28 січня   в актовій залі міської ради  відбулась робоча зустріч з помічником народного депутата  Ігора  Негулевського Олександром  Поліщуком . У зустрічі взяли участь міський  голова Максим Лагодієнко , голова  Вільнозапорізької ОТГ Олександр Латій  , голова  Новополтавської ОТГ Юрій Медвєдєв, голова  Софіївської ОТГ – Сергій Лозовий, голова районної ради ВасильГаркавенко,заступник голови райдержадміністрації  Михайло Петраківський,начальник КП «Водопровідні мережі» Микола Майстренко, керівники  структурних  підрозділів  міської ради  та райдержадміністрації  .

Темою  робочої зустрічі було питання реконструкції  та модернізації   основних  водопровідних магістралей   міста та району.  Помічник депутата  повідомив ,що  є можливість  залучити інвестиційні кошти міжнародних партнерів  для  відновАктуальність проекту полягає  в створенні  умов для забезпечення питною водою населення  району. Адже, через високий ступінь зношеності водо мережі, постійні пошкодження водопровідної мережі, тривалі відключення застарілого електрообладнання від водопостачання, робить цю проблему особливо гострою. Такий стан речей зумовлює проникнення забруднюючих речовин та мікроорганізмів у трубопроводи, погіршує санітарно-епідеміологічний стан та нормальну життєдіяльність населення.

Микола Майстренко зауважив,що Новобузький водоканал було збудовано у  50-х роках  минулого століття ,за цей час лише частково проводились заміни елементів обладнання. Зазвичай реконструювались лише ті частини, які виходило зі строю. Тому необхідність реконструкцій систем полягає, перш за все, у зношеності старого обладнання, а також застарілих технологій, які на сьогоднішній день мають низьку ефективність та високу енергоємність у використанні.

Міський голова Максим Лагодієнко  відмітив  « Є ще один аспект проблеми - стічні води та  якість їх очистки. Всі очисні споруди в Україні були збудовані 50–70 років тому. Варто зауважити, що ефективний строк їх експлуатації — 50 років.

Крім високого ступеня зношеності, очисні станції водоканалів технологічно не здатні очищувати воду від забруднень, яких ще не було за часів їх проектування. Учасники зустрічі   не оминули увагою і  спорудження очисних споруд по всьому районі.

В ході обговорення ,  голови ОТГ  та  керівник  КП « Водопровідні мережі» визначили  кілометраж заміни водопровідних труб, встановлення необхідної кількості  артезіанських скважин , башен Рожновського,  підкачуючих станцій,резервних резервуарів по кожному окремому населеному пункті району. Вся ця інформація була надана для проведення аналізу та розробки проекту. Про   подальші кроки в реалізації даного проекту  будемо і надалі повідомляти жителів громади  на офіційному сайт міської ради.