Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» сформований черговий рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України з чисельністю населення до 150 тисяч.

До Вашої уваги рейтинг громад Миколаївської області станом на 01.01.2022.

Рейтинг враховує 40 критеріальних показників та відображає інституційну привабливість громад (сторінка Фейсбук, пост за 18.01.2022).

Джерела інформації: 

1. Сайт громади.

2. Анкета, яка заповнюється працівниками муніципалітету і надається Фондом на запит громади, або департаментами ОДА та облрад.

3. Відкриті джерела.

4. Громадські звернення з документальними підтвердженнями.

Рейтинг є продуктом проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки», має сукупність суб’єктивних оцінок експертів проекту, які беруть за основу максимально об’єктивну інформацію з доступних джерел. 

   Новобузькою міською територіальною громадою зроблено великий об"єм роботи для того, щоб піднятися з 29 місця в рейтингу на 12. При цьому, середній рейтинговий бал нашої громади є вищим ніж середньообласний та середній по Україні.

Цей рейтинг, в першу чергу, відображає прагнення громади до змін, пов"язаних з екологією, зі збереженням сталої енергії.

Тому, Новобузькою міською радою, було прийняте важливе рішення від 21 грудня 2021 року № 348 "Про приєднання до Європейської ініціативи "Угода мерів щодо Клімату та Енергії", яким було схвалено прагнення громади стати підписантом  ініціативи "Угода мерів", а вже 5 січня нас офіційно зареєстрували на платформі цієї важливої європейської ініціативи.

Крім того, рішенням виконавчого комітету Новобузької міської ради було затверджено проведення в нашій громаді Днів Сталої Енергії. І ,напркінці минулого року, в  закладах освіти та  бібліотеках громади було проведено ряд заходів, спрямованих на виховання та набуття навичок серед дітей до збереження енергії.

Всі ці та інші кроки дали змогу Новобузькій громаді увійти до двадцятки кращих громад Миколаївщини.