Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

 

Першим кроком у боротьбі з домашнім насильством є розуміння, що відбувається саме домашнє насильство. Для нього характерна повторюваність, інколи воно може тривати роками.

 

Домашнє насильство можуть вчиняти:

 

- чоловік щодо дружини, дружина щодо чоловіка (у тому числі колишньої/го);

 

- дорослі діти щодо батьків, батьки щодо дітей;

 

- люди, що разом проживають і ведуть спільне господарство, однак не є родичами тощо.

 

Які бувають види насильства?

 

Фізичне насильство

 

Стусани, побої, заподіяння інших тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі; залишення в небезпеці, ненадання допомоги людині, яка перебуває в небезпечному для життя стані тощо.

 

Психологічне насильство

 

Образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, заборона бачитися, спілкуватися із рідними чи близькими людьми.

 

Економічне насильство

 

Позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними; залишення без догляду або піклування; перешкоджання в отриманні лікування чи реабілітації; заборона працювати (навчатися) або примушування до праці тощо.

 

Сексуальне насильство

 

Примус до статевого контакту, в тому числі з іншою особою; вчинення дій сексуального характеру у присутності дитини або стосовно дитини незалежно від її згоди; примус до небажаних форм статевих контактів тощо.

 

Якщо ви вважаєте, що ви чи ваші близькі зазнають домашнього насильства, або не впевнені і потрібна консультація, телефонуйте до контакт-центру системи БПД за номером 0 800 213 103

 

Звертайтеся за правовою допомогою до системи БПД – розкажіть про ситуацію та дізнайтеся план ваших майбутніх дій, щоб зупинити насильство.

 

Інші сервіси для постраждалих від домашнього насильства:

 

- 1547 Урядовий контактний центр. Інформація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів.

 

Дзвінки безкоштовні, працює цілодобово.

 

- 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного) Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства. Інформація, соціально-психологічна та юридична підтримка.

 

Дзвінки безкоштовні, працює цілодобово.

 

- Проєкт Розірви коло https://rozirvykolo.org/ – інформація, поради, корисні контакти.