах, де були зареєстровані випадки захворювання.

 

Фото без опису