Олексій Гончарук: В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу

Дата: 15.01.2020 09:25

В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу, на яку передбачено 2 млрд грн. Така можливість відкрита сьогодні – Парламент підтримав у цілому 261 голосом урядовий законопроект №2589 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо Фонду розвитку підприємництва.

«Державна програма дозволить надати доступні кредити за зниженою ставкою на відкриття власної справи, створити додатково близько 90 тисяч легальних робочих місць лише у перший рік дії програми. Але головне – програма дозволить українцям втілити свою бізнес-мрію тут, в Україні, і не шукати кращої долі за кордоном», - прокоментував ухвалений законопроект Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Фонд розвитку підприємництва надаватиме підтримку суб’єктам мікро- та малого підприємництва за двома напрямками:

1) здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9% річних за кредитами у національній валюті. Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

• 5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця;
  • 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%;
  • 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;

2) надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.

Порядок надання підтримки буде визначено найближчим часом відповідним рішенням Кабінету Міністрів України.

Детальніше про програму за посиланням: http://smeprogram.guf.gov.ua/