<>

 

1. Забезпечте докази ваших прав на втрачене або пошкоджене майно

Зберігайте документи про права власності на майно, технічний паспорт, а також витяг щодо перебування майна у власності з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно (зробити це можна з сайту реєстру, а також з порталу Дія). За можливості зробіть їхні копії, сфотографуйте їх та зберігайте в телефоні, а краще – завантажте у хмарне сховище.

2. Зафіксуйте факт пошкодження або руйнування на місці

У разі пожежі чи аварійного стану:

⁃ викликайте працівників ДСНС для усунення наслідків та складання відповідного акту; не забудьте отримати копію цього акту;

⁃ зверніться до відповідної районної держадміністрації з заявою щодо складення акту обстеження житла або ж – спробуйте скласти акт руйнування самостійно;

⁃ обов’язково зробіть фото- та відеофіксацію руйнувань;

⁃ спробуйте зібрати квитанції купівлі рухомого майна (наприклад, побутової техніки, яка була в помешканні), фото майна до і після події;

⁃ залучайте сусідів та свідків руйнування (пожежі, обстрілу тощо), зафіксуйте їхні письмові пояснення;

⁃ за наявності, зберігайте статті, фото та відео зі ЗМІ щодо цих подій.

⁃ якщо ви знаходитесь на території активних бойових дій, або якщо робота ДСНС у вашому районі ускладнена, ви можете самостійно скласти опис пошкоджень, залучивши сусідів та свідків, та зафіксувати їх з допомогою фото- та відеозйомки.

3. Зверніться із заявою про злочин до правоохоронних органів

Надайте всі зібрані докази руйнування майна та обов’язково отримайте витяг щодо цієї заяви з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

4. Зберігайте зібрані дані

Копію всіх зібраних документів, свідчень, фото та відеоматеріалів завантажте у хмарне сховище, щоб уникнути їхньої втрати.

5. Повідомте про втрачене або пошкоджене житло Уряду

Є три способи:

⁃ Дистанційно через додаток “Дія”.

⁃ Особисто в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) незалежно від вашого місця проживання чи перебування

⁃ Особисто в нотаріуса незалежно від вашого місця проживання чи перебування

6. Отримайте кошти на ремонт домівки

З 10 травня 2023 року стартувала програма “єВідновлення”. Вона передбачає допомогу від держави на ремонт житла, яке постраждало через війну. Максимальна сума – 200 тисяч гривень. Щоб отримати відшкодування потрібно:

⁃ Повідомити про пошкоджене житло Уряду (5 пункт). Якщо робили це раніше – повторно не потрібно;

⁃ Відкрити рахунок єВідновлення;

⁃ Подати заяву через застосунок “Дія”:

Після цього з вами зв’яжеться спеціальна комісія, щоб домовитися про огляд житла. Комісія встановить збитки та розрахує суму виплат. Про рішення комісії сповістить застосунок. Якщо воно позитивне гроші нарахують на картку єВідновлення. Витратити їх можна буде впродовж 12 місяців на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми. Перелік цих компаній у вашому регіоні, а також детальну інформацію про програму, можна буде побачити на сайті єВідновлення.

Гроші нараховують, якщо житло:

⁃ пошкоджене через напад росії після 24 лютого 2022 року

⁃ його можна відновити

⁃ розміщене на неокупованій території

⁃ не відремонтували повністю самостійно

🔹Відеоінструкція, як отримати кошти за програмою «єВідновлення» від заступниці Міністра розвитку громад територій та інфраструктури України Олександри Азархіної: Відновлення житла. Компенсація від держави

Більше детальної та корисної інформації завжди є на сайті проєкту http://dovidka.info/ Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

☝🏻Зазначимо, що даний матеріал підготовлено ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» (ICTV) в рамках медіа кампанії «Мости солідарності та відновлення: звільнені та прифронтові міста»

#деокуповані_міст #прифронтові_міста #солідарні #єдині