Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»
Як спілкуватися з військовими, які щойно прибули з фронту? Ви міцно обіймаєте батька, брата чи сестру, вашу кохану людину, яка ще вчора ночувала в окопі під обстрілами. Чи думали ви, що скажете в цей момент? Про що запитаєте вдома? Як будете слухати численні історії або ж довгу тишу? Важливо пам’ятати, що тепер ваші рідні чи товариші мають особливий досвід. А фізіологічний стан, в якому вони перебували, відрізнявся від того, в якому ми звикли жити щодня. Фактично людина тривалий час була на межі життя і смерті, а це вплинуло на її свідомість і на те, яким вона бачить світ довкола. Знадобиться певний час, аби минули надмірне збудження, тривожність та підсвідоме очікування небезпеки. Нехай поради психологинь Тетяни Сіренко та Наталії Зарецької допоможуть вам дібрати правильні слова: -Перш за все, подбайте про відчуття безпеки довкола людини. Адже психіці потрібно більше часу, ніж тілу, щоб повернутися до звичного життя; -Не створюйте додаткових провокацій, не робіть сюрпризів; -Не ставте тригерних запитань («Що ти відчував, коли вбивав?»); -Пам’ятайте: сумм, туга, лють, агресія, які можуть прориватися назовні вдома, адресовані не вам. Так проявляються не докінця пережита ненависть до ворога, тривалий стресс і втома. У таких випадках згадуйте про 3 головних правила спілкування: не жаліти, поважати, підтримувати; Найболючіше, що можуть почути захисники: «навіщо ти туди поїхав/ла?», «ми тебе туди не посилали». Не варто такого говорити ні вголос, ні подумки, адже іноді ми «мовчимо» дуже виразно. Якщо ви не можете змиритися з тим, що близька людина на війні, або вам важко підібрати правильні слова для спілкування, зверніться до психолога. Фахівець допоможе розібратися, звідки береться внутрішня незгода, та підкаже, як не зробити боляче. Рекомендації розроблено в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олена Зеленська.
Про скликання чергової 33 сесії 8 скликання міської ради
До уваги депутатів Новобузької міської ради!!!
Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області інформує
Щодо зарахування до страхового стажу періоду роботи в колгоспі після 1965 року на підставі показань двох свідків, які знають заявника по спільній з ним роботі та мають документи про період роботи в колгоспі
Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області інформує
Щодо зарахування до страхового стажу періоду роботи в колгоспі після 1965 року на підставі показань двох свідків, які знають заявника по спільній з ним роботі та мають документи про період роботи в колгоспі
Відбулося засідання робочої комісії «Про посилення заходів у закладах освіти».
11грудня відбулося засідання робочої комісії «Про посилення заходів у закладах освіти». Головував на комісії міський голова Максим Лагодієнко. Участь у роботі комісії взяли капітан поліції Руслан Ткаченко, головний майстер – сержант служби ЦЗ ДПРЧ5 Новобузького відділу Дмитро Чесноков , начальник відділу світи, молоді і спорту Сергій Сотсков, спеціаліст відділу містобудування, архітектури, ЦЗ та НС Ігор Скопінський.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»
Періоди темряви через можливі відключення електроенергії буде легше пережити, якщо підготуватися до них заздалегідь. Окрім речей першої необхідності — ліхтариків, батарейок, теплого одягу — варто подбати про те, як допомогти дітям здолати тривожність та зробити час без світла комфортним і затишним, наскільки це можливо .
Реалізація підходу "Єдине здоров'я"
З метою підвищення обізнаності громадян щодо небезпечності сказу для тварин і людей та профілактики, в рамках реалізації проєкту "Єдине здоров'я", Головне управління держпродспоживслужби в Миклаївській області надає інформаційні матеріали для ознайомлення жителів громади.