Асоціація міст України вкрай стурбована спробами напередодні місцевих виборів 25 жовтня змінити або відмінити окремі етапи процесу народного волевиявлення, зокрема другий тур виборів мерів великих міст по всій країні.

Зареєстрований у Верховній Раді України проект постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» не має нічого спільного з принципами належного врядування та принципами демократичної держави.

Проектом Постанови пропонується не призначати та не проводити повторне голосування на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови в період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

З цього приводу зазначаємо, що положення проекту Постанови реєстр.№4234 грубо порушує норми Конституції України щодо виборів та норми чинного Виборчого кодексу України.

Постанова Верховної Ради України від 15 липня 2020 року  № 795-IX "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" є актом одноразового застосування, строки прийняття якого визначені Виборчим кодексом України. Усі інші процедури, пов’язані з організацією та проведенням виборів, унормовано виключно положеннями Виборчого кодексу України і не можуть змінюватися Постановами Верховної ради України.

“Громади, де за результатами виборів знадобиться другий тур, у разі його не проведення не отримають легітимних мерів. Право громадян обирати місцеву владу буде цинічно порушено”, -  наголошують в АМУ.

В Асоціації міст переконані - подібні політичні спекуляції щодо можливого відтермінування/перенесення процедур та етапів місцевих виборів у поєднанні з заявами представників партії парламентської монобільшості, є політичним тиском та спробою обмежити місцеве самоврядування у великих містах.

“З огляду на зазначене ми закликаємо народних депутатів України відмовитися від ініціатив щодо законодавчого втручання у безперервність виборчого процесу та не підтримувати такі ініціативи у стінах Верховної Ради”, - підкреслюють в АМУ.

_______________

Миколаївське регіональне відділення Асоціації міст України