Заходи при підтопленні для запобігання інфекційним захворюванням
В Україні тривають масові підтоплення помешкань, сільськогосподарських угідь, джерел водопостачання, криниць, які відбуваються унаслідок руйнування Каховської ГЕС російськими злочинцями. 📌 Центр громадського здоров’я України розробив перелік заходів при підтопленні для запобігання інфекційним захворюванням: 🔴 Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою Позбудьтесь від усіх таких продуктів, у тому числі від консервації, яка була затоплена водою та пошкоджена. 🟢 Для харчування використовуйте лише продукти гарантованої якості Під час приготування їжі обов’язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом. Слід вживати тільки свіжоприготовану їжу. 🟢 Перед їдою обов’язково ретельно мийте руки з милом Також руки можна обробляти антисептиками або протирати зволоженими дезінфікуючими серветками. 🔴 Ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць! Унаслідок підтоплення у такі джерела водопостачання могли потрапити збудники інфекційних хвороб зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ, а також небезпечні для здоров’я і життя хімічні речовини. У разі відсутності постачання якісної привезеної води, для пиття можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою, у тому числі для господарських потреб. Дізнайтесь більше про способи знезараження води в домашніх умовах на сайті ЦГЗ 👉 bit.ly/45QuWsF 🔴 Не використовуйте одяг, що був забруднений при підтопленні без попереднього прання та дезінфекції 🟢 Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції Просушить будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду, домашніх речей та прилеглої до будинку території своїми силами або за допомогою територіальних установ, що надають відповідні послуги. ⚠️ У разі підозри на захворювання - терміново зверніться за медичною допомогою! 🤒 Симптоми, які можуть свідчити про інфекційні захворювання: підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, блювота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д. У разі виявлення одного та більше симптомів - терміново зверніться за медичною допомогою до найближчого закладу охорони здоров'я, не займайтесь самолікуванням ❗️ 🟢 Дізнайтеся у місцевих органах влади контакти організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
Небезпека колодязної води
⚠️ Підрив російськими злочинцями Каховської ГЕС матиме значні екологічні наслідки. Один з них - забруднення та ускладнення контрою якості води. Перебої з доступом до централізованого водопостачання може призвести до масового використання колодязної води та води з неглибоких свердловин, що підвищує ризик захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію. 🔴 Водно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, що викликає значне підвищення вмісту метгемоглобіну в крові. Воно утворюється внаслідок токсичної дії нітратів на гемоглобін і призводить до кисневого голодування, яке у свою чергу – до порушень у роботі печінки, нирок, серцево-судинної та нервової систем. До ознак отруєння нітратами належать: - діарея, нудота, блювання; - задишка, тахікардія, ціаноз; - різкі болі в животі, пожовтіння очей; - сонливість, втома, головний біль. 📌 Для профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії рекомендуємо: 🔵 Не використовувати для приготування дитячого харчування чи страв, не вживати питну воду із колодязів і каптажів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50 мг/л); 🔵 Стежити за якістю води, призначеної для харчування та пиття дітей до 3 років. Якщо в ній виникають сумніви, використовувати воду в пляшках; 🔵 Дорослим не вживати воду з підземних джерел водопостачання, в якій вміст нітратів перевищує допустимі нормативи – не більше 50 мг/дм3; 🔵 Для пиття вживати тільки доочищену та фасовану столову воду; 🔵 Колодязі не менше 1 разу на рік необхідно чистити: відкачувати воду, чистити стінки від нальоту, а дно від осаду, зайвих речей, з подальшою дезінфекцією. Після чого воду необхідно знову відкачати і користуватися колодязем уже після наступного заповнення та проведення лабораторного контролю питної води; 🔵 Територію поблизу колодязя, каптажу джерела чи бювету треба утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку; 🔵 У радіусі 50 м від бюветів, колодязів та каптажів джерел не дозволяється мити машини, влаштовувати водопій тварин, влаштовувати водоймища для водоплавної птиці, розміщувати пристрої для приготування отрутохімікатів та іншу діяльність, що може призвести до забруднення ґрунту та води. ❗️ Зверніть увагу! Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність. Таку рідину можна використовувати лише для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях тощо.
АТ"Миколаївобленерго" планові відключення
15.06.2023 08:00. – 16.00. поточний ремонт Новий Буг: вул. Широка площа, вул. М.Міхновського, вул. Крайова, вул. Є. Маланюка, вул. Калініна, вул.Софіївська, вул. Миколаївська, вул.Бєляєва, вул. Л. Українки, пров.Лікарняний, вул. Шевченка, вул. В. Кука, пл. Свободи, вул. Заозерна, вул.Грушевського, вул. Гагаріна, вул. С. Альенде, вул. Руденка, вул. Театральна,вул. Героїв Небесної Сотні, вул. Зубкова, вул. Гребенникова, вул. Я.Куцого, вул. Радісна, вул. Ковпака, вул.Поволі, вул. Набережна, вул. П. Черненка,вул. Лугова, вул. В. Бойченка, вул.Пушкіна, вул. Бузького полку, вул. П.Орлика, вул. Паркова, вул. Зелена, вул. Водорозподільча, вул. Тичини, вул.Інгульська, вул. Харчука, вул. Я.Мудрого, вул. І. Огієнка, вул. Херсонська, вул. Шепеля, вул. Козацька, вул. А. Дівіної, вул. Миру, вул. Генерала Плієва, вул. Київська, вул. Москаленка, вул. Малиновського 16.06.2023 08:00. – 16.00. поточний ремонт Новий Буг: вул. Гребенникова, вул.Комарова, пл. Свободи, вул. Харчука, вул.О. Теліги, вул. Армійська, вул. Руденка,вул. Героїв Небесної Сотні, вул.Херсонська, вул. Шепеля, вул. Козацька,вул. Тополина, ПСП Золота Нива, пров.Молодіжний, вул. Вишнева, вул. Тіниста,вул. Заозерна, вул. Вернадського, вул.Ахалцихська, вул. Федченка, вул.Київська, вул. Південна, вул. Доброти,вул. Ювілейна, вул. Щербакова Станційне: вул. Осипенка, вул. Воронова,вул. Кошового, вул. Визволителів, вул. І.Сеник, вул. Садова
Зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”
Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївські області інформує: