До уваги споживачів газу!

Дата: 15.01.2020 09:15

З січня 2020 року споживачі газу будуть отримувати два рахунки: один - за газ, другий – за його доставку.

У 2020 році рішенням НКРЕКП з рахунків за газ вилучена плата за доставку газу.
Тому з січня місяця всі споживачі газу будуть отримувати два рахунки: один за газ від постачальника, другий – за його доставку від Оператора ГРМ.

Яким буде платіж за доставку газу?

1. Рівномірний, однаковий та незмінний щомісяця

Щомісячний платіж за доставку газу буде однаковим та незмінним впродовж року.

2. Захищений від сезонних коливань

Взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за доставку газу залишається незмінним. Тому взимку фінансове навантаження при сплаті за газ зменшується.

3. Простий та передбачуваний

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому «газовому році».

Газовий рік - це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується наступним чином: сума кубів газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Приклади розрахунку щомісячної плати за доставку:

споживач, який використовує газ на індивідуальне опалення житла, з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року спожив 2,5 тис. кубометрів газу.

Чинний тариф на розподіл (доставку) для АТ "Миколаївгаз" з 1 січня 2020 року складає 1,308 грн. (з ПДВ).

Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу для споживача з індивідуальним опаленням:

2500 кубів х 1,308 грн / 12 міс. = 272,50 грн./місяць

споживач використовує газ тільки на приготування їжі. З 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року він використав 100 кубометрів газу.

Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу для споживача з газовою плитою:

100 кубів х 1,308 грн / 12 міс. = 10,90 грн./місяць

Споживач може оплатити за доставку одним платежем — наперед, за кілька місяців. Таким чином він зменшить свої витрати на комісії банків при проведенні платежів.